חיפוש מאמרים

11825 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הדפסת צ'קים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ספורט אומניות לחימה לינג-פו (קונג-פו)

נושא המאמר: לינג-פו (קונג-פו) אומנויות לחימה במזרח הרחוק. מוצאם בהודו.
מאת: אבי שפילריין    שמור מאמר למועדפים

אומנויות לחימה במזרח הרחוק. מוצאם בהודו.

הם פותחו ע"י יוגים, אתה-יוגים ופאקירים.

השיטות שפותחו שמם:

1. מארמה האדי

2. קלארי פאיטו

ההיסטוריה הבודהיסטית מתארת נסיך הודי בשם בודוהראימה אשר חיפש את האמת, חסד רחמים וחמלה.

הוא יצא לנדודים בארץ מולדתו, ברחבי הודו ולמד את סוד הקיום – הצ'י.

ע"י תנועה – התעמלות – ונשימה, פיתח שיטה המבססת תנועות ריקוד המשלבות נשימה. שיטה זו נקראת 18 ידיו של בודהה או לחילופין, 18 ידיו של וודאן.

(מסגנון זה התפתחו סגנונות רבים אשר השפיעו על אופי סגנונות אומנות הלחימה במזרח הרחוק)

תלמידיו של בודוהראימה המשיכו בחקר שיטתו של רבם ויצרו אסכולות בהימליה ובטיבט. חלק מהסגנונות הטיבטיים הם:

1. להם – פאי

2. נם – פאי

3. ליינג – פו

שיטות לחימה אלו מושתתות על רעיון רוחני אשר ניזון מחשיבה פילוסופית טאנטרית.פילוסופיה בשיטה זו: ניזונה מחשיבה טנטרית (טנטרה), המבטלת את מהות האגו שבאדם, ומעודדת אותו לחשיבה זרימתית יוצרת. החשיבה הטנטרית דוגלת בעשייה ויצירת יחסיי גומלין עם הטבע והבנת מרקם החיים דרך איזון הגוף והנפש.כפי שמתאר זאת מורי ורבי קטו זישצ'ה: "כדור הארץ זה שאנו חיים עליו, סובב במהירות עצומה הן סביב צירו והן סביב השמש. שכוכב הצפון קבוע לו בצירו תוך שהוא נמצא ביחס גומלין עם התנועה ואחדות במרקם היקום. על גבי כדור הארץ זה נולדנו ואנו חיים על מנת להגשים יעד מסוים. משום כך יש לנו גוף שהוא בריא באופן טבעי ממקורו. יש לנו לב המברך על קיום רוח הטבע. אל-כל-חי. ודמות אנוש המספרת בשבח פלאי הבריאה כל רגע. אף על כל זה זנחו רוב בני האדם את היסוד של כוח ומנהיג הטבע והם לכודים בחיי האגו הקטן והתובעני.לב האדם כוסה בחושך וענן. ותוצאה של הרס הטבע שהיא: מחלה – איבוד – המקור. וקללת התרופות היוצרת מחלות חדשות לבקרים. לעיוור אבד דמיונו. ומצווים אנו לשים על לבנו על קיום הטבע. והגשמת היעוד של "רועה ומנהיג הטבע". זאת עלינו לזכור ותוך הודיה לפלא הבריאה הנותן לנו חיים עלינו להכיר מעומק לבינו כי לא יכול אדם לרפא את חברו אלא להראות לו את הדרך להחלמה בלבד".דרך איזון הגוף והנפש בן אדם = נפש + גוף מחלה = נפש מוטרדת +גוף חולה בריאות = נפש מאוששת + גוף בריא בריאות לב ונפש = ידיעת חוקי היקום + תזונה נכונה + איזון הגוף לינג פו מקור השם ליינג פו בסנסקריט: ספר תורת המתים הטיבטי בסינית: איכות / Linkage in the stepping.מקור סגנון הלחימה לינג פו הינו בטיבט, סגנון שבראשיתו מבודוהראימה ועד שנת 1948 המתבסס על טכניקת 18 ידיו של בודהה ואופיינו ע"י ריקודים טקסיים (שימבללה) אשר צירפו לתנועתם כלי נשק מסורתיים. לציין כי ריקודים אלה מבוצעים ע"י נזירים. סגנון הלחימה ליינג פו תנועות ריקוד אלו נוצרו במשך אלפי שנים כהבעת מרקם החיים, יחסי גומלין עם הטבע, ולמידת אפיון תנועותיהם של בעלי חיים. סדרת תנועות נקראת צ'ין, ומספרם (של הצ'ינים) עומד על 32 סגנונות.

