חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
משלי שלמה חלק ד

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דיור מוגן דיור תומך גיל הזהב בית אבות

נושא המאמר: דיור מוגן
מאת: מר דיור   שמור מאמר למועדפים

דיור מוגן

דיור מוגן היא אופציה מצוינת לבני גיל הזהב הבוחרים לחיות במסגרת המעניקה שקט וביטחון. בדרך כלל בתי דיור מוגן אינם מציעים פיקוח רפואי הדוק, ארוחות מלאות ופעילויות ביוזמת הצוות, אלא מסגרת חברתית אשר בתוכה יוכל האדם המבוגר לנהל חיים עצמאיים כפי רצונו.

השירותים הניתנים במסגרת דיור מוגן כוללים בדרך כלל שירותי שמירה וניקיון, מרפאה פעילה, מכבסה ובנוסף חוגים ופעילויות חברתיות שונות. לעומת בתי אבות, בבתי דיור מוגן האדם שוכר יחידה למגורים הכוללת עד שלושה חדרים ומקום לאירוח, ולעתים קרובות גם מרפסת או גינה. בתי הדיור המוגן כוללים בדרך כלל שטחים ציבוריים ומתקנים שונים לשימוש הדיירים כמו למשל מגרשי ספורט, ספריה, בריכת שחייה, מכבסה, מועדון ועוד.

בבתי דיור מוגן פועל לפעמים ועד המורכב מהדיירים עצמם ובעל השפעה על אופי החיים והאווירה. הועד הוא גוף מייצג עבור הדיירים, ובעל חשיבות רבה במתן האפשרות לנהל חיים עצמאיים במסגרת זו.

ניתן לציין כי בדיור מוגן לא קיים פיקוח של משרד הבריאות שכן מדובר באופציית מגורים למבוגרים עצמאיים שאינם זקוקים לעזרה רפואית או סיעוד ולמעקב שוטף. כמו כן, מדובר באפשרות שאינה כוללת סיוע או תמיכה כספית מצד המדינה והביטוח הלאומי.

אפשרויות תשלום ומחירים

בעולם הדיור המוגן שלוש אפשרויות עיקריות לתשלום על יחידת הדיור והשירותים הנלווים בדיור מוגן: פיקדון שממנו מנכים את עלויות הדיור, דמי כניסה חד פעמיים, ותשלום חודשי קבוע.

טווח העלויות בדיור מוגן נע בין 3500 ש"ח ל-8000 ש"ח דמי שכירות חודשית בצפון ובדרום הארץ, ובין 5500 ש"ח ל-9000 ש"ח דמי שכירות חודשית במרכז הארץ. מחיר הפיקדון הוא בין 100,000$ ל-250,000$ במרבית המקומות.

העלות של דירה בבית דיור מוגן לא מקיף, בדרך כלל, את העלויות של מזון ואחזקה אולם ברוב המקומות ניתן לשלם בכל חודש במידה ורוצים ליהנות ממגוון השירותים המוצעים במקום.

אופציה נוספת: דיור תומך

דיור תומך היא אופציה נוספת המשלבת מגורים עצמאיים עם מעקב רפואי וסיוע בתפקוד היום-יומי. אפשרות זו נולדה כתוצאה מהדרישה לאפשר לדיירי דיור מוגן לקבל טיפול וסיוע בבית הדיור המוגן, לאחר הדרדרות במצבם הרפואי או התפקודי.

דיור מוגן לסיעודיים ותשושי נפש

מוסדות דיור מוגן מיועדים באופן כללי לקשישים עצמאיים המסוגלים לנהל משק בית עצמאי. עם זאת, בחלק מבתי הדיור המוגן קיימות מחלקות סיעודיות או מחקלת תשושי נפש, הקולטות דיירים במצב סיעודי או דיירים תשושי נפש. בשל הטיפול הצמוד וההשגחה, מחלקות אלה דומות יותר באופיין לבתי אבות.

רשתות דיור מוגן

בישראל ישנן רשתות דיור מוגן גדולות וותיקות המפעילות בתי דיור מוגן עבור קשישים עצמאיים. בין הרשתות המובילות ניתן למנות את אחוזות רובינשטיין בית אילדן רשת משען עד 120 ועוד. מלבד בתים אלו ישנם בתי דיור מוגן עצמאיים כמו למשל פאלאס בתל אביב, אחוזת נווה חוף בראשון לציון ועוד.

www.דיורמוגן.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מר דיור שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]