חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
יום הולדת הישרדות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ביטוח לאומי פיצויים דמי אבטלה עצמאיים

נושא המאמר: הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון - דמי אבטלה לעצמאים), התשע"ב- 2012
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

בהצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת בתאריך 25.7.12 ע"י חברת הכנסת רונית תירוש, מציעה חברת הכנסת להכיר בעובדים עצמאיים כזכאים לדמי אבטלה כתוצאה מכך שעסקם חדל מלפעול, או שהם חדלו מלעסוק בו.

ע"פ הצעת החוק לא ישולמו דמי אבטלה למובטל שהוא עובד עצמאי, יותר משלוש תקופות מרביות, לאורך כל ימי חייו.

כיום, הפרק בנוגע לדמי אבטלה בחוק הביטוח הלאומי, התשנ"ה–1995, קובע זכאות לדמי אבטלה לשכירים אשר חדלו מעבודתם וזאת, בתנאים המפורטים בחוק. עם זאת, חוק הביטוח הלאומי אינו מזכה, בשום תנאי, עובדים עצמאיים אשר נפלטו ממעגל העבודה בקבלת דמי אבטלה.

הדברים מקבלים משנה תוקף נוכח המיתון שנקלע אליו המשק הישראלי ואשר עלול להעמיק בתקופה הקרובה. יש לציין כי רובם המכריע של העסקים בישראל הם עסקים קטנים אשר חלקם נמצאים כבר היום בסכנת סגירה.

מדוע לדעתנו כדאי לקבל את הצעת החוק וליישמה כמה שיותר מהר?
1. מניעת אפליה - לא הוגן להפלות לרעה עצמאים בהשוואה לשכירים , נכון להיום עיקר הנטל מוטל על כתפי העצמאיים, חקיקת החוק המוצע תאפשר את השוויון בין העצמאים לשכירים, בהענקת ביטחון סוציאלי זהה.
2. קיום בכבוד – תשלום דמי האבטלה נועד בעיקרו לאפשר מינימום של קיום בכבוד לכל בעלי העסקים אשר נקלעו למצב של אבטלה הנמשכת על פני תקופה של מספר חודשים ולסייע להם לשוב למעגל התעסוקה.
3. עידוד יזמות – יזמות מעודדת פיתוח המשק ועסקים, מה שמביא להגדלת מספר העצמאיים וכפועל יוצא מכך, לצמצום האבטלה, והחזרתם של עובדים שכירים רבים למעגל העבודה.
4. הכרה בחשיפה לסכנות - כיוון שרוב העסקים במדינה הינם קטנים, הרי שעצמאים נתונים בחשיפה מתמדת לתנודות בשוק, לא פחות משכירים שמועסקים על ידם. ולכן העקרונות של תשלום דמי האבטלה צריכים להיות זהים.
5. קבלת החלטה אובייקטיבית - קבלת החוק ומתן רשת הביטחון של דמי האבטלה, תאפשר לעצמאים לקבל החלטה מושכלת ואובייקטיבית באשר להמשך דרכם כעצמאים, ביודעם כי יזכו לתגמול במשך תקופה של מספר חודשים, ללא הכנסת השיקול של מצוקה כלכלית.
6. מניעת ביצוע עבירות - מתן דמי אבטלה לעצמאים שסיימו את דרכם העצמאית, יימנע בוודאות מן העצמאים למצוא לעצמם פתרונות למצוקתם הכלכלית, ע"י ביצוע עבירות מס, התחמקות מתשלום מיסים, לקיחת הלוואות ויצירת חובות כבדים כלפי בנקים, צדדים שלישים והגעה לשוק האפור.
7. מניעת פשיטות רגל - קבלת החוק תמנע הגעה לפשיטות רגל, מה שיגרור אחריו פיטורים מרובים של שכירים, דבר שיביא למצב שהמדינה תשלם דמי אבטלה למפוטרים בעל כורחם.
8. מניעת הקמת עסקים עצמאים כושלים – כיוון שבחוק המוצע ישולמו דמי האבטלה לעצמאים רק שלוש פעמים לאורך כל תקופת החיים, הרי שבעלי העסקים ישקלו רבות בטרם ייפנו לדרך עצמאית.

לסיכום:
החקיקה תעזור לעצמאים שעסקם כשל, לקבל החלטה מושכלת ואובייקטיבית בדבר בחירת דרכם העתידית ללא אילוצי מצוקה כלכלית, תיצור יוזמות חדשות שיביאו להגדלת מספר המועסקים במשק, ותימנע ביצוע עבירות מס ופשיטות רגל.

רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!