חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הדברה ביולוגית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שפעת העופות פיצוי לולנים מס הכנסה עו"ד מיסים

נושא המאמר: מדוע המחוקק סובר שפיצוי בגין עופות שהושמדו עקב מגפת שפעת העופות בגובה מחצית משוויין הוא פיצוי נאות?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

בעקבות מגפת שפעת העופות שפרצה בארץ לאחרונה, נאלצים לולנים רבים להתמודד עם תופעת השמדת העופות שברשותם על פי הוראות הרשויות המוסמכות, בכדי למנוע את התפרצות המגפה הנוראה.

נראה כמובן מאליו שהמדינה תפצה את אותם בעלי העופות שנדרשו להשמידם, אולם האם כך הדבר?

החוק הרלוונטי המסדיר את נושא הפיצויים לנפגעי מחלת שפעת העופות הנו פקודת מחלות בעלי חיים [נוסח חדש], תשמ"ה-1985. בחוק זה הוקנו למדינה כלים וסמכויות רבות בכדי לבער את מחלת שפעת העופות והתפרצותה, כגון מתן הוראות להמתת בעלי חיים, הוראות לעניין אופן קבורתם, ביצוע בדיקות וחיסונים לבעלי החיים, תפישת מקומות ומבנים שהוחזקו ו/או מוחזקים בהם בעלי חיים ועוד. כמו כן, הוטלו על בעלי העופות חובות רבים, אשר כוללים בין היתר חובת דיווח לרשויות על הימצאות בעלי חיים ברשותם וחובה להשמיד עופות במקרה הצורך.

הפיצוי אשר ניתן היום ללולן שהעופות שברשותו הומתו עקב מחלת שפעת העופות הנו מחצית משוויים לפני שחלו. כלומר, בעל העופות זכאי לקבל רק מחצית משווים של העופות שהושמדו בטרם פרצה מחלת שפעת העופות. שווים של העופות שהומתו לצורך פיצוי בעליו יוערך בידי רופא וטרינר ממשלתי וקביעתו בעניין זה תהא סופית.

מן האמור לעיל עולה אפוא כי לא זו בלבד שאין הלולן זוכה לפיצוי בגין מלוא נזקיו, אלא שאף לא קיימת לו זכות ערעור על החלטת הווטרינר הממשלתי לעניין זה.

דומה כי אין הגיון במנגנון זה, והוא אינו משרת לא את הלולן ולא את רשויות הבריאות.
היעדר פיצוי מתאים וראוי ללולנים לא יעודד, בלשון המעטה, את בעלי העופות למלא אחר חובות הדיווח המוטלת עליהם, וזאת משום שבעלי העופות שדיווחו לרשויות על הימצאות עופות ברשותם, משמעו גרימת נזק כלכלי כבד למקור פרנסתם.

יצוין כי בעלי העופות שאינם מצייתים להוראות המחוקק בעניין זה, עלולים לשלם קנסות כבדים ועלולים להיאשם בביצוע עבירה פלילית. בכך מצויים הלולנים בין הפטיש לסדן. במידה וידאגו לשמור על החוק ועל בריאות הציבור הם יספגו נזקים כלכליים כבדים. במידה ולא ישמרו על החוק הם חשופים להליכים פליליים.דומה כי ראוי לשנות את החקיקה הקיימת באופן בו יינתן ללולן שנדרש להשמיד את עופותיו פיצוי הולם וראוי, המגלם בתוכו את הנזק האמיתי שנגרם לו, דבר שימנע מצד אחד מצב של אי דיווח מצד בעלי העופות וחשיפתם לאחריות פלילית ומן הצד השני, ויסייע רבות למלחמה במחלת שפעת העופות. בכל מקרה, דומה כי ראוי ואף מחויב לאפשר ללולן לערער על קביעת הווטרינר הממשלתי בעניינו, ולא להותיר בידי האחרון כוח בלתי מוגבל לקבל החלטות שרירותיות בדבר תשלום פיצויים, ללא אפשרות ערעור והשגה.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
www.advser.co.il
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.reader.co.il/authors/1099/דורון-טיקוצקי-עמיר-מזרחי-עורכי-דין-ונוטריון


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."