חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
על מה לא להתפשר כשמפיקים סרט תדמית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ייעוץ כלכלי ייעוץ עסקי ייעוץ אסטרטגי תכנית עסקית

נושא המאמר: השפעות השקעות בתשתיות תחבורה ככלי לביסוס מדיניות
מאת: קבוצת פארטו בע"מ   שמור מאמר למועדפים

לאחרונה ערכנו בחינה עבור האגף לתכנון כלכלי במשרד התחבורה, בנושא השפעות השקעות בתחבורה על צמיחה והפחתת יחס חוב/תוצר. הבחינה מתבססת על הקדמת ביצוע פרויקטים תחבורתיים, זמינים וכדאיים כלכלית למשק בהיקף של כ-15 מיליארד ₪ לחומש הקרוב (2012-2016), גם באמצעות מימון הפרויקטים על ידי הסקטור הפרטי. עפ"י הממצאים מומלץ לגבש תכנית אסטרטגית של השקעות בתשתית תחבורה שתוביל לשיפור יחס חוב/תוצר בטווח הארוך, שתכלול תכנית עסקית למימון ההשקעות באמצעות הסקטור הפרטי.
הסימולציה שבוצעה על מספר פרויקטים מתוכננים מצביעה על מספר מסקנות: גידול בתשתיות תחבורה מגדיל את התוצר באופן קבוע ולכן מקטין יחס חוב/תוצר בטווח ארוך. מסקנה זו נתמכת על-ידי עבודות יעוץ כלכלי רבות שבוצעו בארץ ובעולם.
ככל שההשקעה גדולה יותר, הירידה ביחס חוב/תוצר בטווח הארוך תהיה מהירה יותר.
במתן יעוץ עסקי למגזר הממשלתי יש להביא בחשבון כי מימון הפרויקטים בשיתוף הסקטור הפרטי יוביל לירידה ביחס חוב/תוצר כבר בטווח הקצר. מימון ההשקעה בשיטת BOT תוביל לירידה המשמעותית ביותר ביחס חוב/תוצר בטווח הארוך. נדגיש כי בעבודות ייעוץ כלכלי נוספות נמצא כי מעבר להשפעה על יחס חוב/תוצר, הקדמת השקעות בפרויקטים תחבורתיים מניבה תועלות רבות נוספות, כגון עלית ערך הנדל"ן, פריון משקי בית, ושוויון חברתי.
דווקא בעיתוי הנוכחי, בעיצומו של משבר כלכלי עולמי, דרוש למגזר הממשלתי ייעוץ אסטרטגי שיתמקד בקידום פרויקטים תשתיתיים באמצעות הסקטור הפרטי - וכך ייתן מענה הן להקטנת יחס חוב/תוצר והן לאפיקי השקעה לטווח הארוך ברמות סיכון נמוכות למגזר הפיננסי.
במקביל למימון ההשקעה בפרויקטים תחבורתיים, יש לתת את הדעת ליצירת מסלול יעיל לקידומם והשלמתם של תהליכים סטטוטוריים וחקיקתיים הקשורים בפרויקטים של השקעות בתשתית.
ייעוץ כלכלי זה מהווה כלי אופרטיבי בגיבוש מדיניות כיום במשרד התחבורה. בימים אלו נערכת תכנית אב ארצית לתחבורה, המתמקדת, בין היתר, בשני היבטים חשובים העולים מהמחקר שנערך: יצירת מסלול יעיל לקידומם והשלמתם של תהליכים סטטוטוריים כבסיס לפרויקטים תחבורתיים, וכן קידום ביצוע פרויקטים תחבורתיים באמצעות הסקטור הפרטי ויזום חקיקה ייעודית לנושא בישראל.
תקציב המדינה המוקצה לתחבורה מתחרה עם תקציבים נוספים כגון חינוך, ביטחון וכיו"ב. כיוון שכך חשוב לזכור שלקיצוץ השקעות בהון תשתיות עלולות להיות השלכות כגון עלייה ביחס חוב/תוצר
וצמצום בצמיחה.
© כל הזכויות שמורות לקבוצת פארטו בע"מ

www.pareto.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י קבוצת פארטו בע"מ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!