חיפוש מאמרים

11716 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טעמי המקרא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות דיכאון

נושא המאמר: דפרסיה (דיכאון) והטיפול הסיני
מאת: פרופ` משה שטרנפלד    שמור מאמר למועדפים


דפרסיה (דכאון)

תיאור המקרה: אישה בת 28, 10 ימים קודם לכן היתה מעורבת במריבה ממנה לא הצליחה להירגע. באותו הערב חשה מלאות בחזה, בחילה והקאות. מיד פנתה לעזרה רפואית בחדר מיון. בבדיקתה הפיזיקלית ובבדיקות דם לא נמצאה פתולוגיה. האישה הושארה להשגחה למשך הלילה. לאחר שקיבלה ואליום וויטמין ב ישנה היטב במשך הלילה. בבוקר המחרת התעוררה עם תחושת מלאות בחזה והתלוננה על כאבים בצלעות. הבחילה וההקאות החמירו וכל ניסיון לאכול או לשתות הסתיים בפליטה מיידית. ניתן טיפול בעירוי נוזלים וללא שיפור. בשלב זה הועברה לטיפול באקופונטורה.

בבדיקתה נמצאה אישה חיוורת, נראתה סובלת ומסכנה. היתה הקאה של נוזל צלול, לא הרגישה רעב או צמא. פעולת המעיים וההשתנה היו נורמלים. הלשון היתה חיוורת עם חיפוי לבן, הדופק היה מתוח. לחץ הדם היה 80X130. בדיקה נוירולוגית היתה תקינה ולאישה לא היה שום רקע פסיכולוגי בעייתי קודם.

אבחנה מבדלת: מצב זה של האישה היה תולדה של כעס. כאשר כעס ושאר בעיות רגשיות חזקות פועלות על הכבד, כושר ויסות ופיזור הצ"י נפגם, ומתפתחת סטגנציה של צ"י בכבד. הואיל ומסלול הכבד עובר דרך בית החזה, סטגנציה של צ"י בכבד גרמה למלאות בחזה וכאבים בצלעות.
סטגנציית צ"י בכבד פועלת על הקיבה והטחול לבלב. הצ"י של הקיבה באופן נורמלי יורד למטה, אך כאשר פעולה זו נפגמת, ההקאה מתחוללת, כפי שקרה במקרה שלנו. הטחול אחראי על שינוע נוזלים ומרכיבי מזון. במקרה הזה התפקיד הזה אבד, ומכאן חוסר הרצון לאכול או לשתות.

כל התופעות התפתחו רק באחרונה, ונבעו על רקע הסטגנציה של צ"י הכבד, הלשון היתה נורמלית. הדופק המתוח נבע מבעיה בכבד והכאבים.

הטיפול: מהות הטיפול היתה לווסת את שטף זרימת הצ"י ולווסת את כיוון זרימת הצ"י ההפוכה בקיבה. הנקודות שנבחרו היו בראש במסלול השלטון, ברגל במסלול הקיבה, ברגל במסלול הכבד. ברגל במסלול הטחול וביד במסלול הפריקרד.

כבר לאחר הטיפול הראשון נצפתה הטבה בבחילה ובהקאות. האישה הצליחה לאכול מעט, הכאבים בחזה פחתו. בהדרגה כל תסמיני סטגנציית הצ"י בכבד נעלמו והאישה המשיכה להתלונן רק על חולשה.

הואיל והאישה לא אכלה ולא שתתה במשך 3 ימים, נגרם חסר צ"י ודם בטחול ובקיבה, על כן הדגש הפעם היה על חיזוק הטחול והצ"י. הטיפול צלח כך שהאישה השתחררה ושוב לא היה צורך בטיפולים. בביקורת שבועיים לאחר מכן נמצאה אישה בריאה לגמרי אשר יכלה לשוב לעבודתה וללא שום הפרעות.

בברכה, פרופ` משה שטרנפלד
www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י פרופ` משה שטרנפלד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."