חיפוש מאמרים

11716 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כיצד לנהל הליך בבית המשפט לתעבורה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רשות המיסים עו"ד מס הכנסה תכנון מס דיווח לרשויות המס

נושא המאמר: מי חייב לדווח לרשות המסים על תכנון המס שביצע? כיצד יש לדווח על כך לרשויות המס? - רשות המיסים - עו"ד מס הכנסה - דיווח לרשויות המס - תכנון מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)eli-doron@taxlawyers.co.il

אין זה סוד, כי מטרתם של משקיעים רבים היא להרוויח כסף, אשר בסופו של יום ייכנס לכיסם ללא תשלום מס, או למצער, יכנס לכיסם תוך תשלום מס מופחת ככל האפשר. השגת המטרה של אי תשלום מס או תשלום מס מופחת לפקיד השומה, יכולה להיעשות במסגרת חוקי המס הפיסיקאליים עצמם, תוך ניצול הוראות החוק והפרצות הקיימים בהם.

בתיקון מס' 147 תוקן סעיף 131 לפקודת מס הכנסה, המסדיר את חובת הגשת הדו"חות השנתיים. בעקבות התיקון, נוסף לפקודה סעיף 131 (ז) המקנה לשר האוצר סמכות לקבוע פעולות שהן תכנוני מס החייבים בדיווח, אופן והיקף הדיווח. ביום 1.1.07 נכנסו לתוקפן תקנות מס הכנסה (תכנון מס החייב בדיווח) (הוראת שעה), התשכ"ז - 2006 (להלן: "התקנות"), המונות רשימה של תכנוני מס אשר טעונות חובת דיווח לרשויות המס.

מהוראות התקנות ניתן ללמוד מהן אותן פעולות של הנישום, המוגדרות כתכנון מס, החייבות בדיווח לרשות המיסים. לדוגמא, מכירת נכס לקרוב, שנוצר בה הפסד של 2 מיליון ש"ח לפחות, שקוזז, כולו או חלקו, בשנת המכירה או בתוך 24 חודשים שלאחר שנת המכירה, מכירת נכס לאחר,בהתקיים תנאים הקבועים בתקנות, מחילת חוב לאדם קרוב ועוד.

רשות המיסים פרסמה זה עתה את נוסחו של טופס מס' 1213, אשר באמצעותו יש לדווח לרשויות המיסים אודות תכנון מס שבוצע על ידי הנישום.

על הנישום המעורב בפעולת תכנון המס חלה חובה למלא טופס זה ולצרפו לדו"ח השנתי המוגש מטעמו. חשוב להדגיש, כי למס הכנסה ניתנה סמכות לשום את תוצאות הפעולות שהוגדרו כתכנוני מס החייבים בדיווח בהתעלם מתכנון המס. עוד ברצוננו להדגיש לעניין זה, כי ישנה חשיבות רבה להבנת התקנות לא רק בכדי למלא את הטופס האמור, אלא גם בכדי להבין איזה פעולה נחשבת כתכנון מס ועליה כאמור, חלה חובת דיווח לרשויות המס.

משרדנו מאמין, כי לאור חובתם של נישומים לדווח על תכנוני מס אותם הם עתידים לבצע, טוב יעשו לו יתייעצו עם מומחה מס/עו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי לעמוד השאלה האם הפעולה שבצעו הנה בגדר תכנון מס ואם לאו וחשוב מכך, ומכאן יוכלו אותם נישומים לדעת האם חובת הדיווח בגין הפעולה שבצעו חלה עליהם. שכן, אי דיווח על תכנון מס בו הנישום חייב בדיווח יגרור מספר סנקציות, כגון הטלת קנס מנהלי, הטלת "קנס גירעון" בשיעור של 30% מסכום תכנון המס, כאשר בוצע תכנון מס החייב בדיווח (ולאחר מכן, לאחר סיום כל ההליכים לרבות ההליכים בבית המשפט, הסתבר כי אותו תכנון מס מהווה עסקה מלאכותית) וחמור מכך, הנישום חושף עצמו באי דיווח כאמור לפתיחת הליכים פליליים נגדו (והעונש המרבי עליה הוא עד שנה מאסר או קנס של עד כ - 26,000 ₪ או שניהם), מכיוון שלא כלל תכנון מס החייב בדיווח.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."