חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עבודה קבועה בחול

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מנהיג מורה דרך ענווה משה רבנו

נושא המאמר: נקודה שבועית פקרשת בהעלותך
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים


בעוד מספר ימים יבחרו נבחרי העם, חברי הכנסת, את נשיא המדינה הבא. זה כבר כמה חודשים שהמועמדים לנשיאות המדינה מציגים בפני כולנו את מרכולתם ואת האיכות והמיוחדות שהם ודווקא הם יביאו לבית הנשיא, מי שמכונה האזרח מספר אחד במדינה.
ימים לפני הבחירות האלה נקרא בפרשת השבוע, פרשת "בהעלותך" על מנהיג אמיתי ועל "חוסר" הפרסום שלו: משה רבנו.
בפרשה מסופר על תכונותיו המיוחדות של משה קודם כל כאדם. אנו ממש יכולים לבנות את רבדי דמותו של משה על פי הנאמר בפרשה.
התורה מתארת לנו את מעשיו ואת התנהגותו במצבים שונים מהם אנו לומדים את התכונות המיוחדות שלו שעומדות לצידו בשעה שהוא מנהיג את העם.
אחת התכונות החשובות ביותר שהתורה מוצאת לנכון לספר לנו עליה אצל משה היא מידת "הענווה". ייחודו של משה שהוא האיש העניו ביותר מכל אדם.
משה שומע תלונות מצד בני משפחתו אך הוא שומר על שתיקה ואינו מגיב ולא רק כך אלא אף פונה בתפילה לה' שירפא את מרים אחותו לאחר שנענשה בצרעת בעקבות לשון הרע שדיברה עליו ממש.
משה רחוק מאוד ממידות הקנאה והכבוד ורק היעד העליון הוא החשוב בעיניו.
אחיו ואחותו, אהרן ומרים, שהגיעו למדרגת נבואה, והמדרשים העלו את דמויותיהם על נס, לא מבינים היטב את נפש אחיהם משה, ואף רואים במעשיו שמץ של גאווה ומפקפקים בעליונות נבואתו על שלהם.
הרב קוק כותב על מידת הענווה: "הענווה והשפלות האמיתית מוסיפה בריאות וכוח, והדמיונית מחליאה ומעציבה, על כן יבחר לו האדם מידת הענווה והשפלות בצורתה הבהירה למען יחזק ויאמץ ו'קווי ה' יחליפו כח'" - ענווה אמיתית מבריאה את נפשו של האדם. היא משחררת אותו ממעמסה שמוטלת עליו ופותחת את האדם לאוויר נקי, לעומת ענוה דמיונית שמחלישה את האדם ועושה אותו מסכן. היא דווקא מדכאת את נפשו. שאדם בוחר במידת הענווה הנכונה הוא מחדש את כוחו ומביא לעצמו כל פעם אופק חדש ורחוק יותר.
כזה היה משה רבינו. כאדם, כמנהיג. הוא לא התעסק בעצמי שלו. הוא לא חשב כלל וכלל על דמותו שלו אלא על האחרים. נקווה ונייחל שמנהיגנו בהווה ובעתיד יראו במשה כמורה דרך לדמותו של מנהיג.


שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי

אתר ה"חוויה היהודית" www.h-y1.coi.co.il

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס ושמואל פולק שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

ולע"נ צביקה ודוד הרשקוביץ

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]