חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עצות מעשיות להימנעות מחשיפה לקרדית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חנוכה כהן גדול הרב קוק נר

נושא המאמר: עוצמה מנהיגותית
מאת: ד"ר יחיאל שרמן   שמור מאמר למועדפים

עוצמה מנהיגותית
פרשת "מקץ"

מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית"


"בימי מתתיהו בן יוחנן כהן גדול, חשמונאי ובניו, כשעמדה מלכות יוון הרשעה על עמך ישראל, להשכיחם תורתך ולהעבירם מחוקי רצונך..."

מתתיהו, בעל עוצמה מנהיגותית, מגבש את ההנהגה של בניו. הוא משדר כח ועוצמה, ביטחון, זקיפות קומה ורצון עז להתגבר על מלכות יוון הרשעה. מתתיהו, המנהיג הדגול, חדור אמונה בצדקת הדרך ומנחיל זאת גם לבניו - אמונה שהפיחה בהם אומץ לב אדיר לצאת למלחמה תוך נחישות לנצח. באמונתו החזקה, נתן מכוחו לבניו, להוביל את היהודים למלחמה צודקת זו, גם אם מעטים הם מול היוונים הרבים. כאשר המנהיג חש כי יש בו אמונה בדרכו הנכונה, הוא מוצא דרכים מגוונות ויצירתיות כדי לנצח. כאשר למנהיגים, אידיאולוגיה משותפת ואיתנה, הם יֵצאו לקרב למרות הקשיים, אף כי נראה שהמשימה בלתי אפשרית, כי אם רוצים לנצח - מנצחים. הניצחון האדיר הושג בזכות מנהיגות איתנה, כריזמטית ובעיקר מאמינה בעזרת ה' ובצדקת הדרך. אנו מודים לה' על התשועה ועל הנס המדהים של הניצחון הענק, ועם זאת, ברור שללא הנהגה חזקה ואמונה אדירה אי אפשר היה לצאת למלחמה צודקת זו.

אנו לומדים מהחשמונאים את חשיבות היצירתיות בכל ניצחון. היהודים הגיבורים שהכירו היטב את ההרים דאגו להוביל את האויבים להרים, למקומות בהם יתרונם בולט. הם ידעו את הכלל - במקום שהנך מכיר, שם נקודות החוזק שלך יבואו לידי ביטוי. המנהיג הטמיע במונהגיו אומץ לב, נחישות ומסירות נפש, והגביר בהם את היכולת לנצח. נס פך השמן, אף הוא מלמדנו על חשיבות האמונה, החלום והצפייה לישועה. כאשר האמונה קיימת, כאשר הצפייה לישועה מוטמעת בכל אדם, קיים רצון עז ומוטיבציה להצליח ולנצח, ולהחזיר עטרה ליושנה. כך עשו החשמונאים לאחר ניצחונם על היוונים: "...ואחר כך באו בניך לדביר ביתך...וטיהרו את מקדשך, והדליקו נרות בחצרות קודשך וקבעו שמונת ימי חנוכה אלו, להודות ולהלל לשמך הגדול". לאחר הניצחון וטיהור בית המקדש, הנציחו את האירוע הנסי וקבעו שיחגגו במשך שמונה ימים - כדי להודות לה' על הניצחון ועל נס פך השמן.

מצווה חשובה מאוד בחג החנוכה היא "פירסומא ניסא" (פרסום הנס) בהדלקת נרות, בהפצת אור גשמי המבטא את האור הרוחני - אור היהדות. חובת הנחת החנוכיה הוא במקום הפונה אל רשות הרבים - על אדן החלון או בפתח הבית - כדי להפיץ את הנס המדהים שעשה לנו ה'.

מדליקים כל יום נר נוסף - לסמל את הפלא שגדל מיום ליום, במשך שמונה ימים. כך צריך כל מנהיג - מורה, הורה - להרבות בעשיה בשלבים: להתחיל עם "נר אחד" ולהמשיך להאיר את העולם בעוצמה גדלה והולכת - בהקניית ידע, בהעצמת אנשים, בהקשבה ומתן יחס של כבוד ואהבה. לאור של כולם, של כל הנרות, יש עוצמה הרבה יותר חזקה מאורו של נר אחד, על כן יש לעשות למען אחדות וגיבוש. יש להעצים כל אחד ואחד ואת כולם יחד, כגוף משותף. כל אחד יתן את חלקו לכוח המשותף של הפצת אור יהודי, שיביא לקרוב לבבות בין כל באי עולם. כפי שאמר הרב קוק זצ"ל: "צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו כשל חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, להדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר לעולם כולו"
ד"ר יחיאל שרמן

www.h-y1.fav.co.il

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר יחיאל שרמן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."