חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שילוב רוחניות וגשמיות בשמירת השבת

    קישורי טקסט (לפרטים)
רומניה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי בינלאומי אזור סחר חופשי

נושא המאמר: מיסוי בין לאומי - ג'ורג'יו ברומניה- אזור סחר חופשי
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

רבות כבר נכתב על רומניה ועל הגורמים שמשכו משקיעים זרים רבים, לבחור בה כיעד אטרקטיבי להשקעה. במסגרת המאמר דנן, נבקש לרדת לרזולוציה נמוכה יותר ונתמקד בעיר ג'ורג'יו הממוקמת באזור ג'ורג'יו- אזור סחר חופשי, המרוחקת כ-64 ק"מ דרומית לבירה בוקרשט.

העיר ג'ורג'יו הנה בירת מחוז ג'ורג'יו, היושבת על גדותיו של נהר הדנובה, המפריד בינה לבין העיר הבולגרית רוסה, בדרכו לים השחור. מיקומה הגיאוגרפי החשוב של ג'ורג'יו, כשער כניסה לאירופה, קיבל משנה תוקף עם הצטרפותן של רומניה, כמו גם של בולגריה, לאיחוד האירופאי. אם נוסיף לכך את העובדה שעסקינן באזור סחר חופשי, נוכל להסיק בנקל כי הלכה למעשה, האזור מהווה מוקד אטרקטיבי למשקיעים רבים.

אזור סחר חופשי, בהגדרתו הנו אזור הפטור מתשלום מכס (להבדיל מתשלום מיסים שאינם פטורים), למעשה רק כאשר הסחורות עוזבות את מתחמו של האזור, ייכלל עליהן שיעור המכס. אזורי סחר חופשיים, לרוב ממוקמים בקרבת נמלים ראשיים, שדות תעופה בינלאומיים, וגבולות ארציים, שבמדינות מתוקנות מצמיחים יתרונות רבים למסחר פרודוקטיבי. ישנן דוגמאות רבות לאזורי סחר חופשיים משגשגים ברחבי העולם, בין היתר : הונג קונג, סינגפור, קופנהגן, לוס-אנג'לס והעיר ניו-יורק.

ניתן לראות כי אזורים מסוג זה, מוקמים לרוב במדינות מפותחות ומכאן ניתן ללמוד על שאיפותיה של רומניה. לענייננו, אזור הסחר החופשי של ג'ורג'יו מהווה אזור קלאסי בכך שמכיל את כל התכונות הדרושות לביסוס אזור סחר חופשי יעיל. מחד גיסא, ג'ורג'יו הנה עיר נמל חשובה הגובלת כאמור בבולגריה. מאידך גיסא, ג'ורג'יו מרוחקת כ-64 ק"מ דרומית לעיר הבירה, אך הגדלת "הרינג" של בוקרשט מקרבת את עיר הבירה לג'ורג'יו, דבר שייצור מטרופולין גדול ומשגשג שיכיל למעלה מ-3.5 מיליון תושבים. בנוסף כביש מספר 5, של האיחוד האירופאי, יוצא מבוקרשט לג'ורג'יו וממנה לבולגריה, הנו ציר תנועה בעל חשיבות כלכלית רבה. יש לציין כי חקלאות מהווה נדבך מרכזי מתעסוקת תושבי האזור, החל מחקלאות המיועדת לייצוא וכלה בחקלאות פנים המיועדת בעיקר לשווקים של בוקרשט. במצב דברים זה, וכפועל יוצא, ניתן למצוא באזור חלקות קרקע מרובות שרכישתן נפוצה על ידי יזמים המבקשים לרכוש קרקעות במחירים נמוכים יחסית מתוך מחשבה להחזיקן תקופה מסוימת ולהמתין להפשרתן או לעליית מחירים על מנת למכור ברווח. כיום ניתן למצוא באזור יזמים שהבחינו בפוטנציאל הגלום והחלו להשקיע השקעות מאסיביות באזור.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
www.taxlawyers.co.il

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!