חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קעקועים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרשת קורח מחלוקת פרקי אבות הילל ושמאי

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת קורח
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים


לצערנו עם ישראל נמצא בשעה קשה, שלושה צעירים, נערים, נמצאים להם אי שם בידי חבורת מחבלים שפלים שחטפו אותם רק בגלל היותם יהודים בארץ ישראל.
דווקא בשעה קשה זו זכינו לראות התאחדות שלימה ואמיתית בתפילות, בקשות ובכיות למען חזרתם לביתם מצד כל חלקי העם. זוהי שעתו היפה של עם, של חברה.
אחדות העם וקירוב הלבבות מתרחש בתווך שבין שתי פרשות שמפלגות ומחלקות את העם, פרשות "שלח לך" ו"קרח".
בשבוע שעבר, בפרשת "שלח" קראנו על המשבר האמוני בין העם לה', על כעסו לקראת הליכה לארץ ישראל באומרם שהיא ארץ שאוכלת יושביה. חולשת העם התגלתה לעומת בודדים ככלב ויהושע שהיו צריכים לחזק את רוח העם.
בפרשת השבוע שלנו, פרשת קרח", מתגלה מחלוקת חדשה ועוצמתית לא פחות: קרח עם עוד מספר לא מועט של אנשים מחליטים לנסות לערער את מנהיגותו של משה ואהרון בקרב העם.
בפרקי אבות "זוכה" קרח לאזכור שלילי על מעשיו: "כל מחלוקת שהיא לשם שמים סופה להתקיים וכל מחלוקת שאינה לשם שמים אין סופה להתקיים, מחלוקת שהיא לשם שמים זו מחלוקת הלל ושמאי, ואיזו היא מחלוקת שלא לשם שמים זו מחלוקת קרח ועדתו"
המלבי"ם בפירושו שואל: היה ראוי לומר שזו מחלוקת קרח ומשה, כפי שרשום על המחלוקת השניה "הלל ושמאי" אז מדוע אמרו חכמים "קרח ועדתו"?.
ומיד עונה על כך: "מחלוקת שהיא לשם שמים כל כת משני צדדי החולקים מתאחדת בעצמה כי כולם מתכוונים לתכלית אחת לשם שמים, אולם במחלוקת שאינה לשם שמים רק מפני אהבת הכבוד ואהבת עצמו, אז יש מחלוקת וניגוד גם בין האנשים שהתאחדו לעמוד בצד אחד כי כל אחד מן היחידים מכוון תועלת עצמו ומתנגד לכוונת חברו שהוא גם כן מכוון תועלת עצמו"
בעדה הגדולה שאסף לעצמו קרח במחלוקת מול משה ואהרון היו הרבה כוונות לתועלת אישית מצד הרבה צדדים: קרח רצה בכהונה גדולה שהתקנא בנשיאותו של אליצפן וזה עורר אותו לחלוק על משה בנושא כהונת אהרון, דתן, אבירם ואון בן פלת התלוננו על שניטלה הבכורה מראובן והיה ראוי שתצא דווקא משבט ראובן המלוכה והתלוננו על הכהונה ועבודת ה' שניתנו לשבט לוי, ומאתיים וחמישים נשיאי העדה התלוננו על משה על כך שלא היה מתייעץ איתם בכל דבר ועניין.
הנה ראינו לפנינו שכאשר קהל מסוים בא בטענה שאין בה דבר מעבר לרצון וטובה אישית עבור כל אחד מהטוענים, קורסת לה בסופו של דבר העדה כולה. מתבטלת מאליה טענתם והאמת תצוף ותעלה ולא תאפשר לכוחם המשקר לגבור על הקיים.
עלינו להפנים וללמוד דווקא מטעותו של קרח, ומקריאתם של חכמים בפרקי אבות ולדבוק באמת וביושר כלפי שמים וכלפי עצמנו וחברנו ולמען אחדות כל עם ישראל.

שבת שלום ומבורך!

תודות לצחי מיכאלי

להצלתם וחזרתם הביתה של החטופים והצלחת ושמירתם של חיילי צה"ל ומערכת הביטחון במשימתם.
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס ושמואל פולק שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

אתר "חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]