חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
...

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פיזיוטרפיה פיזיותרפיה מפרק הלסת שיקום הלסת

נושא המאמר: טיפול פיזיוטרפי למפרק הלסת
מאת: מאיר אפל, פיזיותרפיה וארגונומיה   שמור מאמר למועדפים

טיפול פיזיוטרפי למפרק הלסת Temporomandibular T.M.J

פרק הלסת הינו מפרק מורכב העשוי מחיבור בין שתי עצמות, מתחת עצם הלסת- Mandible ומעל הגולגולת Temporalis ובניהם נמצאת דסקית רכה.
בזמן שמתבצעת תנועה במפרק הלסת עצם הלסת [Mandible] נעה בו בזמן שעצם הגולגולת קבועה. אנו מזהים שש תנועות יסודיות המתבצעות בתוך המפרק: פתיחה וסגירה החלקה לשני הצדדים והנעה קדימה ואחורה של הלסת ביחס לעצם הגולגולת [Temporalis].

את מפרק הלסת מפעילה קבוצת שרירים גדולה שבאמצעותה אנו מסוגלים להפעיל את המפרק על מגוון תנועותיו הרבות. השריר העיקרי ונחזק שמהדק את הלסת הוא ה-Masseter שריר חזק בעל הכוח החזק ביותר מכל שרירי הגוף לחתך של סמ"ר וכדוגמא הלוליינים בקרקס שתלויים אחוזים האחד בשני בעזרת רצועה שאחוזה בפיהם.

קבוצת שרירי הפנים שאחראית על הבעות הפנים קשורה בעקיפין למפרק הלסת ונמצאת בקשר עם שרירי הצוואר הקדמיים והאחוריים.

התלונות האופייניות הינן כאב בזמן פיהוק, נגיסה גדולה,חריקות ואף נעילה פתאומית ללא יכולת שחרור הפה.

בכדי לקבוע את הטיפול הדרוש עלינו תחילה לבצע בדיקה מדויקת ולמדוד את טווחי התנועה המגוונים של המפרק ולהשוות בין שני המפרקים שתלויים האחד בשני, מדידה מדויקת שתעשה באמצעות מיקרו מטר מאחר והשינויים לפעמים ברמה של מילימטרים ספורים.
עלינו לבדוק את כוח השרירים ולהשוות בין שני הצדדים.
עלינו לבדוק את מתח והתכווצות שרירי הצוואר ואת נוקשות מפרקי עמוד השדרה הצווארי.

הטיפול הפיזיוטרפי מתייחס לממצאי הבדיקה וכולל לפי הצורך:
1. טיפולים מנואליים עדינים להגדלת טווח התנועה.
2. חיזוק השרירים שנמצאו כחלשים.
3. טיפול אולטרא סאונד לאזור המפרק.
4. הדרכה בתרגול עצמי בבית.

בנוסף קיימים טיפולים רפואיים נוספים כגון שטיפת המפרק וסדי לילה למניעת שחיקה.


www.ergoplus.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מאיר אפל, פיזיותרפיה וארגונומיה שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."