חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ריקוד לבת מצווה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דם טבורי שימור דם טבורי

נושא המאמר: כמה תאי גזע מצויים באיסוף של דם טבורי ?
מאת: יעל טל   שמור מאמר למועדפים

נפח הדם שניתן לאסוף מתינוקות שנולדו לאחר הריון מלא בעל עובר אחד הוא 70-130 מ"ל בממוצע , ריכוז תאי הגזע פר מ"ל אחד של דם טבורי משתנה ( איסופים בעלי נפח נמוך בד"כ ניתן למצוא ריכוז גדול יותר של תאים) עומד על ממוצע של 8.6 מיליון תאים מגורענים למ"ל לפי כך, מאיסוף נפח גדול של דם טבורי ניתן להגיע למיליארדי תאים מגורענים מיליוני תאים בעלי גרעין אחד ואלפי תאי גזע היוצרים את מרכיבי הדם.
דם טבורי הוא המקור המרוכז ביותר לתאי גזע- ניתן למצוא בו כמות של תאי גזע שהיא גדולה יותר מכמות תאי הגזע שיהיה ניתן למצוא בכל גופו של אדם בוגר, חשוב ליזכור כי נוכחות של מעט תאי גזע לא הופכת את הרקמה לפוטנטית או למקור לתאי גזע לפיתוח ריפוי.
בבנקי דם טבורי ציבוריים , רק איסופים גדולים מעובדים , המטרה היא לבזבז מאבים פיננסיים רק בשימרה על יחידות שיש בהם מספיק תאים להשתלה עבור אדם בוגר קטן , הסף שנקבע על ידי ה HRSA של שימור דם טבורי היא כמות של מעל 900 מיליון תאים מגורענים.
בבנקים פרטיים ההורים יכולים להחליט למור דגימות קטנות יותר בעלות נפח של 30-40 מ"ל שיכולות להתאים להשתלה רק עבור ילד צעיר , אך המנות הקטנות הללו יכולות להספיק לאספקטים שונים של רפואה רגנרטיבית ותמיד קיימת האפשרות של הגדלת הכמות במעבדה בעת הצורך.
הנושא של " הפקטרוים המדעיים הנדרשים להגדרת מנת דם טבורי כבעלת איכות גבוהה" הוא תחום מחקר פעיל. הסוכנות הפדראלית האמריקאית ה HRSA, שממנת את הבנקים הציבוריים מינתה קבוצת עבודה מהמועצה המייעצת שלה על מנת לבון את השאלה הזו . קבוצת העבודה פרסמה דוח ראשוני במאי 2009 , אך המחקר ממשיך גם בסיומה של שנת 2009 . כעת, קווי המנחה הראשוניים של ה FDA שיצאים מנקודת הנחה כי משקלו של החולה והא 20 ק"ג , מגדירים כמנת דם טבורי בעלת איכות גבוהה מנות דם טבורי שעומדות בקריטריונים הבאים:
- ספירה של לפחות 500 מיליון תאים מגורענים
- 1.5 מיליון תאי CD34+
- 85% חיוניות שנמדדה ב CFU או מבחן בעל קורלציה דומה.


www.hatabur.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יעל טל שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]