חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
"גם אם אלך בגיא צלמוות לא אירא" - יתרונות המיתון

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: היטל היצף היטל משווה היטל ביטחה היטל יבוא

נושא המאמר: היטל היצף
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]

חוק היטלי סחר ואמצעי הגנה, תשנ"א-1991 (להלן: "החוק"), עוסק בארבעה סוגי היטלי סחר: היטל היצף, היטל משווה, היטל ביטחה והיטל יבוא.
מטרתו של החוק לסייע לתעשייה המקומית בהתמודדותה עם סחר בלתי הוגן, מתוך הכרה כי גרימת נזק לייצור המקומי על ידי יבוא במחירי היצף אינו הוגן, ועל כן יש לאפשר נקיטת אמצעים למניעת הנזק בדרך של הטלת היטל.

הטלתם של היטלים אלה מעוגנת בהסכמים בין לאומיים במסגרת ארגון הסחר העולמי (WTO) ובהסכמי סחר בין ישראל למדינות שונות.
מאמר זה עסקינן בהיטל היצף. היטל היצף הוא היטל על יבוא בהיצף הגורם נזק ממשי לענף היצרני המקומי בישראל.

יבוא בהיצף כהגדרתו בחוק הינו: "יבוא טובין כשמחיר היצוא שלהם נמוך ממחירם המקובל", כאשר המחיר המקובל של טובין מיובאים, הוא מחיר בר השוואה של טובין דומים לטובין המיובאים, המיועדים לצריכה מקומית במדינת היצוא, והנמכרים בשוק המקומי של מדינת היצוא במהלך העסקים הרגיל.

לדוגמא: כוסות זכוכית המיוצרות בסין יחשבו כמיובאות במחירי היצף לארץ, אם מחירן בשוק המקומי בסין הינו 3, ומחיר המכירה ליצוא לישראל הינו 2. זאת לאמור כי טובין יחשבו כמיובאים במחירי היצף כאשר מחיר היצוא שלהם לישראל נמוך מהמחיר בו הם נמכרים במדינת הייצור ברמת מסחר דומה.

ניתן להטיל היטל היצף על היבוא רק לאחר שהוכח כי היבוא הגיע במחירי היצף, וכי היבוא בהיצף גרם לנזק ממשי או עומד לגרום לנזק ממשי לתעשייה המקומית.

יצרן של טובין הדומים לטובין המיובאים לישראל, או מי שמייצג אותו, רשאי להגיש לממונה על היטלי סחר במשרד התמ"ת (מינוי סטטוטורי של בעל ידע ומומחיות בכלכלה ובסחר חוץ המופקד על ביצוע החוק) תלונה, בכתב, על כך שהטובין יובאו בהיצף, וכי כתוצאה מכך נגרם או עלול להיגרם נזק ממשי לענף היצרני המקומי.

הוגשה תלונה, יפתח הממונה בחקירה בהתקיים שני אלה:
לתלונה נתונה תמיכה של מרבית הענף התעשייתי אליו היא שייכת.
הממונה מצא, לאחר שבחן את המידע והראיות שנכללו בתלונה, כי ישנן ראיות מספיקות לכאורה לקיומם של התנאים הנדרשים להטלת ההיטל.
הממונה רשאי בנסיבות מיוחדות לפתוח בחקירה מיוזמתו אף בלא הגשת תלונה, ובלבד שמצא כי ישנן ראיות מספיקות לקיום האמור.
החוק קובע נהלים מפורטים ומניין ימים לעניין אופן בירור התלונות. הממונה בבואו לקבוע קיומו של נזק ממשי לענף יצרני מקומי ישקול את היקף היבוא בהיצף וההשפעה של היבוא בהיצף על מחירם בישראל של טובין הדומים לטובין המיובאים שיוצרו בישראל.
מצאה הוועדה המייעצת לשר כי קיים יבוא בהיצף הגורם נזק ממשי לענף היצרני המקומי וקיומו של קשר סיבתי ביניהם, אזי יוטל היטל היצף. היטל היצף יהיה בשיעור ההיצף ויכול שיהיה בסכום קצוב, באחוזים או לפי חישוב אחר.
הטיפול בתיקי היצף דורש מומחיות ומקצועיות רבה של המייצגים. לפיכך, מומלץ לפנות למשרדנו המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ משפטי.


רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]