חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
החיבור בין מים לבטון הוא קטלני- איטום גגות מיד!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: צוואה עזבון ירושה צו ירושה

נושא המאמר: הבת מבין ארבעת הילדים היא היחידה לרשת כל נכסיה של המנוחה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]

בסוף חודש מאי האחרון ניתן פסק דין על ידי בית משפט לענייני משפחה בו הורה על קיום צוואה של אם בה מורישה כל נכסיה לבתה, בעת ששאר הילדים נשארו בידיים ריקות.

עובדות המקרה:
הבת תבעה את שלושת אחיה במסגרת הליך בו הוגשה בקשה למינוי אפוטרופוס לרכושה של אמם. במסגרת ההליך האמור ניתן בין היתר צו לאיסור העברת זכיות בדירת האם ובחשבונה, והוגשו חוות דעת של פקידת סעד ופסיכיאטרית בדבר סלידתה של האם מבניה ובדבר כעסה כלפיהם ויגונה הרב שנגרם לה על ידיהם. בתום ההליכים נתמנתה הבת לאפוטרופוסית לגופה של האם. עת ניהלו ההליכים בעניין האפוטרופסות חתמה האם על צוואה המזכה את בתה בכל הרכוש והדירה בניה מכל חלק בעיזבונה, הצוואה נחתמה במעמד שני עורכי דין, ולאחר בדיקה פסיכיאטרית בה נקבע כי הצוואה נחתמה מרצונה החופשי. האחים, הנתבעים במקרנו, טענו לשתי טענות, הראשונה השפעה בלתי הוגנת של הבת וניצול קרבתה לה. השנייה, חוסר כשרות כך שהאם לא הבינה משמעות חתימת הצוואה.

החלטה:
משקל משמעותי ניתן לחוות דעתה של פסיכיאטרית, היות והפסיכיאטרית בדקה במעמד חתימת הצוואה מצבה וצלילות דעתה של האם, ואת ההתרשמות הבלתי אמצעית שהתרחשה בזמן אמת, בית המשפט ראה לנכון ולראוי לקבל חוות דעתה ולדחות שאר חוות הדעת אשר הוגשו על ידי הנתבעים – חוות דעת שלגישתו של בית המשפט אינן ענייניות, המתבססות רק על מסמכים רפואיים והנן בגדר "ניתוח לאחר המוות". יתרה מזאת, בית המשפט התייחס לשיתוף תחושותיה וכעסה כלפי בניה, מידע אשר בחרה האם לשתף את הפסיכיאטרית בזמן החתימה. לאור האמור – קובע בית המשפט כי בעת עריכת הצוואה המנוחה הייתה כשירה.

עוד נקבע כי תלות האם בבת הנה בגדר תלות טבעית נורמלית בין אם לבת, תלות הנוצרת מיחסי הקרבה והאמון ביניהן. תלות כזו רחוקה מלהיות השפעה בלתי הוגנת, משכך נופלת גם הטענה הראשונה של הנתבעים. באשר לנסיבות עריכת הצוואה, טענתם של הבנים שהבת היא זו שיצרה קשר עם עורך הדין והייתה מעורבת באופן פעיל בעת כתיבת הצוואה דינה לא להתקבל. סיוע הבת לאם בעת עריכת הצוואה הינו רק המשך ישיר ליחסים הקרובים שהיו בין הבת לבין המנוחה ואין להסיק מזה מעורבות פסולה מצד הבת.

בית המשפט מקבל תביעת הבת, ונותן צו לקיום צוואה.

רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחיwww.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]