חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חובות פירוט חדשות בתלוש השכר - זכויות עובדים - תיקון חוק הגנת השכר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גיל הזהב בית אבות בתי אבות מצב תפקודי

נושא המאמר: הגדרות למצב התפקודי של הקשיש
מאת: בית אבות עדנה   שמור מאמר למועדפים

הגדרות למצב התפקודי של הקשיש:

סיעודי:
אדם הזקוק לעזרה מלאה ברוב או בכל הפעולות היומיומיות. בדרך - כלל הוא מרותק למיטה ויש לו בעיות שליטה בסוגרים. לפעמים מדובר גם בליקויים בהתמצאות ובחשיבה פגועה, במידה חלקית. קיימות שש פעולות חיוניות יומיומיות הדרושות לתפקוד בסיסי נורמאלי של האדם: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים ולהיות נייד. פעולות אלו קרויות ADL . בדרך כלל כאשר אדם אינו מסוגל לבצע לבדו 3 מתוך 6 הפעולות הללו, הוא יחשב כסיעודי.

סיעודי מורכב:
אדם הזקוק בנוסף לעזרה בפעולות היומיומיות גם להאכלה באמצעות זונדה, לעירויים קבועים ולהתערבויות רפואיות קבועות אחרות.

תשוש נפש:
קבוצה זו מקיפה קשת רחבה של מצבי ירידה שכלית בדרגות חומרה שונות: הפרעות קלות, חולפות או קבועות, בזיכרון בלבד; מצבים של אדישות, חוסר עניין בסובב וירידת המודעות לצרכים אישיים ; הפרעות בהתמצאות או חוסר התמצאות קבוע ביחסו למקום ולאנשים. מצב זה עלול להיגרם גם על ידי אלצהיימר או תופעות דמנטיות אחרות. לפעמים אנשים במצב כזה הם אלימים במיוחד או חסרי שליטה במעשיהם.

תשוש:
אדם שמצב בריאותו ירוד כתוצאה ממחלות כרוניות שונות, מליקוי קבוע (עיוורון) או סיבה אחרת, ועקב כך אינו יכול לשרת את עצמו באופן מלא. מדובר במקרים בהם הזקנים יכולים עדיין לנוע בתוך הבית, אך אינם מסוגלים לצאת מהבית לבדם והם אינם מסוגלים לבצע אחת או יותר מהפעולות היומיומיות (ADL) כגון: רחצה, הלבשה וכדומה.

עצמאי:
אדם שאינו זקוק לעזרת הזולת בביצוע הפעולות היומיומיות (אכילה, רחיצה, לבישת בגדים) וגם נייד, כלומר מסוגל להגיע בכוחות עצמו לכל מקום, ללכת מרחק סביר ברגל.

שיקום והחלמה:
קשיש תשוש עצמאי או סיעודי שההערכה היא שלאחר טיפול והחלמה שיארכו פרק זמן מסוים, הוא יחזור להיות למצב התפקודי הקודם שלו.

יש לציין שמצבו התפקודי של הקשיש יכול להכיל שתי הגדרות, למשל סיעודי ותשוש נפש ביחד.

www.edna.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י בית אבות עדנה שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]