חיפוש מאמרים

11794 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
המנעולן שלך

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ייעוץ עסקי יועץ עסקי יועץ שיווק ייעוץ אסטרטגי

נושא המאמר: ניהול משא ומתן
מאת: דורון עמית   שמור מאמר למועדפים

ניהול משא ומתן!
כיצד ננהל משא ומתן עם לקוחות, ספקים, בנקים, נותני שירותים וכ"ד.

כמה פעמים אנו כבעלי עסקים באים למשא ומתן "עייפים" "מבואסים" ששוב אנו צריכים לנהל משא ומתן וכול כך אין לנו חשק לזה: עם הבנק, עם הספק, עם העובד, עם הלקוח. אוף! כמה זה מתיש!

נכון! זה מתיש, אפילו מאד מתיש! אבל זה בדיוק העניין, למשא ומתן צריכים להגיע, רעננים, מצוחצחים, מגולחים, נשים צריכות להיות מאופרות, ולשדר ביחד "מיליון יורו"

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני קובע קטגורית כי משא ומתן הוא בראש ובראשונה מלחמת כוחות, בקיצור "מלחמה" ובמלחמה נוהגים בדיוק כמו שנוהגים בבור בקריה בזמן מלחמה, משא ומתן הוא מלחמת כוחות, הוא הגיון, הוא עליות וירידות, שינוי עמדות בתוך המשא ומתן, הוא ראייה עסקית מידית ועכשווית תוך שימוש בטקטיקה נכונה אך לא מוגדרת מראש. הדבר דומה לדיון בבית המשפט, כאשר עורך הדין מכין את הלקוח שלו לדיון, לעדות, למסמכים, לראיות, וכבר בתחילת המשפט מבקש השופט כי "הצדדים יגיעו להסדר" וכול מתח ההכנה, והשיעורים המוקדמים, והשינה שנדרה בלילה שלפני הדיון, הכול ירד לטמיון האמירה אחת של בית המשפט.

כ יועץ עסקי ההמלצה שלי לבאים למשא ומתן להכין לכול הפחות עשר תכניות מגירה, וכול תוכנת לשלוף בהתאם להתקדמות המשא ומתן ולדברים שנאמרים בו.

אנו בנויים מאינטרסים, המטרה של המשא ומתן היא לקדם כול אחד את האינטרס שלו, ולכן ניהול משא ומתן הוא כמו משחק פינג פונג אחד זורק השני קולט ומחזיר. ישנם משאיים ומתנים שהאינטרס של צד אחד גוברת על הצד השני לדוגמא: עסק הרוצה להשכיר מקום לעסקיו, ומצא כי הנכס המדובר הוא הנכס הכי מתאים לצרכיו צריך עכשיו לנהל משא ומתן על תנאי השכירות. מאחר והוא מאד רוצה את הנכס הטקטיקה שלו צריכה להיות בגישה של "נגעת לא נגעת", מתיחת החבל חייבת להיות איטית אבל לא מתיחה חדה היכולה לקרוע את הכבל ובזה כול רצונו או כול עתיד עסקו של זה הרוצה להשכיר ירדה לטמיון.

לפיכך במשא ומתן חובה עלינו להתנהל בשיקול דעת ויד על האצבע על כול מילה הנאמרת ע"י הצד השני, כמובן שכול צד צריך לקחת את הסיכונים והסיכויים, ויש משאיים ומתנים שלא חייבים להיגמר כאן ועכשיו, ויש משאיים ומתנים שבפירוש עדיף שצד אחד יחזיק בעמדתו כי הוא מכיר את רצונו וחולשתו של הצד השני למשא ומתן.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני בא ואומר כי יכולת ההתגמשות של הנושאים ונותנים היא זאת שתחזק אותם במשא ומתן ולפעמים יש לקחת סיכונים בשבירת המשא ומתן ובציפייה כי הצד השני יחליט כן לחדש אותו! הכי נוח לעשות משא מתן עם אנשי עסקים הפועלים ללא אמוציות ועל פי קודים עסקיים, כי אז האינטרסים הם שעולים לשולחן ולא שיקולים זרים לא קשורים למשא ומתן.

wwwdoronamit.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דורון עמית שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!