חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שאלות נפוצות בראיון עבודה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עירייה חובות הרשתות המקומית בית המשפט מסי עירייה

נושא המאמר: אחריות עירייה למניעת מפגעים
מאת: קובי רום - עו"ד   שמור מאמר למועדפים

באילו מקרים יש לאזרח זכות לקבל פיצוי מעירייה אשר בשטחה נפל ונפגע באילו מקרים יש לאזרח זכות לקבל פיצוי מעירייה אשר בשטחה נפל ונפגע רובינו מודעים היטב לחובותינו לרשות המקומית אשר בשטחה אנו גרים. החובה הבסיסית של תושב היא תשלום מסים לעירייה ובפרט הארנונה. ארנונה הוא מס המוטל על נכסים הנמצאים בשטח העירייה, למשל דירה. גובה הארנונה נקבע על-פי שטח הדירה ולא לפי מספר הנפשות הגרות בה. אחת הביקורות כנגד מס הארנונה, טוענת כי עליו להיות מוטל לפי מספר הנפשות המתגוררות בדירה. ככל שמתגוררים בדירה יותר אנשים על העירייה לספק להם יותר שירותים: חינוך, פינוי אשפה, תאורה, ניקיון, וכדומה. על פי הטענה, אין הצדקה כי בעל דירה הגר לבדו ישלם מס ארנונה שווה לשכנו הגר בדירה זהה, עם אשתו וארבעת ילדיו המקבלים בנוסף גם שירותי חינוך ועוד. בפועל, מימון פעולות העירייה נעשות בחלקן באמצעות המסים שהיא גובה מאזרחיה, ואין חולק כי שימוש יעיל בכספים אלו לרווחת כלל התושבים חשוב מאין כמותו. דוגמא לשימוש כזה, היא תחזוקת המדרכות על-ידי העירייה. היות ובמדרכות משתמשים רבבות הולכי רגל, עגלות וכדומה, הבלאי שלהן גבוה יחסית והעירייה מתחזקת את המדרכות ועורכת בהן תיקונים באופן שוטף. אולם, מה קובע החוק במקרה והעירייה לא תיקנה תקלה בדרך הנמצאת בשטחה ואשר גרמה לנזק ברכוש או בגוף? האם לעירייה אחריות במקרה ואדם נפגע ממכשול או בור בכביש או במדרכה? לאחרונה הטיל בית המשפט אחריות על עירייה לנזקים שנגרמו להולכת רגל שנפלה בלכתה על המדרכה. באותו מקרה קבע בית המשפט כי המדובר במפגע ברור וממשי של סדק רציני במדרכה, שגרם להבדלי גובה במדרכה היכולים לגרום להיתקלות ונפילה. אחריות האדם תהיה לגבי מכשולים אותם יכול היה לצפות מראש או להבחין בהם. כאשר קיים מכשול מהותי, כגון בור במדרכה או הבדלי גובה פתאומיים הנובעים מסדק שאדם לא יכול להבחין בהם מראש, תהיה העירייה אחראית. סיכונים שאינם בגודל הרגיל והמקובל, אין אדם יכול וחייב לצפות. על אחת כמה וכמה כשמדובר במקום בלתי מואר. במקרה כזה העירייה נושאת באחריות. ההבחנה צריכה להיות בין דברים רגילים כגון בליטה קטנה או משהו דומה, לבין מכשלות מהותיות. בית המשפט ציין כי אמנם מדרכה אינה "משטח סטרילי", אולם לא צריך לשים מכשול בפני אדם אשר אינו יכול להבחין בו ואשר עלול לגרום בדרך רגילה, ברוב המקרים, לנפילתו. חובתה של העירייה לדאוג לתקינות הרחובות הנמצאים בשטחה ולמניעת מפגעים מוסכמת על כולם, אך מכאן אין עדיין להסיק אחריות מוחלטת לגבי כל בליטה או סדק המתגלים במדרכה זו או אחרת. לסיכום, למרות שבית המשפט הטיל אחריות על העירייה לגבי נזקי הולכת הרגל שנפלה בעת שהלכה על המדרכה, חשוב לזכור, כי לא בכל מקרה יטיל בית המשפט באופן אוטומטי אחריות על העירייה. נהפוך הוא, האחריות הבסיסית היא קודם כל על האדם עצמו אשר חובתו לפקוח עיניו ולקחת אחריות על בטחונו ושלומו. בית המשפט יתן פיצוי במקרה בו למרות האמור לעיל, לא יכל האדם למנוע באופן רגיל, את הנזק שנגרם לו. המדובר במהמורות או בליטות שאינן סבירות ומהוות מכשול של ממש אשר על העירייה לדאוג לתקנן. בדיוק לשם כך, אנו משלמים מסים כזכור. כל האמור לעיל הינו בבחינת מידע כללי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ משפטי.


תגיות : חובות הרשתות המקומית בית המשפט

www.rom-law.com/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י קובי רום - עו"ד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]