חיפוש מאמרים

11716 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפים לניהול זמן

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות דיכאון

נושא המאמר: דיכאון אצל ילדים ודרכי טיפול
מאת: דר` יגאל גליקסמן   שמור מאמר למועדפים


הילד המדוכא.

מאת:
ד"ר יגאל גליקסמן פסיכוטרפיסט - מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך - מומחה לביופידבק. מנהל פורום הביופידבק .

הוריה של מאי התגרשו, ומאי נכנסה לדיכאון. היא חדלה לשחק עם חברים, מיעטה לאכול, ודבר לא עורר בה עניין. במהלך הטיפול שקיבלה, הבינה בראש ובראשונה שלא בגללה נפרדו ההורים. אחר- כך למדה לדעת כי גם אביה וגם אמה מקדישים לה היום יותר תשומת לב מבעבר. כאשר אביה עמה, דבר אינו מסיח את תשומת לבו ממנה. הדיכאון חלף.

לדיכאון אצל ילדים, סיבות רבות, והן שונות מאשר אצל מבוגרים. באחד מביקוריי בברזיל ראיתי ילדים המתגוררים עם בני משפחתם מתחת לגשרים של מחלפי כבישים, כשאת "דירתם" מרהטים ארגזי קרטון גדולים, והם משחקים "כדורגל" עשוי עיתונים ובוץ. התרשמתי עמוקות משמחת החיים ומהברק בעיניהם של אותם ילדים. הם לא "למדו" שעוני פירושו דיכאון.

בין השאר עשוי הדיכאון שחשים ילדים לנבוע מחוסר תשומת לב מספקת של הסביבה. הדבר נכון במיוחד אצל ילדים קטנים, הזקוקים להתייחסות, לאהבה, לחום, לרגש. לאחר זמן רב שבו אין הם זוכים לכך, נראה את הילדים המדוכאים יושבים בצד ואינם משתתפים במשחקיהם של אחרים. אצל ילדים גדולים יותר, נראה גם דיכאון הנובע מחוסר מעורבות חברתית בגן ומחוסר התייחסות נכונה של הגננת. גם בבית הספר ישנה בדידות מסוימת המובילה לדיכאון. ככלל, בית הספר הוא מקום הישגי מאוד. אם הילד מגיע לבית הספר ללא המידע הדרוש, הוא פחות הישגי, אינו מצליח במבחנים ומקבל ציונים נמוכים - ועמם דיכאון.

בדרך כלל, גם ילדים הנכנסים לדיכאון, יודעים כיצד לצאת בכוחות עצמם ממנו. כך עשה יונתן בן החמש, שכלבתו נלקחה ממנו. הוא נטל נעלי התעמלות ישנות, שלף מהן את השרוכים והפך אותם לרצועה ארוכה, שם מדבקות של עיניים על הנעליים והתחיל גורר אותן אחריו לכל מקום, כאילו הם הכלבה האבודה. כך נהג במשך כמה ימים, עד שעיבד את הפרידה ונחלץ מהדיכאון. באופן אינטואיטיבי ידע כיצד לטפל בעצמו בשעת הצורך.

איתן היה הבן הבכור במשפחה שלו. כשנולד, כירכרו הכול סביבו. כעבור שנה וחצי נולד לו אח, והוא חדל להיות הנסיך במשפחה. אמו חזרה לעבוד, והמטפלת שבאה הביתה טיפלה בתינוק. הוא הרגיש כאילו לאיש לא אכפת ממנו. בגן כבר ישב בצד. בכיתה א`, כשהמשיך להיות בודד בהפסקות, והיה כל הזמן עצוב, הפנו אותו אלי מבית הספר.

ברור היה לי שיש לו חסך בתשומת לב, והדרכתי את הוריו בהתאם. משחקי מחשב בשיטת הביופידבק שבהם הוא הצליח, גרמו לשיפור הדימוי העצמי שלו ולהעלאת ביטחונו העצמי. לבקשתי, הביא עמו לאחת הפגישות לילד מהבניין, והראה לו עד כמה הוא מטיב לשחק. השניים שיחקו יחד, וגם הפעילות המשותפת תרמה רבות לאיתן. בסוף כיתה א` היה איתן ילד מלא שמחת חיים, והיצירתיות שהיתה קיימת בו באה לידי ביטוי בצורה חופשית יותר.

הילד מדוכא - מה עושים?
מדובבים אותו, כדי לשמוע מה מעיק עליו.
נותנים לו אפשרות לראות את החלק החיובי בחיים, בכך שמראים לו בכל פעם את חצי הכוס המלאה.
מאפשרים לו למצות את הפוטנציאל היצירתי שלו - באמצעות ציור, נגינה ועוד.
ואחרון - אחרון חביב: נמצאים אתו כשאנחנו במצב רוח טוב ורוצים לראות אותו, ולא כשאנו חשים חובה לראות אותו.

בתוך הספר: "ביופידבק הכוח בידך"


www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דר` יגאל גליקסמן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."