חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האסטרטגיות של הכישלון- בדרכים הללו תבחרו על מנת לא להגיע לשום מקום

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נשים העצמת נשים

נושא המאמר: פיתוח אישי בשעות הפנאי
מאת: שירית בן- ישראל    שמור מאמר למועדפים

פיתוח אישי בשעות הפנאי

למה? כי חבל על הזמן...


פנאי על פי מילון לשדות סמנטיים של איתן אבניאון הינו 'ארכה, זמן, ימי חיים, מועד, משך, עת, שהות וגם רווח', המושג ניהול נקשר באופן אוטומטי לתוצאות, תפוקות ורווחים, ויחד מתחברות שתי מילים יקרות אלו במרחב הזמן תחת משבצת שעות הפנאי.

זמן, המשאב היקר ביותר שאינו ניתן להחלפה או להחזרה. לכאורה, מקצרות ההתפתחויות הטכנולוגיות את תהליכי העבודה ולנו נותר זמן פנוי, אלא שאנו מוצאים עצמנו נשאבים לתוכו דרך אינסוף שעות ישיבה מול מחשב, אינטרנט או מסעות רכישה ושיטוט בקניונים. האם לכך התכוונה המשוררת בהעניקה לנו 'זמן פנאי ניהולי'?, ככל הנראה שלא. אנחנו עובדים ועובדות קשה יותר, סופי השבוע מתארכים, תוחלת החיים עולה, אם כי איכות החיים בגילאים מתקדמים נשארה כשהייתה. בנוסף, דור הכאן ועכשיו מתוכנת לתפקוד על בסיס ריגושים מתמידים. הזמן קצר והמלאכה מרובה, לכן שורה תחתונה במשוואה אומרת - חבל גם על זמן הפנאי.

אם חבל על זמן הפנאי הרי שיש לנצלו באופן מוצלח, ומה טוב יותר משילוב הנאה בטווח הקצר (מהעשייה) והנאה בטווח הארוך (מהתוצאות),שילוב של הצד ה 'נשי' (התהליכי) עם הצד ה 'גברי' (התוצאתי) והכול למען ה 'אני' הפרטי של כול אחד ואחת מאיתנו.

הבנתם/ן נכון. אני ממליצה להשקיע את ה 'פנאי הניהולי' בפיתוח המשאב היקר ביותר העומד לרשותכם/ן- בכם/ן. השקעה בכם/ן משיגה שתי מטרות; מחד הנאה ומנגד תוצאה, ואין יועץ/ת השקעות שיוכלו להציע לכם/ן השקעה נבונה וכדאית יותר מזו.

בשלב ראשון כדאי למפות את צורכי האני ביחס לתרבות הפנאי. את מיפוי הצרכים ניטיב לעשות על בסיס מודל תיאורית האינטליגנציות של הווארד גארדנר, לאחר שעברה מניפולציה (חיובית ויצירתית) לצורך התאמתה לניהול תרבות הפנאי שלכם/ן.

גארדנר דיבר על 6 אינטליגנציות בסיסיות, אותן פיתח ל- 22 תתי אינטליגנציות. כול אדם מגיע לעולם על פי גארדנר' כשהוא מצויד בכמות מסוימת מכול אינטליגנציה וההבדל הוא באופן השימוש.

נתחיל באינטליגנציה הלוגית- יד על הלב, האם החשיבה שלך טובה לך? האם היא משרתת אותך? יד ימינך בעת משבר וקבלת החלטות? האם היא זורמת? חסומה? מקובעת? יצירתית?.

המלצה 1: להשקיע זמן פנאי בפיתוח מודלים ודפוסי חשיבה חדשים, המשלבים רציונאל ("גברי") עם רגש ("נשי"). התוצאה לא תאחר לבוא, תקבלו החלטות נבונות ונכונות יותר, תשכילו לתכנן דברים ביעילות רבה יותר.


נמשיך להשקיע זמן בפיתוח האינטליגנציה המילולית- עד כמה משרתת אתכם השפה שלכם, זו שאמורה להעביר מסרים?. מבינים אתכם/ן מיד, או אחרי הסברים והתנצלויות? אתם/ן מדברים/ות לעניין או סחור- סחור? אם כן, כדאי לנתב חלק מהפנאי הניהולי להשקעה בפיתוח מיומנויות הדיבור האפקטיבי. לידיעתכם/ן, כל אדם הינו פרזנטציה מהלכת. בכול מקום, מצב וזמן, מול כול אדם אנו מייצרים פרזנטציה, קונים, מוכרים, משווקים, השאלה היא האם אנו עושים זאת באופן אפקטיבי.

המלצה 2: השקיעו בשיפור מיומנויות הדיבור, הצגת נושא, לכול צורך.....בפשטות, ללמוד לדבר פשוט, קצר ואמפתי.


