חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
יוון - טיול

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: סיור בצפת יגאל אלון מלחמת העצמאות פלמ"ח

נושא המאמר: בזכות המעשה והנס – צפת במלחמת העצמאות
מאת: צבי רוזנברג   שמור מאמר למועדפים

אחרי סיום מלחמת העצמאות אמר אחד מרבני צפת למפקד הפלמ"ח יגאל אלון: דע לך שצפת נצלה בזכות שני דברים – המעשה והנס. מה היה המעשה? שאנשי צפת אמרו תהילים ומה היה הנס? שמחלקת הפלמ"ח הגיעה בזמן...
סיפורה של צפת במלחמת העצמאות הוא סיפור מופלא של קומץ יהודים שרק 19 שנים קודם לכן במאורעות תרפ"ט (1929) חכה לחסדי השליטים – המנדט הבריטי - שיציל אותם מציפורני הפורעים הערבים, ובשנת תש"ח (1948) הצליח לעמוד מול כח התקפה ערבי עודף בנשק, תחמושת וכמובן לוחמים רבים במשך קרוב לחצי שנה של מצור כמעט מוחלט.
מלחמת העצמאות בצפת החלה למעשה כמה שנים לפני פרוץ הקרבות בפועל כשאנשי צפת יודעים שהמלחמה תפרוץ בעתיד, ומתכוננים בכל האמצעים הדלים שהיו ברשותם לפריצת מלחמת העצמאות בצפת.
המתיחות בין היהודים לערבים התחילה למעשה למחרת הכרזת האו"ם על תכנית החלוקה בכ"ט בנובמבר 1947 וב13.12.47 נרצח הנער – הלוחם הראשון מנחם מזרחי.
הדרך הראשית לצפת עברה דרך שכונות ערביות רבות כך שלמעשה הדרך הייתה חסומה מתחילת הלחימה ורק לעתים בחסות הבריטים הצליחו שיירות אספקה לעבור בחירוף נפש.
ב 16.4.48 יוצאים הבריטים בהפתעה מצפת כשהם נותנים את עמדות המפתח החשובות השולטות של העיר ובכך מתחילה התקפה שאורכת 16 שעות רצופות על הרובע היהודי הנצור. הנצורים בקשו תגבורת והעדיפו לקבל מחלקת פלמ"ח אחת על פני שתי מחלקות חי"ש...
יגאל אלון מפקד מבצע "יפתח" לשחרור צפת והגליל המזרחי עולה לצפת ומפקד על ההתקפה השניה לכיבוש עמדות המפתח השולטות על העיר, לאחר שההתקפה הראשונה נכשלה. ב- 11 במאי שוחררה העיר צפת וכל תושבי העיר הערבים ברחו ללבנון.
עד היום זוכרים ומזכירים לוחמי העיר צפת את קרבות מלחמת העצמאות בעיר ומספר פעמים בשנה מתאספים ומסיירים בעקבות הלוחמים שבזכותם עמדה צפת היהודית על נפשה.

www.zefatours.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י צבי רוזנברג שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]