חיפוש מאמרים

11812 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ביהמ"ש הורה לשותף במיזם אינטרנטי להשיב את התוכנה והדומיין בו עשה שימוש לחברה המשותפת

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הפרשת חלה מצוות הפרשת חלה

נושא המאמר: הפרשת חלה
מאת: סיון פ.   שמור מאמר למועדפים

הפרשת חלה מצווה מן התורה להפריש חלה מן העיסה וליתנה לכהן שנאמר "ראשית עריסותכם חלה תרימו תרומה" בזמן בית המקדש שהיה נוהג דיני טומאה וטהרה היו נותנים לכוהנים את החלה והיו אוכלים אותה בטהרה. כיום שאין נוהגים דיני טומאה וטהרה וכל הכוהנים טמאים אין אוכלים את החלה אלה שורפים אותה. מצוות הפרשת חלה בארץ ישראל הינה מדאורייתא ואילו מחו"ל הינה מדרבנן. מדיני מצוות הפרשת חלה: חיוב הפרשת חלה הינו רק בעיסה שנילושה בקמח של אחד מחמשת מיני דגן שהם: חיטה, שעורה, כוסמין, שיבולת שועל ושיפון. שנאמר: "באוכלכם מלחם הארץ" – ואין קרוי רוי לחם, אלא הנעשה מחמשת מינים אלו. אין העיסה חייבת בהפרשת חלה אלא אם כן משקלה לפחות 1560 ק"ג, ומשיעור זה ואילך יש לעשות הפרשת חלה עם ברכה. אישה שעושה עיסה בביתה על מנת לחלק אותה בעודה בצק ואין בכל אחד מהחלקים שיעור הראוי להפרשת חלה - פטורה מהפרשה. ואם כונתה לחלק רק לאחר שהבצק נאפה חייבת בהפרשת חלה. ואילו אישה הצריכה כמות גדולה של דברי מאפה יכולה לחלק את העיסה לעיסות קטנות כדי להיפטר מהפרשת חלה ואינה חיבת להתאמץ לעשות כשיעור הפרשת חלה אם אינה צריכה. זמן ההפרשה לאחר גמר הלישה וקודם האפייה. אישה ששכחה להפריש לפני האפייה תפריש לאחר האפייה שנאמר: "והיה באכלכם מלחם הארץ". הפרשת חלה מוטלת על בעל העיסה ואין רשות לאדם אחר להפריש חלה אלא בעל הבית יכול למנות שליח עבורו. חכמים הטילו את מצות הפרשת חלה על האישה. אין לתת לילדים קטנים להפריש עד שיגיעו לגיל מצוות ובדיעבד אם הפרישו מגיל שתיים עשרה ומעלה מועילה ההפרשה פחות מזה צריך לחזור ולהפריש. יש להקפיד שהפרשה תהיה מן המוקף דהינו קרוב וסמוך של החלה המופרשת עם שאר העיסה ואם העיסות מונחות בכלים נפרדים צריך לקרב את הכלים זה לזה. יש שנהוגים לתת צדקה לפני הפרשת חלה. זמן ההפרשה: נהגו הנשים להקפיד לעשות עיסה בשיעור החייב בהפרשת חלה בערבי שבתות וחגים ויש לנשים להקפיד על זה גם היום שמצוותה מרובה ושכרה מרובה בעולם הבא ובעולם הזה. שהרי ידועה שאחד מסגולות הפרשת חלה זה לפרנסה טובה וכן לזיווגים הגונים, וכן מצווה זו מגנה על האישה בעת לידתה. קודם ההפרשה תברך: "ברוך אתה ה אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להפריש חלה" את ברכת הפרשת חלה, אפשר לברך בין בישיבה ובין בעמידה. אחר הברכה תיטול האישה כמות כל שהיא מהעיסה ותאמר הרי זו חלה ולאחר מכן תיטול את החלק המופרש ותשרוף אותו באש או על הגז ואם אין אפשרות מכל סיבה שהיא לשרוף את החלה תעטוף את החלה בנייר ותניחנה באשפה. ויש שנהגו לאחר הפרשת חלה, לומר פרק ל"ד בתהילים: "לדוד אליך ה נפשי אשא"


תגיות: הפרשת חלה, מצוות הפרשת חלה, תורה

www.ychallah.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י סיון פ. שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!