חיפוש מאמרים

12035 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לגבות או לא לגבות זו השאלה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פטנג'לי ראג'ה יוגה תודעה הכרה

נושא המאמר: ראגה יוגה ופטנג'לי
מאת: עודד פורר   שמור מאמר למועדפים

ראג'ה (=מלך) יוגה היא שיטת תרגול תודעתית שמטרתה לפתח שליטה בהכרה ובאופן כזה, לפת שליטה במישור הרגשי, האנרגטי והפיסי.
ראג'ה יוגה נחשבת לתחום הלימוד הגבוה מבין שאר התחומים ביוגה וככזה המכיל בתוכו את מכלול הידע. מטרת הלימוד והתרגול היא השגת שליטה בגוף ובתודעה ובאופן כזה לאפשר השגת חופש ושחרור פנימי מסבל. סבל במקרה זה מתייחס לבורות שאינה מבחינה בגורמים האחראים ליצירת הסבל האנושי.
ההאטה יוגה, שעובדת על גמישות הגוף הפיסי ומלמדת דרכים להשקטת ההכרה בעזרת השליטה על הנשימה ועל הגוף הפיסי, הינה הכלי שמהווה בסיס לתרגול. במהלך לימוד השגת השליטה על הגוף הפיסי נבנה הכלי הפנימי המאפשר לימוד של הראג'ה יוגה שבאמצעותו מוסרת האשליה ומתפתחת שליטה בהכרה.
ריכוז, התכנסות, התמקדות והתבוננות הם חלק בלתי נפרד מהכרה מפותחת. חשיבותם טמונה ביכולת למקד את הריכוז ואת תשומת הלב במשימות היומיומיות כמו לדבר עם בן/בת זוג לשוחח עם הילדים שלנו, לנהוג, ללמוד, לעבוד – כל זאת מבלי שתשומת הלב שלנו תוסח למחשבות אחרות, לזמן אחר ולמקום אחר.
תמצית הידע הרלוונטי ללימוד הראג'ה יוגה נאספת במסמך שכתב מלומד הודי בשם פטנג'לי לפני כ- 2000 שנה. מסמך זה שנקרא "הסוטרות של פטנג'לי" מכיל 196 משפטים המנוסחים בתמציתיות ומכלים מידע על טבעה של התודעה, מאפייניה והכלים להשגת התפתחות רוחנית תודעתית. הסוטרות מתאפיינות בנגישותן לקורא מבלי לכלול הכוונה דתית כלשהיא.
המסמך בנוי ארבעה פרקים:
• מיקוד התודעה
• הדרך הרוחנית
• הכוחות
• עצמאות
תמצית הסוטרות נמצאת בתחילת המסמך ובו ההגדרה מהי יוגה. פטנג'לי כותב באותה סוטרה כי 'יוגה היא הגבלת תנודות התודעה'. היוגה מתייחסת לתודעה כאל אוקיינוס שבו הגלים הן הדימוי למחשבות, לרצונות, לרגשות ולתחושות ואילו קרקעית האוקיינוס משול לנשמה. חיבור לנשמה מתאפשר רק לאחר שהגלים נרגעים ומתאפשרת ראייה עמוקה וחודרת למעמקים על מנת לראות את הקרקעית.
שמם של הפרקים מעיד על כך שמיקוד התודעה הינו תמצית העבודה הרוחנית, לאחר מכן מפורטת הדרך לעבודה רוחנית, הפרק השלישי מתאר את היכולות והכוחות שתהליך מיקוד התודעה מאפשר למתרגל והוא מסיים במטרה של העבודה הרוחנית והיא השגת עצמאות מהשעבוד לדפוסים הפיזיים, הרגשיים והמנטליים לצורך מניעת הסבל.

hayoga.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עודד פורר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!