חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אימונים - החימום, הגמישות והמתיחות / יעקב עזרא

    קישורי טקסט (לפרטים)
ייעוץ מס בין לאומי/ תיכנון מס - מס הכנסה - שיטת מס בפנמה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ייעוץ מס פנמה

נושא המאמר: ייעוץ מס בין לאומי/ תיכנון מס - מס הכנסה - שיטת מס בפנמה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)    שמור מאמר למועדפים

פנמה ממוקמת בקצה הדרום מזרחי של מצר מרכז אמריקה, המחבר בין היבשות צפון ודרום אמריקה. המדינה תופסת תפקיד אסטרטגי כקישור גיאוגרפי, ותמיד הייתה הנתיב בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט, נסיבות אשר הובילו בסופו של דבר לבנייתה של תעלת פנמה. כלכלת פנמה מבחינה היסטורית מכוונת כלפי המסחר והשירותים הן מקומיים והן חיצוניים. מיקומה הגיאוגרפי ותצורתה של פנמה נחשבים לעתים קרובות להיות משאבי הטבע העיקריים שלה.

יחידת המטבע של פנמה נקראת בלבואה והיא שווה בשיעורה לדולר האמריקאי. בלבואה מונפק רק במטבעות אשר חופפים בגודל ובערך לאלה של ארצות הברית. בהתחשב בהעדר שטרות של בלבואה, שטרות של דולר ארה"ב משמש את העסקאות הפנימיות בפנמה, מה שמכפיל את הכמות שלו הן כמטבע זר והן כמטבע מקומי.

מס חברות ושיעורו
הקוד הפיסקאלי של פנמה מגדיר משלם מס ככל יחיד (בין אם הוא אזרח פנמה או אזרח זר) או תאגיד (בין אם התאגד בפנמה ובין אם מחוצה לה) המקבלים הכנסה ברת מיסוי. תאגיד ייחשב תושב פנמה אם הפעילות העיקרית שלו מתנהלת בפנמה. שיטת המס בפנמה מבוססת על שיטה טריטוריאלית, לכן רק ההכנסה שמקורה בפנמה כפופה למס חברות. הכנסה ממקור זר אינה הכנסה חייבת. הדבר הזה נכון הן לתאגידים הפנמיים והן לתאגידים זרים. אשר על כן, לתושבות יש משמעות מוגבלת, בעיקר בהקשר לניכוי מס מתשלומים לתושבי חוץ.
החל משנת 1994 נקבע מס חברות אחיד בגובה 30%. עסקים קטנים (מסוגים שיוחדו בחקיקה) נהנים מכללי מיסוי נוחים יותר הכלולים בתקנה שחלה הן על שיעור מס חברות והן על שיעור מס יחידים.

מס יחידים ושיעורו
בעיקרון אין כללי תושבות טטוטוריים, אבל יחיד ייחשב תושב אם הוא נמצא בפנמה יותר מ-180 ימים בשנת מס. בנוסף, התושבות חייבת להיות מוכרת באופן רשמי על ידי הממשלה.
התפיסה הטריטוריאלית של מיסוי הכנסה חלה גם על יחידים. החבות במס חלה רק על הכנסה המופקת בפנמה. כמו במקרה של תאגידים, היקף החבות במס הכנסה אינו תלוי כל כך בתושבות, אם כי, התושבות היא בעלת חשיבות ביחס לניכוי מס במקור.
שיעור מס פרוגרסיבי ליחידים נע בין 4% ל-33% והנו 30% על הכנסה העולה על 200,000$.

שיעור מס על דיבידנדים
דיבידנדים שמתקבלים מהכנסה שמקורה בפנמה הנם הכנסה חייבת, אך הנם ממוסים במקור בשיעור אחיד של 10%. תאגיד שמשלם או מכריז על דיבידנדים חייב לנכות את המס ולשלם אותו למדינה תוך 10 ימי עבודה לאחר שהכריז או שילם בפועל לפי המוקדם ביניהם. הכנסה מדיבידנדים אינה כפופה יותר לשום מס נוסף.
אם התאגיד לא הכריז על דיבידנדים בשנה פלונית, עליו לשלם "מס משלים" או מס דיבידנדים מינימלי ששיעורו 10% מ-40% של הכנסה לאחר המיסוי. סניפים של תאגידים זרים צריכים לשלם 10% מ-100% הכנסה לאחר מיסוי.

שיעור מס על ריבית
תשלומי ריבית (אותם סוגים שלא פטורים ממס) כפופים לניכוי מס במקור, שיעורו 6% וזה מס סופי.

אמנות למניעת כפל מס
היות ופנמה אינה גובה מס על הכנסה שמקורה מחוץ לפנמה, אין היא חתומה על אמנות למניעת כפל מס.


רמת גן: בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7 סקטור 1 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!