חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הסכם יחסי ממון כמגן על התא המשפחתי מפני נושים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מע"מ מס ערך מוסף כפל מס

נושא המאמר: ס' 50 לחוק מס ערך מוסף
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]סעיף 50 לחוק מס ערך מוסף קובע שבגין הוצאת חשבונית מס שלא כדין ישלם מוציא החשבונית "כפל-מס" כלומר פעמיים את המס המצוין בחשבונית.

בנוסף קובע הסעיף כי האדם לו מונפקת החשבונית ( להלן:"הנישום") חשוף גם כן לסנקציה של כפל המס. בע"א 4069/03 מ.א.ל.ר.ז שיווק מתכת נ' מנהל מכס ומע"מ נקבע על ידי ביהמ"ש העליון חריג לעניין חיוב הנישום.על פי חריג זה יש לבדוק את ידיעתו הסובייקטיבית של לגבי טיבה וכשרותה של החשבונית. אין די בעצם העובדה כי החשבונית אינה כדין.

אם כן מהי ידיעה סובייקטיבית?
בפסק הדין לעיל כותב כבוד הנשיא א.ברק כי על הנישום להיות מודע בפועל לפסול שנפל בחשבונית.
עם זאת, במקרים חריגים, בהם הוכיח הנישום כי לא התרשל, לא גילה ולא יכול היה לגלות, שמוציא החשבונית לא זכאי להוציאה יוכל להשתמש בחריג לס' 50.
חריג הידיעה הסובייקטיבית לא כולל בתוכו מקרים של רשלנות של הנישום. כלומר במקרים בהם יכל היה לגלות את מקור החשבוניות או כשרותן על ידי בדיקה של מקור החשבונית והחברה המנפיקה, לא יענוד לנישום החריג לס' 50 והוא יחויב בכפל מס.

נראה כי היסוד הנפשי, המודעות, של הנישום, לרמייה או להוצאת החשבוניות שלא על ידי מי שמורשה לכך או הוצאת חשבוניות שאינן כשרות, היא המכריעה את הכף במקרים של כפל מס לפי ס' 50.

רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחיtaxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]