חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
42 תשובות לשאלות נפוצות על - מדוע וכיצד לקחת אחריות על הבריאות שלנו ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות אסטמה

נושא המאמר: חידושים באמצעי אבחנה למחלת האסטמה, מסייעים במניעה של התפתחות המחלה!!!
מאת: ד"ר ישראל הורוביץ   שמור מאמר למועדפים


ד"ר ישראל הורוביץ - מנהל יחידת ריאות ילדים בית חולים מאיר כפר סבא

שליש מאוכלוסיית הילדים עד לגיל 6 סובלים מהתקפים דמויי אסטמה. מיכשור חדיש מבצע איבחון בקרב תינוקות ופעוטות ללא צורך בשיתוף פעולה. בכנס שהוקדש כולו לאסטמה ונערך השנה בבנקוק הושם דגש מיוחד על האיבחון והטיפול בגיל הרך. גיל זה מהווה "חלון הזדמנויות" למניעה והתפתחות המחלה.

אסטמה היא מחלה המתבטאת בשיעול, קוצר נשימה, "ציפצופים" בנשימה ושינוי מהותי באיכות החיים. מדובר במחלה כרונית, בעלת השלכות גנטיות - תורשתיות הנחשבת בדרך כלל למחלה שאינה מסכנת חיים, אך פוגעת באופן מהותי באיכות החיים.

כ-40% ! מהתינוקות והפעוטים עד לגיל 3 חווים אפיזודה אחת או יותר של התקף או שיעול "דמוי אסטמה". הפעוט, בעיקר בעונת המעבר והחורף משתעל מצפצף בנשימה ולעיתים סובל מקוצר נשימה בדרגה זו או אחרת. כאשר הילד נבדק על ידי הרופא באמצעות הסטטוסקופ, הרופא אינו מסוגל להבחין בין תופעות "דמויות אסטמה", לבין התקף אסטמתי אמיתי. לצורך אבחנה ניתן להיעזר באמצעים נוספים כמו בירור הגנטיקה וכן בדיקות דם הנותנות "רמזים" לשאלה האם זו אסטמה.

לתשובה לשאלה "האם זו אסטמה"? חשיבות מאין כמוה. ראשית יש לזכור כי רק 15% מהילדים ו-5% מהמבוגרים חולים באסטמה. משמעות נתון זה היא שמבין 40 ילדים (הזכרנו קודם 40%) שבינקותם חווים התקף או תופעה דמויית אסטמה, רק 5 יהפכו לאסטמתיים "אמיתים".

היום אנו יודעים כי בשנה שנתיים הראשונות לחיים נפתח "חלון הזדמנויות" לחולים אסטמתיים - כלומר, אם מאבחנים את המחלה בגיל הינקות אפשר לשנות את מהלך המחלה בטיפול מתאים לאותם אסטמתיים שאובחנה אצלם המחלה. כאן טמונה עיקר החשיבות לאיבחון בגילאים האלה.

האיבחון-מיכשור חדש מאפשר אבחנה ללא שיתוף הפעולה של הילד. תהליך איבחון מחלת האסטמה הוא קליני. כלומר, מה שהרופא שומע, התלונות על שיעול ממושך, במיוחד בלילה, ציפצופים, לעיתים קוצר נשימה. כמו כן מתבצעות בדיקות דם ובירור גנטי. כל המידע הזה מרכיב "פאזל" אבחנתי המספק רמזים לחיפוש אחר השאלה שהועלתה. כיום קיימים אמצעים אלקטרוניים, ממוחשבים בעזרתם ניתן לקבל אינפורמציה נוספת על "מהות הציפצופים" ומידת הנטיה של התינוק, לגדול לאסטמתי אמיתי. (או לא). לדוגמא - מכשיר הספקטוגרף שהוא למעשה סטטוסקופ רגיל המעביר את קולות הנשימה למחשב, אשר מנתח את תדירות קולות הנשימה ועוצמתם. המחשב מבודד את הקולות האופייניים לאסטמה אמיתית ומספק מידע המוסיף נדבך נוסף לפאזל האבחנתי.

בנוסף לכך קיימים מכשירים נוספים שהותאמו במיוחד לגיל הרך (עד גיל 4-5. גילאים בהם הילד לא משתף פעולה. המכשירים החדשים מאפשרים אבחנה ללא צורך בשיתוף הפעולה של הילד. האחד - מכשיר ממוחשב הבודק את עוצמת שרירי הנשימה. המכשיר השני, אף הוא ממוחשב, בודק את תנגודת ה אוויר בכלי הנשימה. גם מכשיר זה אינו מצריך שיתוף פעולה של הילד והוא "מחליף" את בדיקת תיפקודי הריאה המסורתיים אותם לא ניתן לבצע בגילאים בהם הילד אינו משתף פעולה. (הילד מתחיל לשתף פעולה בגיל 6.)

בכנס רפואי שנערך השנה בבנקוק ואשר הוקדש כולו לאסטמה, הושם דגש מיוחד על חשיבות האיבחון והטיפול במחלה בגיל הרך ובשנות החיים הראשונות. בהרצאה שנשא ד"ר גרטיסן מבית החולים האוניברסיטאי בגרונינגן, הולנד, הדגיש ד"ר גרטיסן את חיוניות האבחנה בגיל הרך ואת הסיכוי למנוע את התפתחות המחלה, והוא ציין כי את האבחנה חשוב לערוך במכשירים לבדיקת תיפקוד ריאה ממוחשבים שאינם מצריכים כלל שיתוף פעולה מצד הילד.

לסיכום
מצויים בידינו היום, בנוסף על הידוע עד כה, מיכשור ממוחשב המהווה אבן נוספת בפאזל האבחנתי של האסטמה. באמצעות המכשירים הממוחשבים אפשר לקבוע במידה רבה של ודאות, אלו ילדים ותינוקות הם בסיכון להישאר אסטמתיים בבגרותם. אם נתחיל לטפל בילדים אלה כהלכה בינקותם, נוכל כנראה בחלק מהם לשנות את מהלך המחלה ובבגרותם לא יהיו "חולי אסטמה". עלינו לנצל לכן את"חלון ההזדמנויות" הזה כדי לאבחן ולטפל בפעוטות, חלון הזדמנויות זה נסגר בתקופה מאוחרת יותר (4-6) כאם אין כנראה אפשרות להשפיע על מהלך המחלה.

לפרטים נוספים:
עדנה גרינשטין 03-6966262


www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר ישראל הורוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!