חיפוש מאמרים

11824 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מס רכוש מאיים בנקיטת הליכי גביה כנגד תושבי הצפון שלגישת רשויות המס קיבלו פיצויי מלחמה ביתר. מה לעשות ????

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תמא 38-2 פינוי בינוי רעידות אדמה מקרקעין

נושא המאמר: חיזוק מבנים קיימים תמא 38/2
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

במסגרת ההיערכות הכוללת של מדינת ישראל לאפשרות של רעידות אדמה, התקבלה בשנת 2005 החלטת ממשלה המאשרת את תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה או בשמה הנפוץ – תמ"א 38.

תמ"א 38 היא תכנית ממשלתית לחיזוק מבנים אשר מהנדס קבע שיש לחזקם, הם בעלי שתי קומות או יותר ובשטח כולל של 400 מ"ר ומעלה שנבנו לפני שנת 1980 ואינם עומדים בתקן לעניין רעידות אדמה. התכנית נותנת בתמורה זכויות בנייה וכן הקלות מס שונות.

זכויות הבניה תמורת חיזוק המבנה ניתנות לבעלים, אולם ברובם המכריע של המקרים, הבעלים מתקשרים בהסכם עם יזם/ קבלן לחיזוק הבניין ובדרך כלל גם הגדלת שטח הדירות ב 25 מ"ר נוספים וכן הוספת מרפסת שמש, שיפוץ חזית הבניין והלובי ועוד. בתמורה לחיזוק הבניין, זוכה הקבלן בזכויות הבניה בעזרתם היזם/ קבלן בונה דירות חדשות על גג הבניין או בקומת העמודים או בצורת אגף חדש לבניין, כאמור.

לשם אישור התכנית נדרשת הסכמת כל הדיירים בבניין, אולם המפקח על רישום מקרקעין רשאי לאשר את התכנית גם אם ישנם רק שני שליש מהבעלים המסכימים לכך.

דיירי הבניין מצידם, נהנים משיפוץ והרחבת דירתם ושיפוץ הבניין כולו והכל ללא הוצאת שקל אחד מכיסם. בנוסף, הן הבעלים והן היזם/ הקבלן נהנים מהקלות מס משמעותיות. כמו כן, הבעלים נהנים מממ"ד בכל דירה ומחיזוק הבניין כולו ובארצנו הקטנה, בו איום של ירי טילים נשמע השכם והערב, הדיירים נהנים מכך שבמקרה של פגיעת טיל, חלילה, ישנו סיכוי גבוה הרבה יותר לשרוד בזכות חיזוק המבנה.

בשנת 2010 תוקנה התוכנית (תמ"א 38/2)

תיקון 2 מאפשר להרוס בניין שעומד בתנאי תמ"א 38 הרגילים ולבנותו מחדש תוך ניצול זכויות הבנייה הניתנות במסגרת התב"ע ובמסגרת תמ"א 38/2 גם יחד.
בניית הבניין מחדש תבוצע תוך תכנון מחודש שעומד בתקנים הנדסיים המחמירים ביותר למניעת קריסה בזמן רעידות אדמה.
החיסרון העיקרי של תמ"א 38/2 הינו הצורך בהסכמת כל הדיירים, אולם גם אם 80% מהדיירים מעוניינים בכך, המפקח על רישום מקרקעין יכול לאשר את הפרויקט.

לתמ"א 38/2 יש יתרון על תמ"א 38 הרגילה בכך שניתן לרשום שעבוד לבנק על זכויות הבנייה של הקבלן וכך מתקבל אישור הבנק להלוואה וללווי הפרויקט, עובדה הנותנת ביטחון גם לדיירי הבניין הישנים.

תמ"א 38/2 דומה במהותה לפינוי – בינוי (הליך בו בעלים של בניין מפנים את הבניין הקיים ומקימים במקומו בניין חדש), אולם לתמ"א 38/2 יתרונות על פינוי בינוי בכך שאין צורך בהכרזה על אזור כאזור פינוי בינוי ובנוסף הדיירים מקבלים מספר קטן הרבה יותר של דיירים חדשים (רק 2-3 קומות)

יתרון נוסף הינו זמן ההליך - כשנה בתמ"א 38/2 לעומת כחמש בפינוי בינוי. כמו כן, את תמ"א 38/2 ניתן להחיל גם על פרויקטים קטנים (בין 18-25 יח"ד) בשונה מפינוי בינוי שלעיתים כולל מאות יח"ד. יתרון נוסף הוא הטבות מס והטבות תכנוניות שניתן בתמ"א 38/2 לפרויקטים גם אם לא עומדים בתנאי הסף של פינוי בינוי.

עו"ד אלי דורון, שותף ומייסד במשרד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי, רואה את השינוי הניכר שעשתה תמ"א 38/2 "אנו רואים שבעלי דירות מצד אחד, ויזמים וקבלנים מהצד השני מעדיפים לפעול במסגרת תמ"א 38/2 ולא במסגרת פינוי בינוי. משרדינו שמייצג לעיתים בעלי דירות ולעיתים יזמים/ קבלנים מרגיש בשינוי החיובי שיצרה תמ"א 38/2 ובזכותה נחתמות כיום עסקאות רבות יותר, באופן משמעותי מבעבר. חשוב לזכור, כי פרויקט בסדר גודל כזה, מחייב ליווי משפטי צמוד וייעוץ משפטי על ידי עורך דין נדלן בעל ניסיון בדיני מקרקעין החל משלב המו"מ ולאורך כל הפרויקט עד לסיומו המוצלח. לצערי, עלי להודות שמידי פעם מגיעים למשרדינו בעלי דירות, ולעיתים אף קבלנים, שהתחילו בפרויקט ללא ליווי משפטי כלל ונקלעו בשל כך לסיבוכים שהיה אפשר למנוע אותם כגון: שוני בין הבטחות הקבלן למה שבעלי הדירות קיבלו בפועל וכו'.. ולכן אני ממליץ בחום לבצע פרויקט כזה רק דרך משרד המתמחה בכך וביצע פרויקטים כאלה בעבר".

רמת גן: רח' בן גוריון 2, (מגדל ב.ס.ר 1)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות הפלי"ם 7
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' פרנקלין 7, סקטור 1, בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לעורך דין אלי דורון
משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, צדרבוים

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!