חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
בחירת תכשיטים לגבר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נחלה יחידת מגורים שלישית משק חקלאי פטור מס שבח

נושא המאמר: איו פטור ממס שבח במכירת 2 יחידות מגורים במשק חקלאי
מאת: גלעד שרגא, עו"ד ונוטריון   שמור מאמר למועדפים

ביום 5.5.13, הסתיים תוקף הוראת שעה, המקנה פטורים והטבות במס שבח במטרה להגדיל את היצע הדירות למגורים. הוראת שעה בחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (הגבלת היצע של דירות מגורים הוראת שעה), תשע"א – 2011, אפשרה לבעלי זכויות במשקים חקלאים המעוניינים למכור את זכויותיהם במשק חקלאי עליו בנויות מס' יחידות מגורים, לקבל פטור מתשלום מס שבח על 3 יחידות מגורים המצויות על שטח המשק החקלאי.
מצב החוק אשר היה קיים בטרם חוקקה הוראת השעה, העניק פטור מתשלום מס שבח רק לדירת מגורים אחת, בהתאם לסעיף 49 ב (1) לחוק מיסוי מקרקעין.
לאור העובדה ששוק הנדל"ן סבל מגאות מחירים עקב מחסור בדירות והפחתה במספר התחלות הבניה, החליטה הממשלה במהלך שנת 2011, על חקיקת הוראת שעה אשר תאפשר לבעלי דירות לממש את נכסיהם ולהוציא לשוק הדירות מס' רב יותר של דירות למגורים, במטרה להביא להגדלת היצע הדירות ולעצירת עליות המחירים. הוראת שעה זו הוארכה זה מכבר והיא הסתיימה ביום 5.5.13 .
יש לקחת בחשבון, כי במידה והוראת שעה זו לא תוארך כפי שמסתמן כיום, עסקאות הנערכות כיום, לאחר סיומה של הוראת השעה, לא יהנו מהפטור שאיפשר מכירת מס' יחידות מגורים וקבלת הפטור מתשלום מס שבח על כל יחידות המגורים הקיימות במשק, דבר שישפיע על שיעור תשלום המיסוי הצפוי למוכר המשק.
כמו כן, לאור המצב השורר כיום בשוק הנדל"ן, והעובדה כי הוראת השעה לא הביא לתוצאה המיוחלת של הפחתת מחירי הדיור, והעובדה, כי חלה ירידה משמעותית בגביית תשלומי המס עבור קופת המדינה, התקיימה בשנה האחרונה במשרד האוצר וברשות המיסים עבודת מטה נרחבת אשר אמורה להביא לשינוי המצב הקיים ואשר גולת הכותרת שלה הינה ביטול הפטור הקיים מתשלום מס שבח בהתאם לסעיף 49 ב (1) לחוק מיסוי מקרקעין.
החוק מעניק כיום פטור מתשלום מס שבח במכירת דירת מגורים, אחת ל- 4 שנים, פטור זה מעניק אפשרות לבעלי נכסים המחזיקים מס' דירות מגורים, לערוך תכנון מס חוקי ולממש אחת ל- 4 שנים, דירת מגורים אחת ובכך להנות מפטור מלא שאינו מוגבל בתקרה, ובתנאי שהתמורה לא הושפעה מקיומן של זכויות בניה שאינן מנוצלות.
על פי פרסומי פקידי האוצר, קיימת סבירות, כי גם פטור זה יבוטל ולמעשה ניוותר עם הפטור הקיים לבעלי יחידת מגורים אחת שזו דירתם היחידה בישראל פטור לפי סעיף 49 ב (2).
כמו כן, משרד האוצר מתעתד להגיש לכנסת הצעת חוק אשר תטיל מס שבח גם על רווחים ממכירת דירת מגורים ליחיד כאשר המדובר במכירת דירות יוקרה.
עצתנו למי שבבעלותו יותר מדירת מגורים אחת והוא עומד בתנאי הפטור הקיימים (לא מכר דירה במהלך 4 שנים אחרונות והוא זכאי לפטור), מומלץ לו לשקול את מכירת הדירה השניה לפני כניסתן לתוקף של ההוראות החדשות הצפויות לתחילת שנת 2014 .
נוכח השינויים הרבים הצפויים בחקיקה ובמיסוי מקרקעין אשר ישליך על שיעורי המיסוי במכירת משקים חקלאיים, אנו ממליצים ללקוחותנו להתעדכן בסמוך למועד עריכת העסקאות במקרקעין ולא להסתמך על ידיעות שאינן מבוססות וחקיקה שאינה רלבנטית

gilad-law.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י גלעד שרגא, עו"ד ונוטריון שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]