חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
יתרונות השימוש במוצרי פרסום

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי פרסונאלי טריטוריאלי מס הכנסה עורך דין מיסים

נושא המאמר: מיסוי פרסונאלי או טריטוריאלי? תמונת מצב לאחר קרוב לעשור של תחולת שיטת המס הפרסונאלי
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


בימים האחרונים מתגבר השיח הציבורי הנסב סביב סוגית מיסויים בישראל של יחידים תושבי ישראל על הכנסותיהם המופקות בחו"ל. רשויות המס בישראל נלחמות בשיניים ובציפורניים על מנת לשמר אחיזה איתנה בהכנסות המופקות על ידי אותם ישראלים בחו"ל ובתוך כך מנסות ככל שאפשר לנגוס נגיסות גדול מההכנסות האמורות, ועל הכף השנייה של המאזניים הממשלה ומשרד האוצר "שוברים את הראש" בכדי לשמור על בעלי ההון קרובים אליהם, ועושים ככל שביכולתם כדי למנוע מהם לנתק את זיקתם למדינת ישראל לטובת הגירה למדינות אחרות המוגדרות כמקלטי מס.

תופעת נדידת בעלי ההון לחו"ל איננה תופעה חדשה, מאז רפורמת המס שהוחלה בשנת 2003, יותר ויותר בעלי הון ישראלים מעתיקים את מקום מגוריהם ומרכז חייהם לחו"ל במטרה לנתק את זיקת תושבותם מישראל ולפטור עצמם אגב כך מ"אימת" המיסוי הישראלי. נזכיר כי עד אותה שנה הייתה נהוגה בישראל שיטת מיסוי טריטוריאלי, על פיה הכנסות שהופקו בתוך גבולותיה של המדינה מוסו בכפוף לדין הישראלי, לעומת הון שנעשה בחו"ל שהיה פטור מתשלום מס בישראל ובקונסטלציה מסוימת אף פטור מחובת הדיווח הנוהגת. אין חולק כי באותם ימים ישראל נחשבה ליעד אטרקטיבי יותר עבור בעלי ההון. עד ה- 1.1.2003 מדינת ישראל מיסתה את כל ההכנסות שהופקו או שנצמחו בתוך שטחיה, וכל מי שהפיק הכנסות בתחומיה שילם בגינן מס. עם זאת לשיטה הטריטוריאלית היה שלוחות פרסונאליות כך שהכנסות המופקות על ידי ישראלי העוסק במקצוע מסוים בתוך ישראל אך נותן שירותיו בחו"ל – השלוחה הפרסונאלית הייתה מופעלת והעוסק היה ממוסה על הכנסות אלו בישראל. הבנת הדין כפי שנהג עובר לתחולת הרפורמה דנן מצמיחה נפקות מעשית להבנת הדין הנוהג כיום, אשר הרחיב את בסיס המס והעביר באופן מלא את שיטת המיסוי לשיטה הפרסונאלית. ולעניינו נדגיש את האמור בסעיף 2 לפקודת מס הכנסה (רישא):
"מס הכנסה יהא משתלם, בכפוף להוראות פקודה זו, לכל שנת מס, בשיעורים המפורטים להלן, על הכנסתו של אדם תושב ישראל שהופקה או שנצמחה בישראל או מחוץ לישראל (שיטה פרסונאלית) ועל הכנסתו של אדם תושב חוץ שהופקה או שנצמחה בישראל (שיטה טריטוריאלית)" (ההדגשות אינן במקור).

אף על פי שהרפורמה חתרה להרחבת בסיס המס על פיו ימוסה תושב ישראל על הכנסותיו, קהילת אנשי המס לא חסכה מהעלאת ביקורות נגד שיטת המיסוי הפרסונאלי, אשר לשיטתם פוגעת במידה מסוימת ביכולתן של החברות הישראליות לקבל יתרון ולהתחרות בצורה טובה יותר בשוק בחו"ל.
כיום, רוב משרדי עורכי דין העוסקים במיסוי בינלאומי רואים ברשימה לא קצרה של מדינות בעולם כיעדים אטרקטיביים יותר למיצוי הפוטנציאל העסקי של פעילות לקוחותיהם בחו"ל.

לשם המחשה נתאר תרחיש קלאסי העומד בפני בעל הון ישראלי בבואו להשקיע הונו באפיקי השקעות שונים:
בעל ההון משקיע את כספיו בתוך גבולותיה של מדינת ישראל וגם מפזר השקעות רבות במדינות אחרות הנחשבות למקלטי מס כגון: איי הבתולה הבריטיים, קפריסין, הונג קונג וכו'. בדרך העניינים הרגילים של עסקיו של בעל ההון הוא מבלה חלק ניכר מזמנו בחו"ל לצורך פיקוח על השקעותיו וכספיו. לצורך הדוגמא נניח שבהתחלה היקף השקעותיו בארץ גדול מזה שבחו"ל. לימים בעל ההון מצליח להניב תשואות נאות מהשקעותיו בחו"ל ולאור הקלות והטבות המס שמקבל באותן מדינות – מתחיל להרחיב ולהגדיל את השקעותיו בחו"ל, אט אט היקף ההשקעות בחו"ל עוקף את היקף ההשקעות בארץ – ואף במרוצת השנים היקף ההשקעות בארץ הופך לאחוז מזערי יחסית מסך ההשקעות של בעל ההון. השקעותיו משגשגות בחוץ לארץ אך עודנו משלם בגינן מס בישראל בשל שיטת המיסוי הפרסונאלי. במצב דברים זה נעדרת למדינת ישראל היכולת למשוך או לפתות בעל ההון שלא לנתק את מקום מושבו מהמדינה ולהפוך לתושב חוץ.

רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!