חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ילדים שנחשפו לתוצאות פיגועים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בנקים משכנתא החזרים כספים

נושא המאמר: המשכנתא חונקת? יתכן והבנק פשוט טעה בחישוב ...
מאת: יאן קליימן מנכ"ל ניהול ובקרה פיננסי    שמור מאמר למועדפים

בין 30-60 אחוז מבעלי המשכנתאות זכאים להחזר כלשהו מהבנק, כך לדברי יאן קליימן מנכ"ל ניהול ובקרה פיננסי.
לכל בעלי המשכנתאות וגם לאלה שבדרך, לפניכם כמה עובדות חשובות על המשכנתא.

היא מאיימת, מפחידה, אורכה כאורך הגלות, ואין כמעט אחד שבאמת יודע מה קורה איתה ובכל זאת, אין כמעט אדם בוגר שאין לו לפחות משכנתא. תחושת חוסר האונים אל מול המשכנתא מוכרת לכולנו, אך מסתבר שאפשר להקל על ההתמודדות איתה ואפשר אף לבדוק את הבנק ולוודא שהסכומים שהוא גובה אכן תקינים. יאן קליימן מנכ"ל חברת ניהול ובקרה פיננסי מעניק כמה עצות שימושיות למשכנתאנרים שיעזרו בניהול יעיל של המפלצת המאיימת הזו.

•בשורה מרה לספקולנטים
ניתן לקחת משכנתא למטרה אחת בלבד והיא רכישת נכס. המשכנתא היא הלוואה שניתנת על ידי הבנק תמורת שיעבוד של הנכס שנרכש. באופן עקרוני גם אם יש בבעלותכם נכס, אתם יכולים לקחת משכנתא לצורך קניית נכס נוסף. הנכס יכול להיות נכס נדל"ני על כל המשמתע מכך: דירת מגורים, דירה להשקעה, משרדים, מבני תעשייה, מגרשים ועוד.

•האם כל הבנקים דומים?
גובה הריבית שהבנק מציע ללקוחי המשכנתא אינו חצוב באבן. גובה הריבית נתון למשא ומתן ולכן מומלץ לבדוק שניים-שלושה בנקים לפי שחותמים על המשכנתא. אפשר ורצוי להתמקח ולציין (בלי בושה) את גובה הריבית שקיבלתם מהבנק המתחרה.


•אלו סוגי משכנתאות קיימים?
ישנן 4 סוגי משכנתאות : משכנתא בריבית קבועה, ריבית צמודה למדד, ריבית צמודה לפריים ומשכנתאות צמודות מט"ח ולרוב אלה יהיו צמודות לדולר.
במשכנתא בריבית קבועה, הלקוח סוגר מראש את גובה הריבית לכל תקופת המשכנתא והיא נותרת ללא שינוי גם כשהריבית של המשכנתאות עולה או יורדת. בצורה זו אנחנו מקבעים את גובה הריבית כך שהיא אינה ניתנת לשינוי ואינה צמודה לשום פרמטר נוסף.
משכנתא צמודה למדד מתייחסת למדד המחירים לצרכן שמתפרסם בכל -15 לחודש. המדד הזה משמעותו עליית/ ירידת המחירים במשק בחודש האחרון.
במידה והייתה עליית מחירים והמדד עולה, והריבית החודשית של המשכנתא תעלה בהתאם. אבל במקרים בהם המדד ירד, ריבית המשכנתא לא תרד עד לאותה הרמה אלא תגיע לרמת אפס ותעצור שם. כך הבנק בעצם מבטיח לעצמו הגנה מפני הפסדים.
משכנתא צמודה לפריים תיקבע על פי ריבית הפריים במשק שנקבעת על פי מדניות הבנק המרכזי. כאשר ריבית זו עולה, ריבית המשכתנא עולה ולהיפך. במקרה הזה לא נקבע רף שלילי, כך שאם בחודש אחד ריבית הפריים יורדת, ריבית המשכנתא תרד באותו הערך בהתאם. זה בעצם היתרון של ריבית הפריים. החיסרון הוא, שריבית הפריים יכולה לעיתים גם לעלות בערכים גבוהים.
משכנתא צמודה לדולר קובעת את גובה הריבית לפי ערך הדולר בהתאם לערך שהציג הדולר ביום החתימה על המשכנתא. היתרון הגדול נכון לעכשיו שבתקופה האחרונה חלה ירידה חדה בשער הדולר ולכן, במקרים אלו ההצמדה יורדת וגם הקרן יורדת. החיסרון, סביר להניח שהדולר עוד יעלה ולא יישאר בערכיו הנמוכים לאורך זמן.

•איזו משכנתא מומלצת?
ההמלצה הטובה ביותר היא פיזור הסיכונים. היחס העדיף הוא לפזר את סך גובה המשכתא באופן שווה (בחלוקה של שליש-שליש-שליש) בין שלושת סוגי המשכתנא המובילים: צמודה מדד, ריבית פריים ודולר. המשכנתא בריבית קבועה מומלצת הרבה פחות ולכן לא מומלץ לעשות בה שימוש כלל.


•האם שווה למחזר משכנתא בגלל הירידה של הדולר?
מחזור המשכנתא, היא למעשה החזרת ההלוואה לבנק ולקיחת משכנתא חדשה בתנאים חדשים. בימים בהם הדולר יורד, כמו עכשיו, פעולת המחזור קורצת, אבל יש לשים לב לכמה תנאים מאוד חשובים לפי שעושים זאת. ראשית חשוב לבדוק האם ההלוואה המקורית שלקחנו צמודה לדולר – במידה וכן, הרווחנו כי אנחנו נהנים מריבית חדשה בעקבות הירידה בשער היציג. דבר שני, חשוב לבדוק מול הבנק את נושא קנס היציאה שמוטל על בעלי משכנתא שמעוניינים למחזרו.
אם הקנס גבוה, לא בטוח שכדאי לקחת משכנתא בתנאים חדשים. לכן מומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתאות כדי להבין את גובה הקנס ואופציות המחזור.

•מי מפקח על הבנקים? – האם יש סיכוי שהבנק גובה ממני יותר כסף ממה שהוא צריך?
הבנקים לא מבקרים את עצמם, לכן אנו עדים לטעויות חישוב שמוביליות להפרשים מריבית פיגורים, ביטוחים, עמלות ועוד.
אחוז הלקוחות שהבנק חייב להם כסף עשוי להגיע עד לכדי 50% מצרכני המשכנתאות. יש לציין, כי הבנקים לא יערכו בדיקה כזו בעצמם, אלא יש צורך ליזום בדיקת עמלות וריביות על ידי חברה חיצונית. ככל שסכום המשכנתא גבוהה יותר, כך יש סיכוי לגדיל את אחוז ההחזר.www.nihulvebakara.co.il
קישור לאתר המקור: www.article.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יאן קליימן מנכ"ל ניהול ובקרה פיננסי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]