חיפוש מאמרים

11790 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קרמיקה בדלית אל כרמל

    קישורי טקסט (לפרטים)
תמ''א 38 - בית המשפט המחוזי פסק כי מיעוט סרבן לא יוכל למנוע את ביצוע הפרויקט.
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תמ"א 38 חיזוק רעידת אדמה דיירים

נושא המאמר: תמ''א 38 - בית המשפט המחוזי פסק כי מיעוט סרבן לא יוכל למנוע את ביצוע הפרויקט.
מאת: אילן מאירי, מנהל היחידה לישום תמ"א 38 - רמת גן   שמור מאמר למועדפים

ביום 29 אפריל 2010 פסק השופט יצחק כהן מבית המשפט המחוזי בחיפה (תיק 899-03-09 שרה קלצוק נ' צבי אורון) כי מיעוט הדיירים בבית משותף לא יוכל למנוע את רצון הרוב לביצוע הפרויקט, אלא לכל היותר לדרוש שיוויון בתמורה, וזאת רק אם יוכח שהמיעוט קופח ביחס לאחרים.
אילן מאירי, מנהל היחידה לישום תמ"א 38 ברמת גן, מסביר כי תוכנית תמ"א 38 נשענת על שתי מערכות חוקים, חוקי התכנון והבניה וחוקי קנין המקרקעין (טאבו). על פי חוקי התכנון, די בהסכמה של שני שלישים מבעלי הדירות כדי לקבל היתר בניה ולבנות את הדירות החדשות. הבעיה היא שכדי לרשום את הדירות החדשות בטאבו, נדרשת הסכמה של כל בעלי הדירות.
כדי לעודד את חיזוק הבתים גם במקרים שקיימת התנגדות מקרב בעלי הדירות, קבע המחוקק כי המפקחת על בתים משותפים תהיה רשאית לכפות את רצון הרוב על המיעוט הסרבן. המחוקק הוסיף לכך תנאי, שניתן לפנות למפקחת רק אם נתקבל היתר בניה. תנאי זה גרם לחברות הבניה להמנע מלטפל בבנינים בהם יש סרבנים, מאחר והם לא רצו להשקיע מאות אלפי שקלים במצב של חוסר וודאות.
בית המשפט קבע עוד, כי על פי הגדרות החוק, המפקחת על המקרקעין תוכל אמנם לדון בבקשה לכפות את דעת הרוב, רק לאחר שניתן היתר בניה, אך סמכות המפקחת הוגבלה, והיא לא תוכל לפסול את עצם ביצוע הפרויקט. פסק דין זה מאפשר לקבלנים להעיז ולהשקיע בהוצאת היתר, מתוך ידיעה שהשקעתם לא תרד לטמיון.
לדברי מאירי, מרגע שאושרה ברמת גן תוספת של קומה, הבלם העיקרי שנותר הוא חילוקי דעות בקרב הדיירים. לאחר שחברות הבניה יפנימו את השינוי, יחתמו הסכמים גם בבנינים שיש בהם מיעוט סרבן, בתנאי שלפחות 2/3 מהדיירים בעד.
מאירי מוסיף כי בין השורות של פסק הדין יש קריאה למחוקקים לתקן את הלקונה בחוק ולאפשר למפקחת להכריע ללא התניה של קבלת היתר. ח"כ זבולון אורלב הגיש הצעת חוק ברוח זו.
הנוסח המלא של פסק הדין עומד לרשות הציבור באתר היחידה לישום תמ"א 38 רמת גן

www.hidush-batim.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אילן מאירי, מנהל היחידה לישום תמ"א 38 - רמת גן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!