חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ניהול עסק, כיצד מנהלים עסק

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: טלי ירדני ציורי ילדים משמעות בית בציורי ילדים גרפולוגיה

נושא המאמר: בית בציורי ילדים...
מאת: טלי ירדני מכון לגרפולוגיה   שמור מאמר למועדפים

בית בציורי ילדים
משמעות הבית בציורי ילדים המשמעות של הגג, חלון ואפילו הוילון לימדו להכיר את ילדכם ע"י ציור הבית.
"המוצא שלווה בביתו, בין אם הוא מלך או איכר, הוא המאושר באדם" יוהן וולפגנג פון גתה

מהתבוננות בציור בית,בציורי ילדים, ניתן ללמוד כיצד חש המצייר בביתו: האם נוח לו שם, האם מרגיש בטוח, האם היחסים תקינים בבית, האם האווירה בבית נוקשה וכד'.הבית מסמל את מרכז עולמנו, מסמל הגנה וביטחון. בבית אנו יכולים להתנהג בטבעיות, אך הבית עלול גם להיות מקום בו הזיכרונות מלווים בפחד, חששות או נוקשות.הבית הוא חלק בלתי נפרד מחייו של כל ילד ולכן משמעותי בציוריו.רוב הילדים מציירים בית כריבוע עם גג משולש. לעיתים מוסיפים ארובה, שביל וכד'.
ציור בית באמצעות ריבוע ומשולש הוא אוניברסאלי (למרות שבארץ למשל, רוב הילדים לא גרים בבית כזה). ניתן אולי לייחס תופעה זאת לחשיפת ילדים מגיל צעיר, לייצוג בית שנראה כך גראפית (באמצעות טלוויזיה, משחקים, ספרי ילדים וכד'). יש הסוברים שילדים אינטליגנטים מעל הממוצע יציירו רבי קומות.בניתוח ציורי בתים שערכה חוקרת ציורי הילדים הנודעת, רודה קלוג, נבדקו ציורי ילדים ממספר רב של מדינות ובכולן הופיעו בתים מסוג זה. מחקרים פסיכולוגיים מייחסים משמעות לבחירת הייצוג הנ"ל: הריבוע מסמל יציבות והגג המשולש יסמל את מערכת היחסים במשפחה - האב, האם והילד.
משמעות הפרטים בציור הבית:
באופן כללי ניתן להמשיל את חלקי הבית, לגוף:
הגג מסמל את הראש, החלונות מסמלים את העיניים, הדלת את הפה, המנורה את הלב והקירות את הגוף.
באופן פרטני יותר, הגג מסמל מספר דברים שונים: את תחושת המוגנות (נראה כמו כובע המגן על הראש) שחש המצייר, את מערכת היחסים במשפחה ואת עולם הפנטזיות והחשיבה.
בד"כ יצויר הגג בצורת משולש. מרוחב המשולש ניתן להסיק מספר דברים:
אם המשולש רחב מהבית עצמו, הדבר יצביע על כך שהמצייר זקוק להגנה ואם המשולש יהיה באותו רוחב כמו הריבוע, יעיד הדבר על תחושת היותו מוגן.
מאופן ציור הגג נוכל לגלות חרדות ופחדים, בעיקר אצל המצייר המבוגר:
רעפים גליים יעידו על אי-יציבות ופחד שחש המצייר.
גג ריק יצביע על כך שהמצייר מסתיר את רגשותיו הסוערים.
כאשר יצויר חלון בגג - המצייר מחפש דרך לפרוץ החוצה וכאשר הגג שבור או חצוי יעיד הדבר על בעיות במערכות יחסים בבית.
משולש הגג מסמל גם חשיבה ופנטזיה. לכן, אם הגג יודגש בציור (למשל באמצעות תוספת פרטים, השחרה, לחץ וכד'), נוכל להניח מספר דברים: המצייר מוטרד מחשבתית מיחסים בבית (משולש היחסים), מלימודים, או שהוא עסוק בפנטזיות כלשהן.
עשן המיתמר מארובה מסמל באופן כללי חום בבית. עשן עדין (שמקורו באח דולקת, אוכל מתבשל וכד') - מסמל חמימות בבית, לעומת זאת עשן סמיך, עלול להעיד על כעסים שיש צורך לפרוק ("עשן יוצא מהאוזניים").
