חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מקורות חדשים לעבודה – חיפוש עבודה באתרים עם מנועי חיפוש- אתרים של מקבצי עבודות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: יצירתי יעל בן ציון כוכנוביץ' התפתחות ציורי ילדים ציור

נושא המאמר: התפתחות ציורי ילדים
מאת: יעל בן ציון כוכנוביץ' - יצירתי אמנות שימושית   שמור מאמר למועדפים

בכל העולם ובכל הגילאים בני אדם מתנסים בציור. גם במדינות העולם השלישי ובמקומות שאין זמינות למוצרים הבסיסיים שיש לנו כיום (עט ונייר) ניתן לראות דרכים יצירתיות של יצירת תבליטים על גבי חול או חימר, ציור בצבעים טבעיים ועוד. תמונה 1.
שלב השירבוט:
כבר בגיל שנה ילדים משאירים לנו חותמות ועקבות שונות כדוגמת הטבעת ידיים כחלק מתהליך החקירה שלהם את העולם שסובב אותם, ככל שמתפתחת קורדינאצית עין -יד היא מגלה לילד כי העברת עצמים על גבי משטחים יכולה להותיר עקבות. תמונה 2.
בגיל שנתיים לערך, הילד יכול לשלוט באחיזה של טוש, מכחול, עט או עפרון ויכול לבחון את תוצאות מעשיו על משטחים שונים,
הפעילות המוטורית של הנעת העצמים על המשטחים גורמת לילד הנאה גם אם אין תוצר ברור, בתחילה אין הילד שולט בתוצאות ונראה בציורים בעיקר קווים ונקודות, תמונה 3.
עם ההתפתחות המוטורית ישנה שליטה טובה יותר באחיזה וגם יכולת להפעיל יותר כח ושרירים על מנת ליצור וורסיות שונות של קווים וצורות, אז נראה התפתחות של קווים ברורים וצורות (בעיקר עיגולים), ציור עם חלוקת שטחים, צבעוניות ברורה, מה שיהווה בסיס ליצירת דמות ראשונה בעתיד הקרב ובא.
שלב הטרום סכמתי:
לרוב, בין גיל 3 ל5 (ואין גיל אחיד מוסכם על פי כלל החוקרים שחקרו התפתחות ציורי ילדים) הילד ממשיך בהתנסויות שלו עד שהוא יוצר דמות מעיגול וקווים. עיגול כראש וגפיים מקווים היוצאים ממנו - זוהי תחילתה של ידידות מופלאה עם ה'ראשן'. תמונה 4.
שלב הסכמה:
בשלב זה הילד ינסה ליצור תבניות בעזרת צורות הנדסיות, כדוגמת מרובע ומשולש בעבור בית, בשלב זה עדיין יהיו עיוותים גדולים והפרופרוציות של תכני הציור יהיו על פי החשיבות הרגשית ולא כייצוגם במציאות. זהו שלב שחופף לרוב עם השתלבות במערכת החינוך בחברה המערבית ולעיתים קרובות נסיונות העתקה של מספרים ואותיות - כשבתחילה הם יופיעו הפוך (כתב ראי) עד להבשלה קוגניטיבית של 'מערכת תפיסת הכיוון'. תמונה 5.
השלב הטרום ריאליסטי
לאט לאט הילדים עוזבים את התבניות שהכירו בשלב הסכמתי ומתנסים בניסיונות לייצג תנועה, פרספקטיבה ואת החיים כפי שהם בצורה ריאליסטית.
השלב הריאליסטי
מאחר והמעבר מתלת מימד (כפי שאנו חווים את החיים בחושינו) לדו מימד (כפי שמייצגים את החיים על נייר) הינו מעבר מסובך, רבים מוותרים בשלב זה על האימונים ונשארים בשלב הסכמתי כל חייהם הבוגרים, אך באם ימשיכו להתאמן (גם אם בשלב מאוחר יותר בחייהם) יוכלו להגיע לתוצאות מרשימות בייצוג ריאליסטי בדו מימד של החיים סביבינו.
אף פעם לא מאוחר מידי לצייר!
יעל בן ציון-כוכנוביץ'- בעלת העסק 'יצירתי אמנות שימושית' www.yezirati.022.co.il
פינות יצירה באירועים, ימי הולדת יצירתיים ועוד.
מדריכה מוסמכת לאמנות,
BA פסיכולוגיה
לקראת סיום MA תרפיה באמנות.

www.yezirati.022.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יעל בן ציון כוכנוביץ' - יצירתי אמנות שימושית שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]