חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הדבקת ציפורניים

    קישורי טקסט (לפרטים)
משרדים למכירה בתל אביב
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בדק בית ליקויי בניה ביקורת מבנים חברת בדק בית

נושא המאמר: טעות קריטית של רוכש דירה - הימנעות מביצוע בדק בית
מאת: אייל עידו - פריזמה בדק בית   שמור מאמר למועדפים

מהי הטעות הקריטית שעושים רוכשי הדירות ?
רוב גדול מבין רוכשי הדירות עושה טעות משמעותית בעת רכישת נכס. כמובן שאינני פסיכולוג אך על פניו נראה שהטעות נובעת כתוצאה מהלחץ הרב שבו נתון הרוכש לקראת העסקה: אם בגלל החשש להפסיד אותה לרוכש אחר, אם כתוצאה של הסידורים הרבים שיש לבצע (טאבו, בנק למשכנתאות, עו"ד, אישור נוטריוני ועוד), או הרתיעה מהוצאה כספית נוספת (הוצאה שולית מאד, דרך אגב) ואולי כל הסיבות שמניתי גם יחד.
מהי הטעות המשמעותית כל כך ?
הטעות היא ההחלטה על רכישת הנכס ללא ביצוע בדיקה מינימאלית של מצבו הפיזי, כלומר, מצב השלד (יסודות, קירות, תקרה, רצפה), האינסטלציה, החשמל ועוד. כאשר אני מדבר על בדיקה מינימאלית אין המדובר בסיבוב קצר שעושים בדירה ומעיפים מבט לתקרה כדי לגלות סימני רטיבות. אני מתכוון לבדיקה מקצועית ומעמיקה של המבנה ע"י מהנדס בניין שזוהי התמחותו.
בדיקה זו נקראת: בדק בית.
ישנן כמובן בדיקות רבות שתוכלו לעשות בעצמכם ופירטתי על כך במאמר שפרסמתי בזמנו ב- YNET: כך תאתרו בעצמכם ליקויי בניה בדירה, אך אם החלטתם, בסופו של דבר, לרכוש את הדירה חובה להזמין מהנדס בדק בית לשם ביצוע בדיקה מקצועית, נרחבת ומעמיקה.
כדאי שתדעו: ברוב המקרים הבדיקה לא תכשיל את העסקה. הבדיקה תיתן לכם תמונה ברורה על מצב הדירה, תגלה לכם היכן אתם עומדים, תאפשר לכם להתמקח על המחיר ואם מדובר בקניה מקבלן תאפשר לכם לתבוע ממנו לתקן את הליקויים או להפחית מן המחיר בהתאם. הבדיקה גם תמנע הפתעות לא צפויות בהמשך ותפחית את אי הוודאות.

מדוע בכלל צריך בדק בית ?
יש צורך בביצוע בדק בית כדי להיכנס לדירה חדשה או דירה מיד שנייה, בביטחון ובשקט נפשי. בדק בית הוא לא רק צורך אלא חובה בתהליך כלשהו של קניית בית או דירה חדשה או מיד שנייה, במיוחד אם מדובר במבנה ישן. בדק בית הוא שלב הכרחי ביותר לפני ביצוע רכישה כזו, משום שהיא מהווה את ההשקעה הכספית הגדולה ביותר. לקונה, הבלתי מנוסה במצבים כאלה, אין את הידע והניסיון הדרושים לאבחון מצבו הפיזי של מבנה והליקויים העשויים להיות בו, במיוחד אם הם נסתרים. בדק בית הוא מתכון בדוק למניעת עוגמות נפש עתידיות, כתוצאה מגילוי מאוחר של ליקויי בנייה. דו"ח בדק בית ישמש, במידת הצורך, לפנייה לקבלן לצורך ביצוע התיקונים הנדרשים, לפנייה לערכאות משפטיות לצורך הגשת תביעת ליקויי בניה כנגד קבלן הבניין במקרה רכישת בית חדש, או לקבלת סקר על מצבו הפיזי של המבנה בעת רכישת דירת יד שנייה.
מטעמים אלו, חשוב לבצע בדיקה מקיפה ע"י מומחה הבקיא באיתור ליקויי בניה או מפגעים אחרים, קיימים או צפויים, במערכות ובאלמנטים השונים של הבית. במדינות רבות בעולם בדק בית הוא תהליך בלתי נפרד, ולעיתים אף מעוגן בחקיקה, מתהליך רכישת בית חדש או מיד שנייה.

