חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ייעוץ זוגי לקראת נישואין

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קלעת נמרוד טיולים בארץ מבצר נמרוד טיול בגולן

נושא המאמר: תל החורבות היפה בעולם
מאת: מני נחמן   שמור מאמר למועדפים


על פסגה רמה בשערי הגולן ניצב תל החורבות של מבצר עתיק, המתגאה בהיסטוריה מרשימה ובמיקום אסטרטגי מכובד. על פסגה זו נלחמו אבירים בחניתות ארוכות מול פרשים שנשאו חרבות בידם. ממש כאן התנהלו קרבות ירושה בין ילדיו של סלאח-א-דין, התרחשו מזימות ותככים לתפיסת מקום השלטון וכאן גם עורבבו סודות האיסלאם והנצרות, האיובים והטמפלרים.

את מבצר קלעת נמרוד שהינו אתר ארכיולוגי מרשים בנו האיובים והממלוכים משרידי מבצר גדולים שנמצאו באתר בימי הביניים. המבצר, ששלט בימי קדם על הדרך החשובה בניאס-דמשק, ממוקם בשלוחה צרה למרגלות הר החרמון, כשלושה קילומטרים מדרום-מערב ליישוב נווה אטיב.

במשך שנים רבות סברו החוקרים כי מבצר נמרוד בשערי הגולן אינו אלא מבצר צלבני, שהוקם כבר בשלהי שנות ה-20 של המאה ה-12 בזמן שהצלבנים שלטו בעיר בניאס. לעומת זאת, מחקרים הוכיחו שבנייתו של מבצר נמרוד הייתה על ידי ערבים איובים 100 שנים מאוחר יותר. כניעת הצלבנים ועזיבתם את הארץ, גרמה לירידת הצורך במבצר וכך הפך מבצר נמרוד במרוצת השנים לבית כלא, חדריו למרתפי עינויים, עד שלבסוף נעזב וחרב עם השנים.

אז מה האגדה מספרת ?

המבצר מכונה כיום מבצר נמרוד, על שם נמרוד הגיבור התנכי. שמו של המבצר ניתן על ידי הדרוזים, שהגיעו לאיזור זה לפני כ-150 שנה. היות והדרוזים לא ידעו למי לשייך המבצר העצום ומי בנה אותו, קראו למבצר על שם נמרוד שהיה מגיבורי האיסלאם. על פי המסורת הערבית, היה נמרוד היה נינו של נוח, גיבור מקראי וצייד מעולה.

האגדה על נמרוד מספרת כי נמרוד כי אללה הענישו והחדיר יתוש לראשו, אשר העביר אותו על דעתו. פשעו היה כי התרברב שהוא יכול לגבור על כל החיות, ובקלות רבה ניצח אריה, נמר וחזיר בר שנשלחו להילחם בו. התכנסו כל החיות לאסיפת חירום. הציע היתוש שיטילו עליו להכניע את נמרוד. החיות גיכחו למשמע הצעת היתוש ואמרו: אם האריה, הנמר וחזיר הבר נכנעו, אתה הקטן תצליח ? למרות הגיחוכים התעקש היתוש להכניעו.

גייס היתוש את זוגתו היתושה, וביחד חדרו דרך האוזניים אל ראשו של נמרוד והתמקמו בתוך מוחו.40 יום ו-40 לילה זימזמו היתושים במוחו של נמרוד ולא נתנו לו מנוחה. בניסיון להוציא את היתושים ממוחו ניסה נמרוד להשתמש בענפים דקים שהחזיר לאוזניו וכן דפק את הראש בסלעים, אך הם לא ויתרו. זמזום היתושים לא חדל ושיגע את נמרוד וזה דרש מאחד משומריו לכרות את ראשו. השומר מילא את פקודתו של נמרוד וכרת את ראשו והשליך אותו מהמבצר לעמק החולה. ישנם הסוברים כי זו הסיבה ליתושים ולקדחת שהיו בעמק.

ישנה אגדה אחרת, דרוזית, המספרת שבמקום הזה בנה נמרוד את ארמונו, ומחלון הארמון נהג לשלוח יד ארוכה לשאוב מים מהבניאס. לשם נמרוד צורפה גם המילה קלעת, שפירושה בערבית מבצר. שמו הקדום יותר של המבצר היה קלעת א-צביבה, הוזכר פעמים רבות משמעותו:המזנקת אלי ציד, או שמקורו במילה הערבית צביב שפירושה מצוק, מילה התואמת את תיאורו של האיזור בו בנוי המבצר.

meny.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מני נחמן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]