חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האם אתה ישן בהקיץ תוך כדי שאתה ער ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסים מס הכנסה מס ערך מוסף עורך דין מיסים

נושא המאמר: העלאת המע"מ
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

בעבר הלא רחוק, ה-1 בספטמבר ייצג עבורנו אירוע מכונן, סיום חופשת הלימודים וחזרתם של אלפי תלמידים לביה"ס. השנה, לאחר שאירוע זה הוקדם בשבוע, "נופל" על האזרחים אירוע מכונן אחר, עלייה של 1% במע"מ (מס ערך מוסף).

כוונת החוק הייתה להטיל מע"מ על כל הפעילות הכלכלית בישראל. יישום כוונה זו בחוק כולל: מכירת נכסים או מתן שירותים במהלך עסק, מכירות הוניות ומספר מכירות נוספות כדוגמת מכר מקרקעין ועסקאות אקראי. מבחינה משפטית החבות במס הינה על המוכר או נותן השירות, אך כלכלית נושא הקונה בנטל המס, המגולגל אליו בדרך כלל על ידי המוכר.

משרד האוצר תמך את המהלך בנתונים כלכליים שונים, כמו חיסרון של 2.8 מיליארד ₪ מינואר השנה, ביחס לתחזית המשוערת של הכסף שיתקבל מגביית מיסים, וכי נדרשים צעדים מיידיים על מנת לרסן את הגירעון לשנת 2012, ולעמוד ביעד הגירעון ל-2013. לפי חישובי משרד האוצר העלאת המע"מ תכניס לקופת המדינה תוספת של כ-4.5 מיליארד ₪.

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', התנגדה נחרצות למהלך של העלאת המע"מ, ולדבריה זה יוביל להעמקה קשה של הפערים בין עוני לעושר. מנגד, תומך נלהב של המהלכים האחרונים בחסות משרד האוצר וראש הממשלה, סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, שאומר כי צעדיהם של שטייניץ ובנימין נתניהו הינם אמיצים וחיוניים לשיפור המצב התקציבי ב-2013 של מדינת ישראל, כלשונו.

לאחרונה התבשרנו כי הצמיחה במשק הפתיעה ברמה של 3.2%, נתון אשר גרם למבוכה רבה במשרד האוצר, לאור התבטאויות ותחזיות כי המשק יצמח ב-2.5% "בלבד", הואיל והגזירות הקשות המוטלות על הציבור מבוססות על האטה בצמיחה והתפשטות המשבר העולמי. נתון נוסף שסתר את טענות משרד האוצר הינו היצוא של סחורות ושירותים לאירופה, שעלה ב-10%.

התייחסותו של שטייניץ בתגובה לנתונים הללו, ש"המשק נמצא בפרשת דרכים",
המיסים הרגרסיביים וה"לא צודקים" ביותר עלי אדמות הם המסים העקיפים, כאשר אחד מהם הוא המע"מ. העלאת המע"מ פירושה שככל שנגדיל את הצריכה, כך נשלם יותר מע"מ, באופן יחסי. בעניים צורכים את כל הכנסתם, ומעמד הביניים מזמן איבד את היכולת לחסוך. לכן, ככל שהכנסתכם קטנה יותר, כך תשלמו יותר מסים עקיפים, ההיפך המוחלט של פרוגרסיביות. עיוות מוחלט של התפיסה המוסרית והצודקת, העומדת בבסיס מנגנון המיסוי.

להלן הבהרות והמלצות:
• מכירות טובין - לגבי מכירות שנמסרו לקונה לפני ה-1.9.12 תחויב העסקה בשיעור של 16% והחל מיום ה-1.9.12 – העסקה תחויב בשיעור של 17% גם אם התמורה לעסקה שולמה במלואה לפני מועד זה. המלצתנו היא לשקול מסירת הטובין עד יום 31.8.12. נזכירכם שיצרן שמחזור עסקו אינו עולה על 1,950,000 ש"ח ובעסקו לא יותר מ-6 מועסקים, ידווח על עסקאות מכר על בסיס מזומן.
• מתן שירותים על בסיס מזומן – כל סכום שישולם מיום ה-1.9.12 יחויב במע"מ בשיעור של 17%. סכומים שישולמו לפני מועד זה – יחויבו בשיעור 16%. המלצתנו הינה לשקול ללחוץ על החייבים לשלם את חובם עד ליום 31.8.12.
• עסקת מקרקעין ועבודות בניה– החיוב במס חל עם העמדת המקרקעין לרשות הקונה או עם רישום המקרקעין על שמו. בעבודות בניה החיוב חל עם השלמת העבודה או העמדת המקרקעין לרשות הקונה, לפי המוקדם.
• יבוא טובין – מועד החיוב במס יחול עם פדיית הטובין מהמכס.


הערות

• הודעת זיכוי – הודעת זיכוי באה לתקן ו/או לבטל חיוב במע"מ שהוטל בעבר. ואם הינה מתקנת חיוב בשיעור של 16%, יהיה כך גם הזיכוי (גם אם ניתן לאחר 1.9.12).
• שונות – בהתאם לסעיף 6 לחוק מע"מ – רשאי עוסק לדרוש מהקונה לשלם את סכום המע"מ אשר התווסף לעסקה כתוצאה משינוי שיעור המס, אלא אם נקבע אחרת.
• במסגרת ההעלאה, יעלו העלויות של עמותות בקניית חומרים ובחשבונות ספקים. לכן, מומלץ לעמותות להקדים קבלת שירות וחשבונית מספקיהן לחודש אוגוסט, וכך "לחסוך" בהוצאות.

במאמר מוסגר, לאחרונה, הולכים וגוברים הקולות לקידום המע"מ הדיפרנציאל, ואף הגדיל לעשות חבר הכנסת אופיר אקוניס והחל ביוזמה להפעילו. המטרה היא שיש להוזיל את המע"מ על מוצרי מזון ומוצרים בסיסיים, ולהעלות את המע"מ במוצרי יוקרה ובמותרות. חבר הכנסת אקוניס גורס כי ישנם מוצרים שעליהם יש לבטל את המע"מ באופן מוחלט, כגון מים, לחם אחיד שבפיקוח ועוד.
ראוי לציין, שלהנהגת מע"מ דיפרנציאלי ישנם חסרונות רבים כמו, מניפולציות ומנגנון גבייה מסובך, ואין זו תרופת פלא לכל "תחלואינו". עד אשר יירקחו את נוסחת הפלא, נסתפק בלנשוך את השפתיים, ולשלם את רוע הגזירה.


רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!