חיפוש מאמרים

11800 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
משכינת השלום מחצור הגלילית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: האזנה שמיעה שמים ארץ

נושא המאמר: על פי שני עדים יקום דבר
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

"האזינו השמים ואדברה ותשמע הארץ אמרי פי" (דברים לב,א)

רש"י בפירושו על פסוק זה יוצר הפרדה מוחלטת בין עדות "השמים" לבין עדות "הארץ", ועל כך נשאלת השאלה מדוע רש"י מפריד?

רש"י בא להעמיד דברים על דיוקם עקב קושי שיש במדרש ספרי על הנושא, ישנה הלכה לגבי עדים שבאים לתת עדות בבית הדין, בית הדין לא יקבל את עדותם אלא לאחר הצלבה בין העדויות לוודא שהן תואמות זו לזו, הבדל קטנטן כל שהוא בין העדויות יפסול את העדות.

כך גם לגבי עדות השמים והארץ אין עדות צולבת, היות ועדות "השמים" הייתה ברמה של "האזנה" שהיא באיכות גדולה מזו של "שמיעה" שנאמרה כלפי "הארץ".

לכן רש"י מפריד בין עדות "השמים" לבין עדות "הארץ" והוא יוצר שתי קבוצות שונות א' "השמים" המורכבים מרקיעים רבים, ב' קבוצת "הארץ" המורכבת מארצות רבות א"כ רש"י יוצר כאן שתי קבוצות עדים נפרדות ולכל קבוצה וקבוצה עדות נפרדת, כך שעדותה של כל קבוצה תקפה בפני עצמה, ואין לה צורך להיות דומה לזו של זולתה.

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!