חיפוש מאמרים

12025 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מיטל מור-תרום

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תכנון אסטרטגי אסטרטגיה עסקית פיתוח אסטרטגי אסטרטגיה ארגונית

נושא המאמר: תכנון אסטרטגי במציאות עסקית מאתגרת
מאת: אילן קוסקי   שמור מאמר למועדפים

תהליך התכנון האסטרטגי אינו רק מהלך משתלם עבור חברות וארגונים, יותר מכך, הוא מרכיב קריטי ביכולת ההישרדות והצמיחה בתנאים של סביבה דינאמית ושוק תחרותי. תכנית אסטרטגית מספקת מידה של יציבות ומעוף בתנאים של אי וודאות.

היתרונות התחרותיים מהם נהנות חברות מובילות כיום הינם פרי של תכנון אסטרטגי איכותי בעבר, שכעת הבשיל. מכאן, שהתכנון האסטרטגי מגדיר את הדרך לעתיד עבור הארגון במציאות של אי וודאות, ובכוחו לזרוע זרעים של צמיחה עתידית, שצפויים לנבוט בטווח הבינוני והארוך.

הנטייה הטבעית של אנשים וכך גם של הרבה ארגונים היא לפעול בטווח הקצר, ליצור תוצאות מידיות ומוחשיות. בלא מעט ארגונים זמן התכנון נתפס כחסר תכלית במציאות משתנה. הניסיון מראה שההיפך הוא הנכון. דווקא במציאות משתנה נדרש ליצור וקטור וכיוון ברור עבור העשייה השוטפת, כך שהיא תשרת את התכלית. פעולות ככל שהן יעילות, עדיין אינן ערובה לכך שהן נעשות לצורך התכלית הנכונה ושביכולתן להצטבר לכדי הישג משמעותי עבור החברה.

החשיבה האסטרטגית נחלקת למספר שלבים עיקריים החל מניתוח המציאות העכשווית על כל משתניה הפנימיים והחיצוניים, הגדרת המטרות, הכיוון והנתיב אליו מבקש הארגון לפנות בטווח הבינוני והארוך, זיהוי האתגרים וניתוח הדילמות כבסיס לקבלת החלטות בנוגע לכיוונים האסטרטגיים. ברגע שהכיוון ברור ומוגדר ומתוך חלופות שנדונו, ניתן ביתר קלות לגבש תכנית פעולה אפקטיבית. תכנית שתהיה ממוקדת בהשגת המטרות, משותפת, מסונכרנת, שיוקצו לה את המשאבים הנדרשים, ולא פחות חשוב, לוודא שהתכנית מתממשת בכללותה.

כשהתכנון נעשה באופן ראוי, אז על אף הדינאמיות הסביבתית, בסיס התכנון יישאר יציב, כל עוד הוא נכון עבור הארגון. התכנון יבטא את המגמה ארוכת הטווח, כך שפעולות מתקנות על פי צורך ייעשו מתוך ההקשר הכולל, ובאופן שהכי נכון עבור הארגון.

חשוב לשים לב לכך שתכנית אסטרטגית, הלכה למעשה, יוצרת תהליך של שינוי המחייב הובלה, הסברה ורתימה. שינויים טומנים בחובם התנגדויות וצפויים לעורר חשש בקרב חלק מהגורמים המושפעים מהם. מתוך שכך, קיימת חשיבות רבה לשיתוף הגורמים שיובילו את המימוש כבר מראשית תהליך התכנון. נדרשת מנהיגות ניהולית שתוביל את השינוי גם חרף קשיים ומכשולים שיצוצו בדרך ועד כמה שניתן במינימום חיכוכים. שיתוף הפעולה בתהליך היישום הינו קריטי להצלחה והוא ניזון מיכולת גיוס התמיכה, הסברת התועלות, הקצאת המשאבים ושיתוף רחב של הגורמים הרלוונטיים בסוד המהלכים.

תהליך אסטרטגי נכון לוקח בחשבון את כלל המשתנים המשפיעים על התמונה הכוללת ומובל על ידי הדרג הניהולי הבכיר, זה המוסמך לקבל החלטות. בכוחו של התכנון האסטרטגי אף לזהות את הדרכים לשינוי פני המציאות בשוק ולנצלה לטובת החברה או הארגון. התכנון יכול להתייחס לכמה חלופות אפשריות, לנתחן, לאמוד את הסיכויים והסיכונים הגלומים בהן, ולקבל החלטות בנוגע למימוש החלופות המועדפות.

כאמור, בכוחו של תכנון עכשווי לשנות את פני העתיד ובראש וראשונה לשמר את הרלוונטיות של הארגון בשוק, ועד כמה שניתן ליצור או לשמר עבורו עמדת הובלה.
לסיכום,

תהליך התכנון האסטרטגי הינו קריטי להצלחה של חברות וארגונים. מציאות ארגונית בה לא נעשה תכנון קבוע משולה בפועל לתכנונו של הכישלון. העתיד מאיר פנים למתכננים שמשכילים גם ליישם.

איחולינו להצלחתכם.
נשמח ללוות אתכם באופן מקצועי בתהליך התכנון האסטרטגי שלכם.

אילן קוסקי, מנכ"ל
"אילן- פיתוח אסטרטגיות יישומיות להצלחה"
www.ilan-k.co.il

www.ilan-k.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אילן קוסקי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!