חיפוש מאמרים

11868 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פורטל TOSTUDY נקודות חשובות בהקמת אתרים עסקיים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי מתנה מיסוי בארצות הברית השלכות מס עורך דין מס הכנסה

נושא המאמר: מיסוי מתנה בארה"ב- השלכות המס
מאת:    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.ilאזרחים אמריקניים רבים אשר מעוניינים להעניק מתנות לקרוביהם נאלצים מדי שנה להתמודד עם דיני מיסוי המתנות הסבוכים במדינתם, אשר מקשים עליהם להבין את חבויות המס שלהם. עם זאת, מכיוון שסכום המתנה הפטור ממס הולך ועולה מדי שנה, האפשרות העומדת בפני האזרח האמריקני להעניק מתנה לקרוביו נהפכת לנגישה וידידותית יותר מתמיד.

מהי מתנה?
רשות המס בארה"ב (להלן: "IRS") מגדירה "מתנה" כמעבר נכס ליחיד, בין באופן ישיר ובין באופן עקיף, כאשר נותן המתנה איננו מקבל תמורה מלאה עבור המתנה. מכאן עולה, שמתנה יכולה להגיע בדמות של כסף מזומן ו/או נכס שווה ערך אחר.

האם אזרח אמריקני המעניק מתנה לקרובו חייב בתשלום מס?
לפי חוקי המס בארה"ב, נכון לשנת 2011 יכול כל אזרח אמריקני להעביר לאדם אחר מתנה בגובה של עד 13,000$ באותה שנת מס, מבלי להיות חייב בדיווח או תשלום מס על המתנה. יתרה מכך, ההגבלה איננה מוגבלת למספר אנשים, כך שבאופן תיאורטי יכול האזרח האמריקני להעניק מתנה בגובה 12,999$ לעשרה אנשים שונים באותה שנת מס, מבלי לדווח על מתן המתנות או לשלם בגינן מס. כמו כן, בני זוג נשואים אשר מגישים את דוחותיהם לרשויות המס באופן משותף, יכולים להעניק "מתנה משותפת" אשר יכולה להגיע עד סך של 26,000$ ללא חבות מס, אך מתנה משותפת שכזו חייבת בדיווח לרשויות המס.
מהי חבות המס כאשר גובה המתנה עולה על סך של 13,000$?

במידה והאזרח האמריקני נותן מתנה לאדם אחר בשנת המס שסכומה עולה על 13,000$, על נותן המתנה לדווח באמצעות טופס 709 ל-IRS על המתנה שנתן, וברירת המחדל הינה שעליו לשלם את חבות המס הקבועה בחוק (35% לשנת המס 2011) על כל דולר מעבר ל-13,000$.
האם באפשרותו של האזרח האמריקני שלא לשלם את המס עבור הסכום שמעבר ל-13,000$?
בהחלט כן. האזרח האמריקני יכול לבחור לסווג את הסכום שמעבר ל-13,000$ כ-Lifetime Gift, ולקזזו מה-Lifetime Gift Tax Exemption (להלן: "פטור ממס עיזבון") שלו, אשר בהתאם לשינוי חקיקתי יעמוד על סך של 5,000,000$ לשנות המס 2011 ו-2012. חשוב להדגיש כי סכום זה מהווה שינוי דרמטי לעומת הסך של 1,000,000$ שהיה נהוג בשנת 2010, ואשר יחזור להיות מונהג בשנת 2013. כך, למשל, אזרח אמריקני המעוניין להעניק לבנו מתנה בשווי של 113,000$, יוכל כיום לבחור בין שתי אפשרויות: האחת- לשלם 35% מס על 100,000$ שמעבר ל-13,000$ הפטורים כאמור ממס. השנייה- לקזז 100,000$ מפטור מס העיזבון שלו, כך שכאשר ייאסף אל אבותיו תהא ירושתו פטורה ממס עד גובה של 4,900,000$ בלבד.


עוד ראוי להדגיש כי השינוי החקיקתי בארה"ב טומן בחובו הזדמנות אדירה לאזרחים אמריקנים בעלי הון- אשר יכולים, בשנות המס 2011 ו-2012 בלבד, להעניק לילדיהם ירושה בגובה של עד 5,000,000$ מבלי שירושה זו תהיה חייבת במס עיזבון. יתרה מכך, בני זוג אמריקניים יכולים להעניק ירושה מאוחדת עד גובה של 10,000,000$, כאמור.
לסיכום, עינינו הרואות כי האפשרות העומדת בפני האזרח האמריקני להעניק מתנה לקרובו, ואף ירושה, ללא חבות מס- הינה אפשרות ממשית, אשר כדאית כיום יותר מתמיד מבחינת חבויות המס והדיווח הטמונות בחובה.

רמת גן: רח´ בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח´ פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין- דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!