חיפוש מאמרים

11739 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עומד לייסד חברה? כדאי לערוך תקנון מפורט - כידוע, מערכת היחסים בין בעלי מניות של חברה נשלטת על-ידי תקנון, כאשר חוק החברות קובע כי "דין התקנון כדין חוזה בין החברה ובין בעלי מניותיה ובינם לבין עצמם". התקנון מהווה מסמך יסוד מכונן, המכוון את אופן הפעולה של החב

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מניות נושאי משרה מסמכים מאמרים

נושא המאמר: זכותם של נושאי משרה לעיון במסמכי החברה - עד מתי?! , מסמכים, חברה, מניות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il לאחרונה, התעוררה בבית המשפט המחוזי בתל אביב בת.א. 2241/99 משה מנחמי ואח´ נ´ ישראייר תעופה ותיירות בע"מ ואח´ מחלוקת בנוגע לשאלת זכות העיון של נושאי משרה בחברה, במסמכיה. באותו עניין, התובעים היו מיסדיה של חברת תעופה קטנה (להלן: "החברה"), אשר לימים הורחבה פעילותה על ידי השקעתם של משקיעים בעסקיה (להלן: "המשקיעים"). החברה הקצתה מניות למשקיעים הנ"ל ואלו הזרימו לחברה כספי הלוואה. טענתם של התובעים היתה, כי הנתבעים (המשקיעים) ניסו במשך השנים להשתלט על החברה, וזאת על ידי הצגת מצגי שווא בנוגע למצבה הכלכלי המתדרדר, כביכול, של החברה, תוך שכנוע התובעים כי ימכרו להם את מניותיהם, עד למצב שבו חלקם של התובעים - המיסדים - בחברה, הפך למיעוט, ובסופו שלדבר עד למצב שבו מכרו התובעים לנתבעים את כלל מניותיהם בחברה. כעבור זמן, כאשר לטענת התובעים, התבררה להם מזימתם של הנתבעים, אשר נצלו מעמדם לביצוע עסקים עם החברה בתנאים שפגעו בה, בקשו התובעים לעיין במסמכים שונים של החברה, לרבות במאזניה ובדו"חות הכספיים שלה, בכדי שיהיה באפשרותם לבדוק ולבסס את חשדותיהם כלפי הנתבעים. יש לציין, כי בקשתם זו של התובעים נגעה אך ורק לתקופה בה היו להם אחזקות כלשהן בחברה. הנתבעים סירבו לבקשתם של התובעים לאפשר להם לעיין במסמכי החברה ובעניין זה הוגשה התביעה. בית המשפט עמד על הוראות סעיף 265(א) לחוק החברות, התשנ"ט-1999, שעניינו בזכות לקבלת מידע ואשר קובע כי " לכל דירקטור הזכות לבדוק את מסמכי החברה ואת רישומיה ולקבל העתקים מהם, ולבדוק את נכסי החברה, ככל שהדבר דרוש למילוי חובותיו כדירקטור" (ההדגשות לא במקור). השאלה שעמדה במחלוקת היתה, למעשה, ה אם זכות העיון שהיתה מוקנית לתובעים כמנהלים וכבעלי מניות בחברה, נותרת בעינה לצמיתות, או שמא פוקעת היא, ביום הפסקת כהונתם כמנהלי החברה! בית המשפט, מפי כב´ השופט ישעיה, קבע כי לא ניתן לפרש את הסעיף אלא באופן המפקיע את זכות התובעים לעיון במסמכי החברה מיום שמכרו את אחזקותיהם בה. לשיטתו, מתן היתר לנושאי המשרה בחברה לעיון במסמכיה גם לאחר סיום כהונתם כנושאי משרה בה, נוגדת את תכלית החוק ומרגע שחדלו מלהיות נושאי משרה בחברה, לא ניתן עוד לומר כי העיון במסמכים "דרוש להם לשם מילוי חובותיהם" כלשון הסעיף. משכך, נדחתה בקשתם של התובעים. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר: www.taxlawyers.co.il eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."