חיפוש מאמרים

11828 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
נופש בארץ – כדאי?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ביכורים לבן הארמי יעקב ניסים

נושא המאמר: פרשת כי תבוא...
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

פרשת כי תבוא

ארמי אבד אבי וירד מצרימה..ויוציאנו ה' ממצרים ביד חזקה ובזרוע נטויה ובמורא גדול ובאותות ובמופתים.ויביאנו אל המקום הזה ויתן לנו את הארץ הזאת ארץ זבת חלב ודבש (דברים כו,ה-ט)

כשאדם מישראל היה מביא את ביכורי תבואותיו ופירותיו מהשדה או הפרדס היה ניצב לפני הכהן בבית המקדש והיה מקריא בפניו את הנוסח הנ"ל, כדי להודות לה' על הניסים והחסדים שעשה עם יעקב בבית לבן הארמי ועם עם ישראל בהוציאו אותם מארץ מצרים.

על זאת צריכה לבוא הבהרה מדוע מביא הביכורים מציין שני אירועים מכוננים בתולדות עם ישראל בהתהוותו, הצלתו של יעקב מידי לבן והגאולה של עם ישראל ממצרים ואילו את הנס של הצלתו של יעקב מידי אחיו עשיו שא לקראתו עם ארבע מאות איש, וכמו כן כל הניסים שחווה עם ישראל במדבר ירידת המן, בארה של מרים ועוד... אינו מזכיר?

ההסבר לכך הוא , כפי שהוסבר לעיל שכל המשמעות של הבאת הביכורים הייתה להודות לה' על הזכות שיש לנו ליישב את הארץ ולאכול ולשבוע מטובה. להדגיש בזה שבשונה מתקופות קודמות שלא היה לנו את חבל הארץ שלנו וגם לא הייתה לנו את האפשרות ליהנות מפירות מעשה ידנו והיינו נעים ונדים ממקום למקום עקב סכנה קיום תמידית שריחפה מעל לראשנו, ועל כך אנו שהגענו כעת למנוחה ולנחלה אנו מודים לה' על כל הטוב והחסד שהוא גמל עימנו.
לכן מוזכרים ע"י מביא הביכורים רק שני ניסים שעשה ה' ההצלה מלבן ויציאת מצרים שכן דווקא בשני מוקדים אלה שהו וישבו אבותינו זמן ממושך ובמשך כל הזמן הזה חייהם היו בסכנה מתמדת וזאת בשונה משאר הניסים שהתרחשו במקום לא קבוע אלא על אם הדרך במדבר שלמרות היותם ניסים חשובים הם לא מהווים ביטוי ניסי של הצלת חיים ממקום שהווה סכנה מתמדת ושעל כך מודה מביא הביכורים.

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!