אנטנה על גג הבית מסמלת דגש על תקשורת.מצייר סקרן, אשר נוטה להיות מעורב בכל מה שקורה סביבו.
הקירות הם החיץ בין פנים הבית והחוץ: בין העולם החיצוני - הסביבה, לעולם הפנימי - הרגשות והתחושות. הקירות מסמלים גם יציבות. חשוב לבדוק ממה עשויים הקירות ובאיזה קו הם מצוירים: קו חד וחזק שמגיע לבסיס - יצביע על יציבות ושיטתיות. קו שבור - יצביע על תחושת חוסר ביטחון וחוסר יציבות בחייו של המצייר.
החלונות הם כמו העיניים - ראי הנפש. דרכן ניתן להציץ פנימה לתוך הבית. כאשר החלון לא מוסתר, המצייר פתוח ומאפשר להציץ פנימה. אם כלל לא מצויר חלון – ייתכן והמצייר לא מעוניין להיחשף.
כאשר מצויר וילון על החלון, יכול הדבר לרמז על השקעה של המצייר ביופי ואסטטיקה. לעומת זאת, ציור תריסים על החלון, מרמז שהמצייר מסתייג מחשיפה, או פוחד ולכן סוגר עצמו.
דלת בדומה לפה, היא השער לפתיחות וליחסים בינאישיים. דלת פתוחה מעידה על אדם תקשורתי, פתוח ומכניס אורחים. דלת סגורה, מנעול מודגש, ידית או העדר דלת - מעידים על סגירות וקושי ביחסים בינאישיים.דלת קטנה מאוד מצביעה על אי-נתינת אמון בסביבה.
דלתות וחלונות עם סורגים משדרים סגירות ומופנמות - "אל תתקרבו אלי".
מנורה בציור בית ממוקמת לרוב בלב הבית ומסמלת אופטימיות, חום וצרכים רגשיים. יש לשים לב אם המנורה מודגשת בצורה מוגזמת, או שכלל אינה צבועה. סימנים אלה עלולים להצביע על צורך של המצייר בחום ואהבה.
תוספות לציור הבית:
קו הבסיס עליו הבית עומד, מעיד על תחושת היציבות וההגנה שחש הילד בעולמו. חשוב לבחון את איכויות קו הבסיס (רציפות, לחץ, זרימה, עובי וכד'), איתנות הבסיס, מוצקות הקרקע, האופן בו צבועה האדמה, מיקום הבית ביחס לבסיס (האם הבית עומד על הקרקע, או מרחף באוויר) – כדי ללמוד על יחסו של המצייר "לקרקע המציאות" בה הוא חי.
הבית מסמל את תפיסת ה"אני" של המצייר, ביחס לעולם שסביבו. בית גדול עשוי להצביע על מצייר בעל בטחון עצמי מפותח, בעוד שבית קטן עלול לרמוז על דימוי עצמי נמוך של המצייר. שביל מסמל רצון או דחף כלשהו לשינוי, שחש המצייר.
מדרגות לבית מסמלות מכשול או קושי להיכנס פנימה. עלולות לרמוז על קושי שהמצייר חווה בביתו.
גדר סביב הבית, עשויה להעיד על צורך בהגנה או אופי נוקשה של המצייר.
שמש מסמלת חום ודמות אב. מצורת ההאנשה של השמש, נוכל ללמוד כיצד הילד חש: אם השמש מחייכת - הילד חש עליז ושמח, אך אם השמש עצובה או עם משקפי שמש - יתכן כי הילד חש שנמצא תחת ביקורת או שכועסים עליו.
עננים קודרים וכבדים עלולים להצביע על מועקה שחש המצייר, בעוד שענני נוצה נעימים למראה מצביעים על נינוחות של המצייר. ככלל, אלמנטים קישוטיים בציור, מעשירים אותו ומוספים לו חן .
אם התוספות אינן מעשירות את הציור, אלא מסיטות את תשומת הלב מהבית עצמו - יש לבדוק מה המצייר מנסה להסתיר.
יש לזכור שהלך הרוח והחשיבה של המצייר, נכונים לזמן הציור.

www.tali-y.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י טלי ירדני מכון לגרפולוגיה שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!