חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפים ליבואן המתחיל

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נחשון בן עמינדב צווחים בנימין הלכה למעשה

נושא המאמר: התעוזה של נחשון בן עמינדב
מאת: ד"ר יחיאל שרמן   שמור מאמר למועדפים

נכתב על ידי: ד"ר יחיאל שרמן

מתוך עלון "חוויית השבוע"

אחת מהתופעות המדהימות ביותר ביציאתם ממצרים, טרם בניית העם ולפני הפיכתם של המובילים למנהיגים היתה התנהגותו הנפלאה ובעלת התעוזה של נחשון בן עמינדב. על פי מסורת חז"ל, היה נחשון בן עמינדב הראשון שקפץ לים סוף, בטרם נבקע הים לשניים, ובכך הוכיח את אמונתו בה'. מאז הפך שמו לסמל לראשוניות ולחלוציות. סיפורו של נחשון מובא במשנה: "היה רבי מאיר אומר,כשעמדו ישראל על הים, היו שבטים מנצחים זה עם זה. זה אומר: אני יורד תחילה לים וזה אומר: אני יורד תחילה לים. מתוך שהיו עומדים וצווחים, קפץ שבטו של בנימין וירד לים תחילה. אמר לו רבי יהודה: לא כך היה מעשה, אלא זה אומר אין אני יורד תחילה לים וזה אומר אין אני יורד תחילה לים. מתוך שהיו עומדין ונוטלין עצה אלו באלו, קפץ נחשון בן עמינדב וירד לים תחילה". נחשון בן עמינדב, איש אמיץ שלא הוזכר לפני כן במקרא. חז"ל שואלים: האם לאדם נמרץ זה מגיע שיר הלל ושבח על התנהגותו? המעשה היה כמובן בעל ערך מדהים, אך האם זו הדוגמא שצריכה להנחות אותנו בהליכותינו, בהתנהגותנו או בהשפעתנו כמנהיגים מובילים? התנהגותו האמיצה של נחשון בן עמינדב, חשובה, ערכית, מדהימה, אך לא היא הדרך שצריכה להנחותנו בעמלנו החינוכי הערכי והחברתי לבניית עולם טוב ומערכת חינוכית עמוקה ויעילה. העשייה החינוכית בנויה כולה על תכנון, בניית חזון, יעדים ומטרות. בהמשך קיים הצורך החיוני ביותר ביציקת תכנית לתהליך אמיתי, ממושך ואיתן בעוצמתו כדי להפנים את הנלמד, כפי שהרמב"ם מציין על השלב החשוב בחינוך - ההרגל, התרגול, השינון. בצבא נוהגים לעתים לתת פרס על מעשה גבורה, אך אנו יודעים שלמצטיינים בכל פלוגה, בכל גדוד ומצטיין חטיבתי - נבחרים החיילים המצטיינים לאורך זמן. בתחילת עבודתי כמפקח צעיר, הוזמנתי רבות לאירועים במוסדות החינוך. המסיבות, החגיגות, החידונים והתחרויות היו ברמה גבוהה ביותר. לאחר כל מופע, זכה כל בי"ס לקבל מכתב הערכה על ביצוע האירוע המרשים. עם הזמן גיליתי תופעה מדאיגה שהדירה שינה מעיני וגרמה לי לשנות מדרכי זו. התבררה לי תמונה עגומה - חלק מהמוסדות בהם בוצעו האירועים המרשימים הקצו זמן רב להכנת האירוע החד פעמי. אך במקביל זנחו כמעט לחלוטין את הלמידה ההישגית, הערכים והתכנית החברתית. ההתמקדות באירוע המדהים, היתה אל מול חינוך לקוי. שאלתי את עצמי: למי מגיע התהילה, למבצע אירוע חד פעמי או למי שעמל בחינוך ברצינות ובשקדנות לאורך זמן? האם נחשון בן עמינדב זכאי לפרס, או מי שבמשך עשרות שנים הנהיג, השפיע הוביל להישגים במגוון תחומים. האם חוני המעגל על מעשהו הנפלא, בתפילה להורדת הגשמים, זכאי לפרס? או שמא מי שנוטע חרובים שיתנו פריים בעוד שבעים שנה? האם מעשה חד פעמי מבריק, ראוי לכל הכבוד או תורת התמיד? המסקנה היא: האיכויות הטובות ביותר בכל התחומים וכמובן בחינוך, מושגות כאשר קיים השילוב החשוב של יוזמות, חדשנות, עם תהליך ארוך ממושך ועקרוני כדי ליישם הלכה למעשה כל רעיון. לכן, חובה עלינו לעודד את המצטיינים היצירתיים,לטפח בכל כיתה ובכל מוסד את "נחשון בן עמינדב" אך בצמוד אליו את המתמידים לביצוע כל רעיון. עלינו לזכור כי אלה גם אלה ראויים לכל הערכה.

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר יחיאל שרמן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]