*שפילריין אברהם חוקר ולומד 18 סגנונות שהועברו ע"י שני מוריו טיין ליינג וקאטו שיאזה.בסגנון הלינג פו תנועות הצ'ין מתורגמת להטלות אשר משמעותן קרב. התלמיד בשיטה רוכש ידע ברפואה טיבטית (סוג של כריאופרקטיקה) ודיקור (שיטת הדפקים של לאו Law). רמות ידע גבוהות, מביאות לידי שליטה באנטומית גוף האדם (ליינג שו Ling Sho). הקניית ידע זו מביאה את המשתמש בשיטת לחימה זו, גם לידי הבנת פלא הבריאה. לימוד כלי נשק מסורתי מביא את התלמיד לידי דיוק בתנועתו.תפילה בודהיסטית "רחשי לב הענק לבני האדם אור של אמת הענק לבני האדם חיים של אמת הענק לבני האדם שמחה של אמת הענק לבני האדם יעוד של אמת" מבוא למתרגל מאת קאטו זשצ'ה תרגול סגנון הלינג פו מהווה תוכנית בסיסית לעוסק בתרגול אומנות לחימה זו כהכנה לתרגול הגוף. לכל התרגילים, תנאי הולם והוא שקט נפשי. יש לנהוג בגוף במתינות, לא לבצע את התרגילים על בטן מלאה מדי או ריקה מדי. יש ללבוש בגדים נוחים ולדאוג לסביבה שקטה. לפני כל תחילת כל תרגיל יש לחשוב על גב ועורף ישרים וכפות רגלים חזקות ויציבות הנותנות בסיס איתן לכל הגוף כולו. על השרירים להיות רפויים ונינוחים. יש לבצע תרגילים אלה בהדרגה תוך כדי נשימות בטן ארוכות ומתמשכות בטבעיות. לאנשים עם בעיות רפואיות עדיף להיוועץ קודם באנשים המוסמכים לכך. בטיבט/סין, שיטות רבות העוסקות בטיפוח הגוף ושמירתו . הכוונה, לשיטות שעל ידי מודעות עצמית גבוהה ותרגול נכון, עוזרות לנו למנוע מחלות ועל ידי כך לנהל חיים תקינים יותר, מלאים יותר. בבסיס שיטה זו של תרגילים עומדת אומנות הלחימה והריפוי לינג פו/ לינג שו ועוד שיטות רבות שלמד המחבר. המחבר אברהם שפילריין, מזה 40 שנה מקדיש את חייו ללמוד שיטות לשמירת בריאות הגוף והנפש.

אודות הכותב:
אברהם שפילריין יליד שנת 1959 למד משנת 1965 אצל המורה טיין ליינג (Tiun Ying Chain) עד שנת 1973.
משנת 1980 ועד שנת 1988 אצל הנזיר קטו זישצ'ה (Kato Siana).

אברהם שפילריין מאומן בסגנון אומנות לחימה ליינג-פו ושיטות הרפואה ליינג שו, ושיין שין-קו-קאן מאז שנת 1986.
מטרתו: שימור אומנות לחימה ייחודית זו על כל מרכיביה ורובדיה.
הפצה: מדריכים, אינטרנט וכלל הפומביות

www.lingpo.info


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אבי שפילריין שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!