חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כמה לא קל היום לקנות מחשב חדש

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תמ"א 38 רמת גן הסכמה תמ''א 38 רוב תמ''א 38

נושא המאמר: תמ"א 38 - אישור התוכנית המפורטת של רמת גן מעצים את כוחו של הרוב
מאת: אילן מאירי   שמור מאמר למועדפים

בשלהי אוגוסט 2010, אישר שר הפנים תוכנית מפורטת שהגישה עיריית רמת גן, על פי סעיף 23 לחוק תמ"א 38. אישור זה מכרסם עוד בכוחו של מיעוט סרבן למנוע את חיזוק הבנין.

חוק תמ"א 38 מעניק לדיירים זכויות בניה של דירות נוספות. הדיירים אמורים להעביר את הזכויות לחברת בניה, בתמורה לחיזוק הבנין והשבחתו. ההשבחה באה לידי ביטוי בהוספת חדר לכל דירה (ממ"ד) מעלית, חידוש התשתיות ושיפוץ חיצוני של הבנין וסביבתו.

ללא ספק, מדובר בעסקה משתלמת לכל הצדדים:
• בעלי הדירות מבטיחים את הצלת חייהם בעת רעידת אדמה ובנוסף זוכים בשיפור משמעותי באיכות החיים ובהעלאת ערך הרכוש שלהם במאות אלפי שקלים, פטורים ממס.
• חברת הבניה מרוויחה ממכירת הדירות החדשות.
• הרשות המקומית זוכה בתוספת תושבים חדשים ובשיפור חזות העיר.

החוק היה אמור לאפשר לרוב של שני שלישים מבעלי הדירות בבנין לקבל החלטה לחזק את הבנין ולהשביחו. למרות זאת, רוב חברות הבניה לא מוכנות להכנס לעסקה ללא הסכמה מלאה של 100% מהדיירים וזאת בשל לקונה בחוק.
עקרונית, אין בעיה לקבל היתר בניה ולבנות את הדירות החדשות בהסכמה של 66%, אך כדי לרשום את הדירות החדשות בטאבו, יש צורך בחתימה של כל בעלי הדירות בבנין.

המחוקק הציע פתרון חלקי למקרה של מיעוט סרבן, בכך שהסמיך את המפקח על המקרקעין לחתום בשם המיעוט.

מרבית חברות הבניה לא מצאו עד עתה מענה הולם בפתרון זה, משתי סיבות עיקריות:
1. תנאי בסיסי לגישה למפקח הוא הוצאת היתר בניה. מדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת, שתוצאותיה מוטלות בספק, מאחר ואין עדיין תקדימים להחלטות המפקח על המקרקעין.
2. סמכות המפקח מוגבלת לקבל החלטות בשם הרוב בהרחבות מכח תמ"א 38 בלבד, דהיינו תוספת של קומה אחת. הוא אינו מוסמך לקבל החלטות בשם הרוב ביחס להרחבות מכח תוכניות בנין עיר.

החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 29 באפריל 2010, צמצמה את רמת הסיכון של חברות הבניה. השופט יצחק כהן פסק כי אין בסמכות המפקח להחליט שלא לבצע את החיזוק, אלא לבדוק שזכויותיו של המיעוט לא קופחו ביחס לאחרים.

משמעות אישור התוכנית ברמת גן

ברמת גן, בה יש כ-5,000 בנינים הזקוקים לחיזוק, אין היתכנות כלכלית לחיזוק הבנינים בתוספת של קומה אחת. תוספת הקומה השניה הינה תנאי בסיסי לישום חיזוק המבנים בעיר.

סעיף 23 בחוק תמ"א 38 קובע כי רשות תכנונית רשאית להתאים את זכויות הבניה המוקנות מכח תמ"א 38 לצרכיה של העיר, באמצעות תוכנית מפורטת.
על פי הפרשנות המקובלת, התוכנית המפורטת של רמת גן, שאושרה ע"י שר הפנים, מרחיבה למעשה את בסיס חוק תמ"א 38 ומחילה אותו גם על הקומה השניה.

התוצאה המיידית הינה הרחבת הפטור (90%) מהיטל השבחה גם על הקומה השניה.

המשמעות הנוספת היא שאישור אמור לאפשר למפקח לקבל החלטות בשם הרוב גם בבנינים להם נוספות שתי קומות.

זוהי תוספת כח משמעותית לרוב המעונין לבצע את החיזוק ופגיעה בכוחם של הסרבנים, שבמקרים רבים, הסרבנות העקרונית שלהם לכאורה מסתיימת בנסיון לסחיטת טובות הנאה אישיות.

אני מברך את עיריית רמת גן על הצלחתה באישור התוכנית המפורטת ואת הקוראים בגמר חתימה טובה, תרתי משמע (:כותב הינו מנהל היחידה לישום תמ"א 38 - רמת גן, המסייעת לדיירים לנהל את התהליך בהצלחה ולקבל את מלוא ההטבות האפשריות מחברות בניה אמינות


www.hidush-batim.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אילן מאירי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]