חיפוש מאמרים

11824 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
השארת הילדים באתר ההורדות הגדול והכיפי.

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ייעוץ כלכלי ייעוץ עסקי תכנית עסקית ייעוץ אסטרטגי

נושא המאמר: ההשלכות הכלכליות של זיהום קרקע - מפעל תעש מגן (2003)
מאת: קבוצת פארטו בע"מ   שמור מאמר למועדפים

בשנים האחרונות גדלה בישראל המודעות לזיהום קרקעות ע"י מפעלי תעשיה.ניתוח מקרה המבחן של מפעל תע"ש מגן מאפשר לספק ייעוץ כלכלי באשר לעלות הנזקים מהמפעל והכדאיות הכלכלית של פינויו. כן מאפשר הניתוח הכלכלי לגבש ייעוץ אסטרטגי באשר לחלוקת נטל טיפול בזיהום.
הניתוח מאפשר לענות על 2 שאלות מרכזיות: האם יש כדאיות לפינוי מפעל תעשייתי מאזור מגורים, ומהי חלוקת הנטל הרלוונטית של הטיפול בזיהום.
על מנת לענות על כך, יש להעריך אילו עלויות נדרשות לסילוק הזיהום, ואילו עלויות נגרמות עקב מיקום המפעל באזור. נכון לבחינה שבוצעה בשנת 2003, העלויות לטיפול ולסילוק הזיהום מגיעות ל 43 מיליון דולר, והעלויות עקב מיקום המפעל באזור מגיעות ל 254 מיליון דולר.
נמצא כי יש כדאיות לפינוי מפעל תעשייתי מאזור מגורים, מאחר וערכי הנדל"ן יעלו משמעותית כך שהתועלת מפינויו עולה על העלות. זאת מאחר ובזמן שהמפעל קיים, ישנה רתיעה של בעלי קרקעות סמוכות לקדם פרויקטים לבנייה. פינוי המפעל יאפשר ליזמים לקדם תכנית עסקית של הקמת אזורי תעסוקה ומגורים חדשים שתביע להתעוררות כל הנדל"ן באזור.
כעת ניתן לגבש תכנית אסטרטגית לחלוקת נטל הטיפול בזיהום: העלויות הרלוונטיות מגיעות לכ 200 מיליון ₪ (על פי בחינה מ-2003). באופן עקרוני, במקרה המבחן של תע"ש מגן על פי הכלל המזהם משלם יש להטיל על תע"ש את מלוא העלות הנ"ל. אך ניתן גם לבצע הבחנה שונה:
עלויות ישירות לטיפול בזיהום – עלויות הכוללות את הטיפול במתחם ובמים יוטלו על המזהם, ואילו עלויות הנובעות ממגבלות בנייה ואמצעי מיגון יוטלו על יזמי נדל"ן באזור. יש לזכור כי היזמים הללו קנו את השטחים בזמן שהאזור היה אזור תעשייה. ייעוץ עסקי נכון ליזמים צריך להביא בחשבון כי פינוי המפעל ושינוי היעוד למגורים ותעסוקה קלה משביחים את האזור כולו, כך שהיזמים נהנים מהטיפול וסילוק הזיהום ושינוי יעוד הקרקע. כפי שלא דורשים מהיזמים לשלם למדינה בגין השבחת הנכסים, היזמים אינם צריכים לתבוע את המפעל והמדינה על תוספת העלויות שהנה שולית יחסית לעליית ערך הקרקע (אמנם נדרש היטל השבחה אך ההיטל הוא מס על הרווח כמו מס על כל רווח אחר של חברה. אם זאת, יש להתחשב בעלויות הללו בעת גביית היטל השבחה מהיזמים).
© כל הזכויות שמורות לקבוצת פארטו בע"מ

www.pareto.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י קבוצת פארטו בע"מ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!