חיפוש מאמרים

12051 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
גניבה מתוך מטענים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דמיון מודרך דימיון מודרך טיפול בדמיון מודרך NLP

נושא המאמר: דמיון מודרך ו- NLP כשיטת ריפוי יעילה – היסטוריה ומחקר
מאת: מירה סול-אליעוז   שמור מאמר למועדפים

דמיון מודרך ו- NLP הינם סוג של התערבות גמישה שיעילותה הוכחה במחקרים רבים שנערכו במהלך ארבעת העשורים האחרונים בתחומי הייעוץ. שיטה זו הרוויחה את זכותה להיחשב כגישה מבוססת-מחקר לסיוע. במאמר זה נספק מבוא קצרצר להיסטוריה של דמיון מודרך ו- NLP ודוגמאות למספר מחקרים המצביעים על יעילותה.

דמיון מודרך ו- NLP הוגדרו על ידי ברסלר ורוזמן, המייסדים המשותפים של האקדמיה לדמיון מודרך כקשת של שיטות החל מתיאור פשוט והנחייה מבוססת-דמיון דרך מטאפורה וסיפורים. אין זו שיטה חדשה לסיוע – היא יושמה עוד במסורות עתיקות כמו במסורת האינדיאנית באמריקה, בהינדו, במסורת היהודית והנוצרית. עדויות לשימוש בדמיון מודרך – NLP נמצאים גם ברפואה העממית המסורתית בסין העתיקה. למרות שדמיון מודרך ובמיוחד NLP נתפסים כיום בעיקר כשיטת ריפוי אלטרנטיבית או משלימה, נעשה בה שימוש בפסיכותראפיה כבר מעל למאה שנים. למרות העדויות ליישומה של השיטה בדתות ומסורות עתיקות נתמקד בשימוש שלה במאה השנים האחרונות.
חקירת יעילות דמיון מודרך ו – NLP
כאשר מספרים על ההיסטוריה של דמיון מודרך ו- NLP ניתן למצוא דוגמאות רבות מהמאה ה- 20 לשימוש בה. דוגמאות אלו כוללות שימוש תראפיוטי בחלומות בהקיץ. בתחילת שנות ה- 20 של אותה מאה, בה התייחסו החוקרים לחזיונות הפנימיים כחשיבה בצורת סרט שאפשר לרתום כסיוע לריפוי.

לא הרבה נכתב על מדוע דמיון מודרך ו- NLP עוזרים כל כך לעתים קרובות. על פי מחקרים שנעשו, דמיון מודרך ו- NLP מסייעים ללקוחות להתחבר למשאבים הקוגניטיביים והגופניים הפנימיים שלהם. המטרה היא אינה לספק דימויים חדשים ומשופרים ללקוח אלא לסייע למודעות לדמיון שכבר קיימת ולהדריך את הלקוחות לרתום את אותו דמיון לצרכיהם. ניתן להשתמש בדמיון מודרך ו- NLP ללמידה ותרגול של מיומנויות, מציאת פתרונות יעילים יותר לבעיות באמצעות דמיון תוצאות אפשרויות של אלטרנטיבות שונות והגברת היצירתיות והדמיון. בנוסף התגלה כי ל- NLP השפעה על תהליכים פסיכולוגיים. בנוסף לשימושו בייעוץ נעשה שימוש בדמיון מודרך וגם ב- NLP באימוני ספורט ורפואה שיקומית והתוצאות שהתקבלו היו חיוביות ביותר.
דמיון מודרך ו- NLP בייעוץ
דמיון מודרך ו- NLP נלמדו באופן מעמיק ככלי תראפיוטי בייעוץ. לדוגמא, נשעה שימוש בשיטה זו בטיפול באבלים ובתהליכי קבלת החלטות ובעיות זהות בקרב לוקים בהפרעות אכילה. במחקר שביצעו מלגז ודה-מאסו ב- 1980 השתתפו 100 איש בעלי תגובות לא פתורות כתוצאה מאבל. החוקרים יישמו 3 שלבי טיפול: הבניה קוגניטיבית להחלטה להתאבל מחדש ולהבהרת תהליכים, דמיון מודרך וגם ב- NLP לחוויה מחודשת, תיקון וביקור מחדש של סצנות האבל שנחווה, בניית זהות בנטייה לראייה עתידית. החוקרים גילו כי חוויה מחדש או דמיון מחדש שינו את נקודת מבטו של המשתתף לגבי המציאות הקשורה לסיבת האבל ועל כן החלק העוסק בדמיון מודרך ו- NLP בטיפול היה הכרחי.

www.kesem-hashinuy.co.il/content.php?id=5


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מירה סול-אליעוז שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!