חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פיצוי נזיקי בגין סרבנות גט

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: היתרי בניה היתר בניה עיצוב פנים רישוי עסקים

נושא המאמר: האדריכלות האקלקטית בתל אביב
מאת: מרכז היתרים   שמור מאמר למועדפים

בשנות ה-20 הפכה תל-אביב ממקבץ של שכונות גנים, שהתרכזו בעיקר בין רח' הכרמל לנחלת בנימין, לעיר בכל מובן המילה. הבניינים שעלו לגובה 3 קומות , חייבו גיבוש של אופי בנייה עירוני, שכמעט לא היה קיים קודם לכן, תוך התייחסות להיררכיה של הרחובות , חללים עירוניים פתוחים ,ומוקדי פעילות.

למרות שבתקופה זו נשבו באירופה רוחות מהפכניות , שחיפשו פריצות דרך חדשות באדריכלות , מרבית האדריכלים בת"א ביניהם האדר' אלכסנדר לוי, יישמו בעיקר את הסגנון האקלקטי , שאפיין את הבנייה באירופה בסוף המאה ה-19. סגנון הבנייה ואף עיצוב הפנים ביטאו בעיקר את האופנות המקובלות בארצות המוצא של האדריכלים, עם השפעות אופנתיות של הארט-נובו. סגנון הבנייה האקלקטי היה נפוץ בת"א בעשור הראשון של המנדט הבריטי בא"י. בחזיתות הבתים שולבו עיטורים ממקורות השראה מגוונים שנבעו מעולם הדימויים המזרחי, המערבי , היהודי והארץ ישראלי.

כך קמה בעיר ערבוביה של כיפות וקשתות, גמלונים ופסלונים, עמודים ניאו קלאסיים ומעקות מעוצבים.
מקבץ זה ביטא את האווירה הרומנטיקנית ששטפה את העיר באותם ימים. האווירה החברתית נטתה לקלוט כל רעיון חדשני הן מבחינת האדריכלות והן מבחינת עיצוב הפנים. כך נוצר קרנבל ססגוני של "בתי חלומות", ביניהם נמנו בית קובלקין, בית הקזינו של האדריכל יהודה מגידוביץ שנבנה ב- 1925 בית משפחת הררי שתוכנן ע"י אדריכל טישלר 1928, ועוד..

תחת הסגנון האקלקטי ניתן לזהות מספר כיוונים שהנחו אדריכלים רבים ובינהם לדוגמה את האדריכל אלכסנדר לוי במבניו ובבית הפגודה בפרט, ואלו התאפיינו ,בקומפוזיציה סימטרית , עם הדגשים אנכיים – פונקציונאליים (חלונות ,דלתות) ודקורטיביים(אומנות), הטיפול הנפחי שבה בעיקר בהבלטת הארקרים ,ומרפסות עם מעקות, אלמנטים עיצובים שהדגישו את חזיתות המבנים ובעיקר אלמנטים שהדגישו את משקופי הדלתות, אדנים , פילסטרים, כותרות וקורות תמך.


www.eterim.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מרכז היתרים שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!