חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מאמר לקראת ערב "שירי ארץ ומדבר"

    קישורי טקסט (לפרטים)
חוק אלימות במשפחה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אלימות במשפחה נגד אלימות נשים אלימות חוק אלימות במשפחה

נושא המאמר: הוכחת אלימות
מאת: עורכת דין חגית לב   שמור מאמר למועדפים

החוק למניעת אלימות במשפחה התשנ"א - 1991 קובע כי בן זוג רשאי לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה להרחיק את בן זוגו (במקרים מסוימים הורה או ילד) במקרה של אלימות במשפחה. בית המשפט בוחן את גרסות הצדדים ופוסק במקרים בהם בן הזוג נוהג באלימות כי בן הזוג יורחק מהבית. אלימות ניתן להוכיח ע"י תלונות במשטרה או אישורים רפואיים על חבלה גופנית או איומים או התעללות נפשית ממושכת וחריגה. צו הגנה ניתן בד"כ לתקופה של עד שלושה חודשים, אולם במקרים מסויימים בית המשפט רשאי להאריך את התקופה מפעם לפעם עד לחצי שנה ובמקרים קיצוניים מאוד רשאי בית המשפט להאריך את התקופה של צו ההגנה עד לשנה.

לעתים מגיש בן הזוג תלונת סרק. בית המשפט מתייחס לכך בחומרה רבה והדבר מהווה עבירה על החוק ואף עשוי לפגוע בבן הזוג שהגיש את תלונת הסרק בהליך הגירושין עצמו, שכן בית המשפט או בית הדין יפקפק באמינותו במהלך המשפט.
לפעמים הצד שהגיש תלונה במשטרה מתחרט ומבקש למשוך את תלונתו, אבל אין הדבר אפשרי.

יש היום לא מעט נשים מגישות תלונות סרק לבני הזוג שלהן, מה שנחשב לכוח רב בבתי המשפט בתהליכי גירושין.

גברים רבים עלולים להפגע רגשית וכלכלית מתלונות הסרק הללו- גברים שמואשמים באשמות פליליות חסרות כל בסיס נגד ילדיהם או נשותיהם מקום עבודתם ופרנסתם עומדים בסיכון, ולרוב הכנסתו של הגבר היא מקור פרנסה יחיד.

מהתלונה ועד המעצר
לכן, החוק מעניק לבית המשפט סמכות להוציא "צו הגנה". זהו צו המרחיק אדם מביתו כדי לסייע לאישה, הטוענת כי הוא אלים כלפיה. בית המשפט יכול להוציא צו המגביל את בן המשפחה נגדו הוגשה התלונה או לעוצרו, החלטה שמתקבלת לפעמים במעמד צד אחד. השופט יעשה זאת אם ישתכנע כי זמן לא רב לפני הגשת הבקשה נהג איש זה באלימות כלפי בן משפחתו או ביצע בו עבירת מין. האישה המתלוננת צריכה להוכיח כי אלימות זו אכן קרתה באמצעות הצגת מסמכים רפואיים המעידים על חבלה גופנית או מסמכים על הגשת תלונות קודמות על איומים או על התעללות נפשית ממושכת.


לפרטים נוספים וייעוץ בקרו באתרנו:

חגית לב | גירושין , תביעות גירושין , עריכת דין

www.adv-office.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עורכת דין חגית לב שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]