נמשיך בהשקעה בפיתוח האינטליגנציה הגופנית- סוד גלוי הוא שתדמית זה שם המשחק בעולמנו.
עמדו מול המראה, סגרו דלת החדר והתבוננו בעצמכם. האם המראה מחייכת אליכם? אתם מרוצים? ואתן? יש מקום לשיפור?. תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, טיפוח ואסתטיקה ישפרו לא רק את המראה, אלא גם את התפקוד והתוצאות. ואגב, האינטליגנציה המינית שהיא חלק מהאינטליגנציה הגופנית תשתפר פלאים. מדוע? כי מראה טוב מעניק תחושה טובה לבעליו, מקרין עוצמה וחיוניות ומושך אנשים (גברים ונשים כול אחד ואחת על פי הטעם האישי).

המלצה 3: ספורט אישי או קבוצתי, חזרה לגוף ולכושר של פעם, אכילה למען החיים ולא חיים
למען האוכל, תשומת לב לפרטים הקטנים, אלו שמשדרגים את הפאזל שנקרא "אני" והופכים אותו ל 'מוצר' אטרקטיבי ונחשק.


נשקיע גם באינטליגנציה המוסיקאלית- אינטונציות הקול, הדיקציה, קצב הדיבור מהווים 38% מיכולת השכנוע שלך. לקול נעים מקשיבים, קול מעצבן, חסר מנוחה מרחיק אנשים. זה הזמן להוציא מתיבת הפנדורה את החלומות הישנים לנגן בפסנתר, בגיטרה או בתופים. לא רק קלינטון וחולדאי יכולים. אפשר בהחלט לתפוש טרמפ על הילדים בבית שלומדים נגינה. משפחות מנגנות כמו משפחת קסידי זה הלהיט הבא בישראל. מתגעגעים לשירה במקהלה? כמעט בכול מרכז קהילתי יש מקהלה, צריך רק להגיע. מי שהגיע/ה מדווח על הנאה ושחרור חסרי גבולות. אז, שלא יגידו לכם, שאפשר לשיר רק באמבטיה.

המלצה 4: להקדיש זמן בנגינה, שירה, הקשבה למוסיקה, השקעה בפיתוח קול.


ואיך אפשר בלי להקדיש זמן פנאי לאינטליגנציה התוך אישית- זו שמאפשרת לנו לתקשר טוב, הכי טוב שאפשר עם היקר לנו מכול, עם עצמנו. זה הרגע להשקיע בהעמקת המודעות, בהעצמה אישית- רגשית, בשדרוג מנטאלי. התוצאות תהיינה שחרור מחסימות, ממניפולציות של אחרים ומאלו שאנו עושים, ממצבי תקיעות והכול מוביל לתפקוד זורם ללא עכבות, מתובל בחשיבה יצירתית, על בסיס השקעתנו בפיתוח האינטליגנציה הלוגית.

המלצה 5: השקיעו בשדרוג של ה' מיינד' שלכם, ממש כמו שעשיתם לאחרונה למחשב האישי. לכו לקורסי העצמה אישית, חשיבה יצירתית, פרגנו לכם/ן 'זמן אומן' בו תיקחו עצמכם למקומות חדשים, תפגישו עצמכם עם אנשים שלא הכרתם, תגלו מידי יום משהו שלא ידעתם רגע לפני. זה הרווח הגדול שלכם.


ונסיים לבנות את תיק ההשקעות בזמן הפנאי אותו בחרנו להקדיש לפיתוח האינטליגנציה הבין- אישית- האם מערכות היחסים שלכם מספקות אתכם? בני ובנות הזוג שלכם/ן מרוצים? האם אתם כועסים, מרגישים מנוצלים, נושאים קידבק עמוס מחשבות נקמה ויישור קו עם אנשים שפגעו בכם/ן?

המלצה 6: אחת לתקופה להוציא את ה 'אני המשקיף'- המפקח/ת הפנימי/ת המצוי הכול אחד ואחת מאיתנו ולבצע בדיקת מלאי. מלאי אנושי בחייכם. אנשים מיותרים כדאי למפות, אחרים
אולי כדאי לבחון מחדש, לצנן, להרחיק או לנסות לקרב. התוצאה- שקט נפשי והיא, האמינו לי שווה כול השקעה.

אז אם תבחרו לבסס את בניית תיק ההשקעות בפנאי הניהולי על בסיס מדד גארדנר תגלו שאתם נראים, מרגישים, חושבים, יוצרים ומתפקדים עם עצמכם ועם העולם הכי טוב ומהנה שאפשר.אודות הכותב:
שירית בן- ישראל
יועצת ארגונית, מאמנת אישית ועסקית, מרצה ויוצרת

מנהלת פורומים בפורטל תפוז:
'נשים בעסקים ובקריירה'
'הדרכה'
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י שירית בן- ישראל שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!