חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חשבון בנק בחול

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: טיול ארכיאולוגי הליכה בטבע אתר היסטורי מסלולי טיולים

נושא המאמר: טיול ארכיאולוגי ליישוב אזור
מאת: מני נחמן   שמור מאמר למועדפים

ההיסטוריה של היישוב אזור ועתידו מתועדות בסמל היישוב:

כביש תל אביב-ירושלים הישן מצוייר כפס שחור בסמלו של היישוב ומשרטט את מיקומו של היישוב בישראל. שבעת הכוכבים מציינים את שבעת הנוטרים אשר נהרגו בזמן מלחמת השחרור בפריצה לירושלים. לזכרם של אילו מוצבת במקום אנדרטה ותותח. המצודה היא סמל לעתיקות האזור. שיחיו של הצבר מסמלים את היישוב הערבי שהיה לפני הקמת היישוב אזור והמבנים החדשים מסמלים לנו את עתידו של היישוב אזור.

השם אזור מופיע בכתובת אשורית מהמאה ה-8 לפנה"ס. שמו הערבי של היישוב הוא יאזור והוא מוכר כך מאז המאה ה-13. ככל הנראה שראשיתו של המקום לפני כ-6000 שנה, כאשר נסוגה הביצה אשר כיסתה את בקעת אונו.

בעיירה התגלה מקווה מים עשוי אבן, שגילו מוערך בכ-1,800 שנה. לידו שני עצי שקמה שגילם לכל היותר הוא אלפיים שנה. במקום נמצא גם סרקופג ביזנטי ששימש כשוקת.

{{בית הכנסת של אזור נבנה על שרידיו של מבנה ביזנטי ששימש בעבר ככנסייה אך עם הכיבוש המוסלמי הוא עבר הסבה למסגד ע"ש האימאם עלי ולו תשע כיפות.

במרכז היישוב ניצב מבצר צלבני ושמו מצודת המישור. בעבר חלש המבצר על המישור המקיף את הגבעה אך צבא המוסלמים בהנהגתו של צלאח א-דין החריב את המצודה בשנת 1187. ריצרד לב הארי שוב כבש את המקום ובנה את המבצר מחדש אך כשגורשו הצלבנים מן הארץ והיא נכבשה בידי הממלוכים נהרסה המצודה סופית. כיום ניתן למצוא שרידים של הקומה הראשונה אשר קבורים מתחת לאדמה במרכזו של הגן הציבורי.

פארק חירייה

צפונית ליישוב אזור, מעבר לכביש מס\' 1 לירושלים, נמצא פארק מישורי גדול המגיע עד תל-אביב. בפארק בולט פריט נוף יחודי: הר הזבל חירייה. במהלך שנים ארוכות פינו יישובי גוש-דן את הזבל שלהם לכאן. במהלך השנים נערמה האשפה לגובה עשרות מטרים. ההר יצר מפגעים סביבתיים חמורים. שריפות רבות פשטו בהר בעקבות תסיסה של הזבל ופליטת גז מתאן. בעיה זו נפתרה על ידי כיסוי האשפה בכמויות גדולות של אדמה. אך למרות כך, אי אפשר היה למנוע את פליטת הריחות הלא נעימים ששגרמו לתושבי האזור לסבל רב.

בנוסף, ההר הפך בית גידול למאות אלפי ציפורים שסבבו בגובה רב והיוו סכנה לנחיתת המטוסים בנמל התעופה בן-גוריון. לאחר כמה פגיעות של מטוסים עם ציפורים והשבתת מנועים הוחלט על סגירת האתר וכל ההר התכסה בשיכבה עבה של עפר.

בתקופה האחרונה משמש הר הזבל לייצור חשמל מבערת גז המתאן הנפלט מהזבל המתפרק לאיטו מתחת לשכבת הכיסוי. בנוסף הוקם מוזיאון משעשע של יצירות אשר נבנו מכל מיני פריטים שמצאו עובדי חירייה בזבל במשך השנים.

הנהלת הפארק הגדילה את ערוצי הנחלים, השקיעה ופיתחה את המקום וקבוצות רבות של מבקרים באים ללמוד איך אפשר לייצר חשמל מזבל ופארק נופש ממזבלה. בהמשך מתוכנן כאן פארק ענקי לרווחת תושבי תל אביב ע"ש אריק שרון שיכלול אגם, שבילים, גינון, מוזיאון צמחים ובעלי חיים מהאזור ועוד.

meny.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מני נחמן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]