חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אלינור רבי פרופיל עסק

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הגשמה עצמית התפתחות אישית התבגרות רגשית חוסר ערך

נושא המאמר: עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך?
מאת: חני בורנשטיין - מומחית להגשמה עצמית   שמור מאמר למועדפים

אתם זוכים להערכה רבה מצד הסובבים אתכם אך עמוק בתוככם אינכם מרגישים כלל חשובים?
תחושה פנימית של ערך עצמית מחייבת התבגרות רגשית. תחושת ערך עצמי אמיתית קיימת רק אצל אנשים שמחוברים באופן יחסי למהות הפנימית שלהם ולאני האותנטי שלהם. רק כאשר אין פער משמעותי בין העולם הפנימי לעולם החיצוני שלי אנחנו יכולים לחוש באמת בעל ערך עצמי.
אם מבחינה רגשית, אנחנו עדיין ילדים קטנים –כלפי חוץ נשדר תחושה של חשיבות עצמית, כאילו אנחנו חשובים יותר. כאילו יש לנו ערך מזויף שלרוב מבוסס על דברים שחיצוניים שלנו. אנחנו נשדר כאילו אנחנו מעל אלה שסביבנו. אך לא משנה כמה נשכנע את הסביבה בחשיבות שלנו, עמוק בפנים נרגיש זיוף וכישלון ושאנחנו לא באמת שווים משהו.
בני אדם הינם יצורים חברתיים. אנחנו חייבים להשתייך לחברה על מנת לשרוד. אם בילדותנו קיבלנו מספיק חום ואהבה נרגיש בטוחים באהבה ובקבלה של הסביבה שלנו. נדע לזרום רגשית וליצור מצבים שבהם נקבל אהבה. תהיה לנו החוויה הפנימית של תחושת שייכות וביטחון קיומי.
אך אם בילדותנו לא קיבלנו מספיק חום ואהבה ולא חשנו בטוחים באהבת הסביבה כלפינו. ניסנו להבטיח את המקום שלנו בחברה דרך תחושת החשיבות העצמית העודפת. לא היה לנו את המסוגלת ליצור תנאים רגשיים שיבטיחו את המקום שלנו בחברה אז נאלצנו ליצור לעצמנו איזשהו סוג של ערך על מנת לוודא ולהבטיח את המקום שלנו בחברה. את הצורך של הסביבה בנו.
אדם שמקבל אהבה לא צריך להיות חשוב כי יש לו את הביטחון הפנימי בהשתייכות החברתית שלו. מי שלא יודע לקבל אהבה, מי שלא יודע לזרום עם הרגשות שלו, מי שלא יודע לשים את עצמו מתחת לאנשים אחרים, צריך להיות חשוב על מנת להבטיח את מקומו בחברה ולא להידחות.
החשיבות העצמית מעניקה לאדם ביטחון שלא ידחה בידי החברה.
אדם שמקבל ביטחון מזה שמסתכלים עליו. מזה שמדברים עליו. מזה שמתפעלים ממנו הוא אדם שמחפש את תחושת החשיבות יתר כדי לחוש בטוח לגבי מקומו החברתי. כאשר יש לי דימוי עצמי נמוך. ובתוך תוכי אני לא חש שווה ערך. אני זקוק כל הזמן לסטאטוס החברתי. כאשר אני מקבל פידבק מהסביבה זה עוזר לי לשמור על החשיבות העצמית שלי. אני כביכול מנסה להאמין לסביבה. אך בעצם, בתוך תוכי אף פעם לא מצליח. כיוון שהחשיבות העצמית שלי נבחנת בבית. במקום שבו הכי מכירים מי אני באמת.
אם אני בעל תפקיד חשוב ומכובד וכפופים אלי הרבה אנשים, הם כולם רואים אותי כחשוב ומכבדים אותי אבל בן/בת הזוג שלי לא. הם יודעים בדיוק מי אני. כאשר בן או בת הזוג שלי, או שאר האנשים הקרובים לי לא באמת מכבדים אותי אדרבא, באים אלי כל הזמן בטענות ובביקורת. לעולם לא ארגיש חשוב. אני אראה חשיבות. אני אשדר חשיבות. אך עמוק בתוכי לא ארגיש חשיבות באמת.
בעצם אדם מרגיש חשוב כאשר הוא התבגר רגשית. אם לא עשיתי עבודת עומק, הילד הפגוע שבתוכי ינהל לי את החיים. כולם יתנו לי כבוד. אך אני יודע בדיוק מי אני, אני מכיר את עצמי הכי טוב. את הצללים שלי, את החולשות שלי ואת חוסר הערך שלי. ולכן, אני אתמכר לפידבק של הסביבה. אני ארצה שימשיכו לתת לי עוד תחושת ערך על מנת לאזן את חוסר הערך הפנימי שלי. ואשתעבד לקודים ולסטנדרטים החברתיים.
על מנת לפתח תחושת ערך פנימית שלא קשורה לסביבה יש צורך להתבגר רגשית. יש צורך לטשטש את הפער בין הבפנים לבחוץ שלנו. ואת זה עושי באמצעות חשיפת הסודות הרגשיים שלנו. באמצעות חשיפת החולשות שלנו. באמצעות חשיפת הרגשות שלנו. באמצעות חשיפת הכאב שלנו. כאשר אנחנו מסוגלים להביע את העולם הפנימי שלנו, ואנחנו מפסיקים לחיות בפיצול בין הבפנים לבחוץ. תחושת הערך העצמי הפנימית שלנו עולה. והבלגן שקיים בתוך הנפש שלנו לאט לאט מסתדר
לחיי ההגשמה עצמית וההתבגרות הרגשית שלכם,
חני

www.liveyourlife.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י חני בורנשטיין - מומחית להגשמה עצמית שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!