מה בודקים ומה מקבלים בתהליך בדק בית ?
נבדקים התאמה למפרט טכני, תכניות מכר, חוק מכר הדירות, תקנות התכנון והבנייה, תקנות הג''א, הוראות מתקני תברואה, תקנים ישראליים ועוד.
נבדק מצבו הפיזי של המבנה וחלקיו השונים לאיתור ליקויי בניה: שלד הבית, ריצוף, גג, קירות, חלונות, דלתות, פיתוח, תקרות, אינסטלציה,חשמל, ציפויים וחיפויים, רטיבות ועוד.
נבדק קיומם של מפגעים תרמיים ואקוסטיים.
נכתב פירוט התיקונים הנדרשים במבנה כולל הערכת זמן לביצוע התיקונים.
ניתנת הערכת נזקים וליקויי בנייה בעבודות שיפוץ ותוספות בנייה.
ניתנת הערכת נזקים עקב פעילות השכנים והשוכרים, אם היו כאלה.
כך מקבלים תמונה מלאה על מצבו הפיזי של המבנה, המאפשרת הערכה מדויקת יותר של שווי הנכס, מציאת פתרונות לתיקון ליקויי בניה, כולל צפויים/עתידיים, עלותם ומשך ביצועם.
כלי משפטי למקרה הצורך בתביעה נגד הקבלן בבית המשפט ושקט נפשי.

דוגמאות לליקויי בניה
ישנן למרבה הצער דוגמאות רבות לליקויי בניה:
רטיבות היא הבעיה הישראלית הנפוצה ביותר, צנרת ישנה וחלודה העשויה להתבקע ברגע הכי פחות מתאים ולגרום לנזילות קשות בתוך הבית, מערכת חשמל פגומה או חלשה מדי העשויה לגרום לקצר או לנפילות תכופות או אף לסכנת חיים עקב התחשמלות, בעיות ריצוף, בעיות אינסטלציה, בעיות בידוד נגד קור, חום ורעש, הופעת חורים וסדקים, שימוש בחומרים זולים, בעיות בשלד המבנה העשויות במקרים קיצוניים להביא להתמוטטות הבית או חלקים ממנו ועוד. לעיתים גם מתגלים ליקויי בניה עקב בניה שלא על פי התקנים המחייבים.

לסיכום
כדי להיות סמוכים ובטוחים שאכן קיבלנו תמורה מלאה עבור סכומי הכסף הגדולים שהשקענו, ביצוע בדק בית הוא כלי חשוב והכרחי על מנת לקבל תמונה ברורה ומלאה על הבית שאנו שוקלים לקנות.

בהצלחה.
בדק בית פריזמה

אודות:
בדק בית פריזמה היא חברת בדק בית מן הידועות והמובילות בישראל לביצוע ביקורת מבנים ואיתור ליקויי בניה. הצוות ואנשי המקצוע המובילים של פריזמה בעלי מוניטין וניסיון מקצועי של עשרות שנים בענף הבניה. שירותי הבדיקות של החברה מגוונים: בדק בית במבני ציבור, בתי עסק, בדיקת דירות ובתים פרטיים וכן בניינים משותפים.
www.prizma-peles.com טל. 1-700-706-001 מענה 24 שעות ביממה.


www.prizma-peles.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אייל עידו - פריזמה בדק בית שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]