חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עיצוב אתרים עם תמונות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רואה חשבון עורך דין מיסים הנהלת חשבונות

נושא המאמר: עיכוב מסמכים על ידי רואה חשבון
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

לאחרונה נקבע בפסק דין 44818-01-12 עלי כנאני נ' מוניר אסעד רו"ח, מפי כב' השופטת רננה גלפז מוקדי, כי רואה חשבון רשאי לעכב מסמכי הנהלת חשבונות של לקוחו בידיו עד להסדרת תשלום שכרו.

ובמה דברים אמורים?
המבקש הגיש בקשה למתן סעד זמני אשר יורה למשיב, רואה חשבון, להמציא לידיו חומר הנהלת חשבונות השייך לו וכל מסמך אחר השייך למבקש ועודנו מצוי בידי המשיב, ואשר מעוכבים אצלו שלא כדין.

המשיב, רו"ח, הבהיר כי יסכים למסור את המסמכים או להמשיך לטפל בענייניו של המבקש, אך זאת אם ישולם לו שכר טרחתו (בסך 24,000 ₪) או יופקד בקופת בית המשפט, על מנת להבטיח את יכולתו להיפרע מן המבקש.

בית המשפט קבע כלהלן:
חוק לשכת עורכי הדין, מסדיר זכות עיכבון, אך עיון בחוק רואי החשבון, מעלה כי חוק זה אינו כולל הוראה דומה. העיכבון מטרתו החזקה לצורך שכנוע בעל הנכס לפרוע את חובו.
זכות עיכבון היא ערובה לחיוב המתקיימת ע"י החזקה של נושה בנכס. עיכוב הוא אמצעי בידי הנושה ליצור לחץ על החייב על מנת להניעו לקיים את חובו לנושה.

לערך הכלכלי של הנכס, אובייקט הזכות, אין משמעות לעניין זה, אלא רק כאחד הגורמים העשויים להשפיע על כוחו של העיכוב להשיג את ביצוע החיוב. אין כל מניעה לעשות שימוש בזכות העיכבון, אף אם אין, בפועל, בנכס כל ערך למעכב.

בחוק המיטלטלין, בחוק חוזה קבלנות ובחוק התרופות, אשר מכוחם שואב המשיב את זכותו לעיכוב במסמכים, אין כל דרישה כי לנכס המעוכב יהיה ערך עבור המעכב ולא קיימת בפסיקה או בספרות דרישה לכך. למשיב זכות לעכב המסמכים בידיו עד להסדרת תשלום שכרו הנטען על ידי המבקש.

מן המסמכים שצירף המבקש לבקשתו עולה בבירור כי למבקש עלול להיגרם נזק רב ומוחשי, זאת לאור ההליך הפלילי המתנהל בעניינו, בגין אי הגשת הדו"חות למס הכנסה. ברי כי בלא המסמכים, לא יוכל המבקש להסדיר חובותיו על פי חוק, ואולם בשל החשש כי אם יינתן צו כמבוקש והמסמכים יימסרו כך סתם לידי המבקש, מבלי שיובטחו זכויותיו של המשיב, יימצא המשיב בפני שוקת שבורה כאשר יבקש לקבל את שכרו הנטען.

בנסיבות העניין, נקבע כי יש מקום לחייב את המבקש בהפקדת סכום בקופת בית המשפט, זאת על מנת להבטיח יכולת תשלום מסוימת למשיב.

לסיכום, מדובר בהחלטה נכונה הבאה להגן על זכויותיהם של רואי החשבון לבוא על שכרם, שעה שלקוחותיהם מבקשים את מסמכיהם טרם תשלום, תוך הכרה בזכות רו"ח לעיכבון וקביעה כי אין כל פסול בהפעלת לחץ על החייבים על מנת שיסדירו חובם.


רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!